Massey Ferguson

joj bre kakvo moze da ti merilo stanja traktora moze biti moto casovi? Pa to je smesno,kao i za auto kad pitas koliko je presao stranac 10 god star a svi su oko 150oookm i od prvog vlasnika ahahah
 
Da ,da :haha: , moj MF kad sam ga kupio pisalo na tarabi nešto preko 4000 ne sjećam se baš. Gume bile prednje skoro nove a zadnje trebalo mijenjati davno . Sad oko 6500rh gume iste ko što su došle . :haha:
 
Svi potencijalni problemi uzrkovani velikim brojem radnih sati su mene odvratili od kupovine polovnog maseja 80-90 ks starosti 20-25 godina. Najcesce se prodaju preko 10000 sati rada, bar sam ja tako gledao na stranim sajtovima. Kod nas kada dodje ide dole broj sati rada, pa se farba, i onda se prodaje. Kod manjih uvoznika mozda se i proda bez farbanja, oni veci obavezno ih ofarbaju, bar se tako vidi na nasim oglasima. A cene traktora 80 i 120 pa cak i 150 ks su veoma slicne i mala je razlika u ceni. Potencijalni problemi sa prednjom vucom i menjacem kostaju 2000 i vise novaca i mnogo zivaca, pogotovu ako u kraju nema majstora, i ako se delovi cekaju iz inostranstva. Zbog ovakvih potencijalnih problema nisam se smeo usuditi da kupim polovnog maseja.
Ima na ovih 98 strana pisano o tim boljkama. Naravno nemaju svi probleme, ali kakve sam ja srece kod mene bi bilo problema. Za godisnjih 120 sati rada, ipak sam se odlucio za jeftinije odrzavanje. Meni je rus komforan posle 558, mogu tek misliti kako je lepo raditi u maseju koji je dobar, pa makar i 20 godina star.
 
Svi potencijalni problemi uzrkovani velikim brojem radnih sati su mene odvratili od kupovine polovnog maseja 80-90 ks starosti 20-25 godina. Najcesce se prodaju preko 10000 sati rada, bar sam ja tako gledao na stranim sajtovima. Kod nas kada dodje ide dole broj sati rada, pa se farba, i onda se prodaje. Kod manjih uvoznika mozda se i proda bez farbanja, oni veci obavezno ih ofarbaju, bar se tako vidi na nasim oglasima. A cene traktora 80 i 120 pa cak i 150 ks su veoma slicne i mala je razlika u ceni. Potencijalni problemi sa prednjom vucom i menjacem kostaju 2000 i vise novaca i mnogo zivaca, pogotovu ako u kraju nema majstora, i ako se delovi cekaju iz inostranstva. Zbog ovakvih potencijalnih problema nisam se smeo usuditi da kupim polovnog maseja.
Ima na ovih 98 strana pisano o tim boljkama. Naravno nemaju svi probleme, ali kakve sam ja srece kod mene bi bilo problema. Za godisnjih 120 sati rada, ipak sam se odlucio za jeftinije odrzavanje. Meni je rus komforan posle 558, mogu tek misliti kako je lepo raditi u maseju koji je dobar, pa makar i 20 godina star.


Tako je nema tu sumnje da nije kvalitetan i da nije udoban ali svakog kog znam nema da nije imao problema a das toliko para pa posle pocnes opravke a pitanje koliko ce jos i motor moci da izdrzi... Ipak ih ne prodaju tamo u inostranstvu za dzaba nego sto su vec poceli da se kvare a oni nece da se zafrkavaju nego prodaj i kupi novo.. I meni isto rus dobar posle Rakovice mogu misliti kakvi su drugi ali za mene je to skupo odrzavanje...
 
niko njih nije terao da kupe te traktore 25 godina stare,ni mene niko nije terao moj je 95godiste,ali kada sam kupovao birao sam skoro godinu dana,nisam zurio navrat-nanos sve moguce zavirivao,nisam verovao na reci prodavac za te sate ,leepo brate ako se nerazumes povedes majstora pregleda ga kako treba i nemas posle problema, a ne do juce smo vozili 539 i sad kao svi znamo i razumemo oko tih stranih traktora.
 
Sve mi se cini da cu ove polovne traktore da zaobidjem. Ne daje mi se bas jedan 560 za opravku menjaca ne daj boze,a pogotovo sto nemam zivaca. Kad bi mi crkla takva masina mislim da bi me slog strefio pa onda kad bi dosao sebi uzeo bi cekic i stukao ga do kraja :udri::haha: Kakav nam je standar mislim da bi mi najvise legao noviji rus i ako sam ja jedan vecih protivnika tih traktora na ovom forumu :osmeh: Ali mislim da ce prevagnuti velika povoljnost u odrzavanju i delovima koji ce se jos koji dan pa deliti uz prasak za ves u prodavnici :osmeh:
 
Ali ljudi kod cujem da za popravku treba 2 000 3 000e.pa nek je onda od zlata bolje se stisnuti skupiti pa kupiti nesto novo jer sa tim popravkama i datim 10 000e za sam traktor pa to te izadje malte ne ko nov sa ti popravkama jbg

- - - - - - - - - -

Ali ljudi kod cujem da za popravku treba 2 000 3 000e.pa nek je onda od zlata bolje se stisnuti skupiti pa kupiti nesto novo jer sa tim popravkama i datim 10 000e za sam traktor pa to te izadje malte ne ko nov sa ti popravkama jbg.Ma veruj te mi da naj veci protivnici rusa kupuju bas ruse ::namigivanje::
 
niko njih nije terao da kupe te traktore 25 godina stare,ni mene niko nije terao moj je 95godiste,ali kada sam kupovao birao sam skoro godinu dana,nisam zurio navrat-nanos sve moguce zavirivao,nisam verovao na reci prodavac za te sate ,leepo brate ako se nerazumes povedes majstora pregleda ga kako treba i nemas posle problema, a ne do juce smo vozili 539 i sad kao svi znamo i razumemo oko tih stranih traktora.


Poveli su oni svi majstore ko kome je verovao ali sta da ti pomogne majstor oko prednje vuce i menjaca??Nemoze da udje u nju traktori su na pocetku radili super cak su svi mislili da su super pazarili ali polako vreme pokazuje,a ruseva sve vise i vise.. Prednju vucu da namestis na Maseja 2500 evra ozbiljan kvar za te pare kupis ceo most za rusa i ostanu pare,a da ne pricam o tome da mozes do sutra da se vratis u njivu dok ovaj sa Maseja placao covek da bi sejao zito i isto mu Rus zavrsio tanjiranje dok on dobio delove.. Ne kazem ja zbog toga jer ga ja imam to su samo masine briga me ali ako crkne coveku u sezonu onda treba da plati a ima traktor od 15000 evra i 100 i kusur konja..
 
taj most na Ruki menjas svakih 5 godina. isteraj ti Ruju 10 godina starog pa da vidimo koliko ce da dobijes za njega. a za te majstore sto pises da su isli i gledali,reci mi samo jesu oni ikada pre toga popravljali neki MF ili su cackali samo Zadrugare? Manime me tih prici deo toliko,deo ovoliko,ima na ovom forumu dosta ljudi koji poseduju Mf pa nek Vas mao poduce kao na primer Moma,Kiraj,Ratko PA,pitajte njih a ne vi koji ste samo gledali Maseye kad prolete pored Vas,nemojte ih Vi kuditi :osmeh:
 
taj most na Ruki menjas svakih 5 godina. isteraj ti Ruju 10 godina starog pa da vidimo koliko ce da dobijes za njega. a za te majstore sto pises da su isli i gledali,reci mi samo jesu oni ikada pre toga popravljali neki MF ili su cackali samo Zadrugare? Manime me tih prici deo toliko,deo ovoliko,ima na ovom forumu dosta ljudi koji poseduju Mf pa nek Vas mao poduce kao na primer Moma,Kiraj,Ratko PA,pitajte njih a ne vi koji ste samo gledali Maseye kad prolete pored Vas,nemojte ih Vi kuditi :osmeh:


Ma taman da ih ja kudim nisu moji a ti ako ne verujes mogu da te odvedem do tih ljudi pa sam da se uveris u popravke koje su imali jedan se prodaje.... Nemogu ja dobiti toliko za rusa posle 10 god jer on nov kosta skoro ko polovan Masej ja tu nemam sta da pricam.. Ali ti garantujem da i posle 15 god moj Belarus ce biti kao prvog dana jer ga ja maksimalno odrzavam... A i ja bi BEZ razmisljanja sad vozio Masej ali bez da imam para da ga kupim novog.. Ja ne sumnjam u njihov kvalitet jer gledam u kabini kod njih posle 20 god plastika bolja nego na novog rusa ali svi ovi iz uvoza prosli tako kod mene u okolini.. A ti majstori se zovu tako samo oni rade sta stignu a naj manje Masej ali njima ti veruju sta ja tu mogu.. Nema ljutnje nemogu ja porediti rusa sa njim on jeste kvalitetniji ali ovi svi imali problema a delovi preskupi bar za mene... Nema ljutnje...:ppozdrav:
 
pa ljudi nije ni taj menjac babaroga moj kum je kupio pre 3 godine mf 3070 sa pokvarenim menjacem za 5000 evra i sam ga je polako radio delovi i ulje izasli su oko 1000 evra traktor radi nekih 70 ha i usluzno jos toliko inace sve elektro ventile je ocisto jer je bilo nekog trunja ,sve u svemu dobri su to traktori ako da bog da i ja uzmem nesto crveno pa jos jenglesko
 
taj Ruja nece docekati 25-tu godinu... Ima Sartid da ga posel 10 godina proguta

Dok ga zelezara pojede zaradice on novu masinu a on moze u penziju,a skoro svima sto su uzeli te polovne maseje rusi su im ih zaradili. Neki su iako imaju ekstra maseje stare 25 godina kupili sad nove ruse a ne polovne maseje jace. Treba sagledati sve cinjenice :osmeh:
 
Jel bi neko ko poseduje maseja mogao da napise gde nabavlja delove,kakve su cene,i sl. I mene je to poprilicno plasilo kad sam uzimao traktor pa sam izbegavao "zapadnjaka"
 
Ko se kako snadje,kod ovlascenog dilera,kod engleza u BG,kod prijatelja.....................i to svake pete seste godine ako zatreba nesto.....................da im treba toliko delova bilo bi ih po vasarima
 
Bašme čudi da nisi mogao doboti 10 000,obično se takvi traktori prodaju za više para

Знам и сам, са ким год сам причао сви су ми то рекли, али изгледа да ће бити ово што је Ворм рекао.

Kriza udarila...

По овоме што читам, мој трактор у бољем стању од тих које сте навели а они дали 3-4 'иљаде евра више.
krstixf7.gif


Као што рекох, ако га не продам за 10.000 евра, остаје он код мене још да шљака.
 
Worm
meni je Maseja zaradio 558 i Torpedo 90 i ja sam im zahvalan na tome,ali ti kazem druze da ti traktori mogu da se nadju u veoma dobrom stanju i da takvi sluze dugo,dugo, eto kada sam kupio Torpeda 90 svi su mi govorili pa to je krs koji su samo zadruge imale,losi menjaci,pregrevaju se i ko zna jos koliko gluposti,taj traktor se za 6 godina naradio kod mene,motor i menjac nisam pipao, i sve je to do vozaca,ja sam to cuvao i uvek kako treba rukovao,eto taj Torpedo dan danas radi kod drugara u susednom selu. zato ponavljsm treba covek i da zna da vozi traktor :ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Vlado
imas delova u Borci i u Novom Sadu,ma da ja i preko ponestto nabavim,ali to je sve potrosni materijal
 
Nazad
Vrh