Massey Ferguson

Baš je loša limarija.Ali glupo je očekivati da se traktor od 20 god sija ko patkova glava. Ovakav je bio moj u oglasu i takav je i danas i neću ništa ni da farbam .Mora boja na haubi matirati za 20 god .Kad bi dao 500e limaru i moj bi se sijao kao ovi iz oglasa.A kad prodaješ neznaš jeli bio ovakav ili kao onaj iz oglasa od @velje@
i7244p.jpg
 
Poslednja izmena:
Dobar je motor.Malo pušta naftu pa se ufatilo žutilo. Nije nikad pran.Na satu "piše" 46xx a znaš kako to ide .Ima ovaj uredjaj koji mi pravi probleme i pušta na alnaser .Komplikovan uredjaj za merenje potrošnje .Ja pokušao da ga rasklopim i sredim kad tamo neke turbinice ,i leptirići koji se okreću u nafti i pogone neki kalem koji daje napajanje za BORD.Jedva sam to vratio kako ide.Opet kaplje pomalo.Pet crijeva dolazi na ovu čašu a sva su nekako otvrdla pa nemožeš stegnuti.
292trlx.jpg
 
Verovatno zato što je na toj strani i bregasto vratilo od kojeg pumpa dobija pogon.
 
Ovi se traktori prodaju kada počne nešto da zajebava.Nije ni na zapadu neko lud prodati traktor koji ga služi ,malo troši, udoban itd.Ako se vidi da je otvaran i prefarbavan npr prednji difer. budi siguran da je neko navarivao zupčanik elektrodom samo da izadje iz dvorišta.Jer da je dao 1500 e za par zupčanika ostavio biga sebi.

Čista istina. Jednom sam bio u posjeti kod prijatelja koji se bavi izradom zupčanika i tamo vidim rastavljen planetarni reduktor od Same Saturno 80 (80KS), polomljen jedan zub na velikom zupčaniku sa unutrašnjim ozubljenjem. Gazda donio da se vidi može li se šta uraditi, izrada novog je koštala 600KM/300E, vlasnik nije htio toliko da plati pa im je rekao da navare zub i obrade ga profilnim glodalom i traktor je tako "udat" za 10.000KM/5000E.

Komšija je inače prošle godine kupio 3080, papreno ga platio (12.000E) i prodavac ga dobro zaje*ao. Hidraulika je bila, kako se kasnije ispostavilo, neispravna (el.hidraulični ventili), mjenjač je zezao (isto nešto oko hidraulike) i izlaz kardana mu je bio slomljen i zavaren (i to loše) pa je i to morao da mijenja.

EDIT

NIje u pitanju 3080 već 3060, moja greška!!
 
Poslednja izmena:
Mislio sam s obzirom na stanje i kvarove koje je posle ustanovio a i gume su mu ćelave. Sad ga je sredio (gume nije još), traktor radi kao sat sa 2x16" obrtačem i 3m roto-drljačom. Model mi se inače jako svidja, nije mnogo veliki, okretan, lijep, sav skladan.

EDIT

Sad sam vidio šta sam napisao, nije u pitanju 3080 već 3060, žao mi jeee :)
 
@Zorane Kostović@AC pumpa. mu je sa desne strane pošto je ovo motor identičan s46 imr.Ovo je neko čudo za gorivo ,pisao sam o tome.Može se to izbaciti i sa AC pumpe dovesti na filter ali onda nebi radilo ništa na bordu o potrošnji.Neznam ja da može neki perač skinuti ovo žutilo sa alansera jer ga neskida skoro ni šafciger.
rr8hvp.jpg
 
Poštovane kolege, ima li ko iskustva ili da je video na sajmu MF 3600 ili neki drugi iz ove serije. Kakvi su utisci o kvalitetu, zna li neko gde se ova serija proizvodi i kako se pokazala. Traktor mi je potreban za voćarstvo, za zasade koje već imam, ali bi mi trebao i za razrađivanje oko 30 hektara zemlje koju sam skoro uzeo u zakup, pa moram da je orem i sejem pšenicu 2 ili 3 godine da bi prečistio zemljište s obzirom da su tu nekad bile višnje pa su samo isečene do zemlje, a od naredne godine planiran da tu krenem sa sadnjom šljive gde bi ovaj traktor odigrao glavnu ulogu u prskanju, malčiranju, freziranju pipalicim i sl. Ove serije imaju dovoljno snage ali me brine njihova širina, tj. da li će se u oranju dosta naginjati s obzirom da je teren na nekim mestim strm, mada ne previše. Ima li neko predstavu o ceni. Takođe me brine klirens zbog oranja čini mi se da je traktor dosta nizak, naravno zbog svoje specifične namene.
http://www.mfagro.co.rs/rs/massey-ferguson-traktori/massey-ferguson-mf-3600.html#.UNyxkuTauMg
http://www.youtube.com/watch?v=yoNocICejkI
Čini mi se da je ovaj 3635 nešto višlji, verovatno su mu veće gume
http://www.youtube.com/watch?v=7w0j5l9egYQ
Tanjiranje mu vidim ide, ali na ravnom terenu
http://www.youtube.com/watch?v=V7dTKRAqRxU
Evo ponovo 3635 u oranju, ali mi se sve čini da je on širi od modela 3600
http://www.youtube.com/watch?v=MBrgBMY3qMc
 
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]


Ja sam ekstra zadovoljan i sa ovim ''dedom'' :osmeh:
 
Traktor je 1966,a negde pise da ima 70 negde 75 ks,inace licno sam ga sredjivao za mene je odlican i dovoljan koliko zemlje radim imam njega i 533
 
Ovi stari MF su stvarno čudo od mašina, ima susjed u selu MF 155, ista ova serija samo bez kabine, ima mu sto godina, radi sa njim 20ha voćnjaka i oko 30ha lucerke (samo time se bavi, voće i lucerka, prodaje je baliranu naveliko), sve sa njim kosi, balira, vozi, malčira, prska, ore, freza...Radi on i sin i još 2-3 radnika sa njim, ne gasi se bukvalno. Paze ga, mora se priznati, dakle nema nekog divljanja, al se zato radi žestoko. Kupio ga je prije dobrih 10 godina za 6500KM i na njemu se apsolutno nikad ništa nije pokvarilo, motor suv, na uberlauf nema ni trunke duvanja. Čudo od mašine.
 
Ma to su žilave mašine, ali nisu baš pogodni za voće, prvo zato što nemaju prednju vuču, a naravno može i manje konja, a drugo što im kabina nije zadihtovana pa kad se pusti atomizer unutra ne može bez maske. Za košenje, transport, baliranje OK, a za voćnjak samo ako nema mogućnosti za drugo.
 
Ovaj moj je original Englez motor mu je radjen davne 1988 sa originalnim delovima iz Engleske,kupio sam ga pre par godina,farbao sam ga nije imao kabinu pa sam stavio ovu od mislim 560 i narucio sam pumpu multipowera iz Amerike.Tako da na njemu sve radi cak i merac goriva.Od menjanja do menjanja ulja ne potrosi ni kap ulja.Izvanredan trktor za posede 10/20 hektara.
 
Nazad
Vrh