Massey Ferguson

120 ks...dobar traktor...za 3 glave plug idealan.koje ima dimenzije guma?da li ima mod da kada se ukljucuje prednja vuca,da odmah ukljucuje i blokadu,koja se pri skretanju iskljucuje automatski?
 
Cena 18800 1998 godište.
Srđane ,ne znam tačan odgovor.Sutra ću pogledati gume.
Inače komšija je član foruma ,veštac .
 
Pre četiri godine ,kad sam kupovao MF 3120 ,koštao slično kao i ovaj 18600 e i isto je bio nov 82.1.
 
Ma nije stvar u tome da ga i za užinu izjede ali je ipak polovan.Drugar pre par dana rasturio menjač jednog zapadnog traktora.Crkao ležaj pa da ga zamene.Kad su otvorili vide da su i zubčanici na radnoj osovini brzina jako istrošeni i skinuli cementaciju.Nazove on da uzme predračun za te zupčanike,zaptivače,uljnu pumpu(turbomatic )i ležajeve.Cena delova bez ruku 6000evra.Ej sve je to lepo dok ide ,a kad stane...onda član Kukulele.
 
Lep je MF kao lutka, ima da radi sa 3 brazde samo tako. I sa svom opremom vredi vise od obicnog MTZ, a jos je i sa vise ks. Ali polovan je polovan, uvek moze nesto da crkne i tad nastaje problem jer su delovi skupi kao otrov, a kako i da ne budu skupi kad je takav traktor nov kostao bar 50 000 novaca. Polovnjaci dolaze sa bar 5000 sati, i zato se i desavaju skupi kvarovi. Mada ne crkavaju bas svima, cini mi se da bas MF clana Kiraj nije imao mnogo kvarova. Mozda je i do odrzavanja.
 
@Kiraj

Da nije on slucajno hteo da pazari 143 ku u okolini Sapca.
Kontaktirali ste me prosle god.
 
Moguće ,bili smo negde u okolini Šapca ,gledali jednu 143-ojku .Falio je jedan slamotres.
 
Nazad
Vrh