Massey Ferguson

jeste Grunt a nagledao sam se ja Maseya krseva sto dolaze u Srem kod ovih trgovaca,istrulili mucenici ko da supe nikad nisu videli,sve to trgovci zagituju poprave pa pravac Ruma. Mslim da kada neko hoce da da 15000 evra treba dobro da gleda,da bude veoma strpljiv a i brate nije to neko cudo otici preko i naci traktor,pa svi mi imamo neku familiju u inostranstvo koja nam u tom trazenju moze pomoci
 
Nije sve samo do vozaca. Prvo treba da kupis dobar traktor da bi mogao da ga cuvas a ako se mnogo ne razumes pa se zeznes i kupis neki krs na oko ok masinu e onda dzaba ga ti cuvas ako ce se on svakako razleteti

- - - - - - - - - -

jeste Grunt a nagledao sam se ja Maseya krseva sto dolaze u Srem kod ovih trgovaca,istrulili mucenici ko da supe nikad nisu videli,sve to trgovci zagituju poprave pa pravac Ruma. Mslim da kada neko hoce da da 15000 evra treba dobro da gleda,da bude veoma strpljiv a i brate nije to neko cudo otici preko i naci traktor,pa svi mi imamo neku familiju u inostranstvo koja nam u tom trazenju moze pomoci

Mislim da sam ja daleko od toga i opet ako uzimam nesto polovno uzeo bi nesto jeftino za odrzavanje i necu mnogo da lupam glavu. Kad bi uzimao zapadnjaka samo nov dolazi u obzir
 
ja da finansijski mogu uzeo bih Fendta 96-98god, ali jos uvek nemogu,tako da mi je MF zlatan za te pare. Nemam ja protiv Rusa nista lose da mislim,vozio sam neke,malo probao i po meni ako radis dosta zemlje komfor za moje zdravlje i raspolozenje je veoma bitan,e tu Ruja gubi svaku nadu
 
http://www.pik.ba/artikal/4958453/traktor-massey-ferguson-6110/Ja bi ovoga menjao za zetora vrlo rado ,samo da imam mogućnosti sada za doplatu,iako imam već Masseya.Iako su za zetora delovi skoro džaba.Kad oreš 3 puna dana i izadješ iz njega i moš ići na svadbu ,to je zamene bilo veliko otkrovenje ,i to mi vredi više od tih hiljada što ih spominjete ,a spominjete ih kao da ćete svake godine raditi menjač.Isto nemora značiti da će svako raditi menjač.Ako se malo razumete i imate mogućnosti veća oštećenja koja iziskuju veća novčana sredstva se lako mogu izbeći .LJudi voze iako nešto lupka umenjaču i sami prouzrokuju kvar od 3000 e. Menjač je toliko jednostavan da bi se njegov remont (par ležajeva +sinhroni) Mogao napraviti za 500 e.i miran si 10 000h.ponovo.
 
Spasoje, jesi li ti ono nesto cackao po mjenjacu prosle zime na Mf_u, ako se dobro sjecam mijenjao si dva zupcanika u mjenjacu, i koliko te je to doslo love?
 
Već sam i prebolio i zaboravio.Pisao sam tamo ,i mislim 2 zupčanika 900 km polovna izvadjena izmenjača 1 sinhron i jedan ležaj .Sinhron je 150km.A ležaj neznam .Ali kažem nisam imao sreće jer sam ga skinuo sa kamiona i terao kući i pri ulasku u dvorište sam išao brzo i ubacim u drugu a nije izašao iz 4 brzine i puknu 2 zuba od sile.Da je bilo sreće a pa da primetim na neki drugi način i otvorim poklopac koštalo bi me koliko košta ono lepilo ABBRO.Ja sam ga kupio za 21000 km sa klimom , solidnim radijalnim gumama,i dobrim motorom ,neofarban,i nadao sam se nečega ali tamo na probi nije bilo problema nikakvih.Skinuti (ukradeni na kamionu)blatobrani ,jedna zadnja lampa i zadnji brisač sa motorom komplet.
 
Prilikom dolaska iz FR.kod ovog u gradišku.On tako kaže, meni i ja tu nemogu ništa.To je njegova šteta bila.I rotacija.
 
Već sam i prebolio i zaboravio.Pisao sam tamo ,i mislim 2 zupčanika 900 km polovna izvadjena izmenjača 1 sinhron i jedan ležaj .Sinhron je 150km.A ležaj neznam .Ali kažem nisam imao sreće jer sam ga skinuo sa kamiona i terao kući i pri ulasku u dvorište sam išao brzo i ubacim u drugu a nije izašao iz 4 brzine i puknu 2 zuba od sile.Da je bilo sreće a pa da primetim na neki drugi način i otvorim poklopac koštalo bi me koliko košta ono lepilo ABBRO.Ja sam ga kupio za 21000 km sa klimom , solidnim radijalnim gumama,i dobrim motorom ,neofarban,i nadao sam se nečega ali tamo na probi nije bilo problema nikakvih.Skinuti (ukradeni na kamionu)blatobrani ,jedna zadnja lampa i zadnji brisač sa motorom komplet.
Upravo o tome i pricam, jer se ovde cesto sreca meri sa 1000 novaca. Ja isto ne bi imao srece.
I u Agrokomerciji u Novom Sadu ima jedam MF 6180, veoma lep, mlad i oko 4000 sati, u odilcnom stanju i pristojnom cenom. Sta je razlog sto nije prodat godinu dana, zna li neko?
 
Ja sa polovnim MFom spočetka nisam bio nešto zadovoljan , i uplašen nekako. Medjutim kako vrijeme prolazi i kako su prošle te "dječije bolesti " polovnjaka sve sam zadovoljniji . treba imati sreće , čitati ovako iskustva . Možda čak nebi bilo loše kad se kupi umorni MF ,da se "nazdravo" raspolovi i dobro pregleda . Ipak su oni radjeni za dugovječnost a to govori cijena novog . Evo npr ja sam juče išo kumu da završimo oranje nešto što je krčio i čupao neko drveće i nije mi bio problem . Jest Mf stari "djedo" ali ipak po onom blatu i žilama , kad popališ blokade i imaš "sto" brzina , au kabini toplo , tiho i muzika , bilo baš zanimljivo.
 
Jel oćeš opet da nosiš Regenta kod kovača.??kUd ćeš u panjeve.??@Aco@Dobar ovaj .Od guma pa dalje.
 
Nit više žalim regenta nit Maseja . Samo jedan šraf sam skido . Ovi mladji serije 6 imaju bolju kabinu , kod ovih 90-95 oće da rdja na nekim mjestima . Auspuh im je konačno na pravom mjestu . Treba paziti kod onih koji imaju hidraulični reverzer , kažu da je osjetljiv .
 
Traktor mislim 97 godiste, 4750 rs, 120 ks 20000 e.
J..ga Jugokomercija a ne Agrokomercija, koji sam kreten.
http://www.polovniautomobili.com/oglas1700960/massey_ferguson_6180/
Nasao sam link, sada nema cene, ali je bilo na mojauto, sigurno 20000e.
Po meni deluje extra i stanje i cena. Sta drugi misle?


Ima u Petrovcu covek prodaje isti takav 99%.. Neradi prednja vuca nesto sa njom nije uredu prodaje ga ako nekog zanima mogu da se raspitam ceni ga oko 12000 evra ako se dobro secam...
 
Ovi se traktori prodaju kada počne nešto da zajebava.Nije ni na zapadu neko lud prodati traktor koji ga služi ,malo troši, udoban itd.Ako se vidi da je otvaran i prefarbavan npr prednji difer. budi siguran da je neko navarivao zupčanik elektrodom samo da izadje iz dvorišta.Jer da je dao 1500 e za par zupčanika ostavio biga sebi.
 
To jeste ali ovaj covek je pokusavao nekoliko puta da ga popravi i nije uspeo kaze da ga slagali i neki iz servisa.. I ostaje mu da ga proda tako skinuo kardan prednje i tera tako...
 
Nazad
Vrh