Massey Ferguson

Ne salim se dao je tacno 25 komada, a i traktor je bas extra, e sad dal' toliko vrijedi moze se polemisati tri dana mada njemu ocigledno vrijedi.
 
kod nas je prosle godine covjek mjenjao zetora 7045 za imt 560dv kljuc za kljuc kaze j...s zetora ovo je stroj skripi lupa ali ne staje
 
@bojcetic
Apsolutno se slažem sa tobom. I ja već duže vremena razmišljam da uzmem nešto između ova tri navedena, nekako me majviše masej privlači, ali pošto mi nije hitno, još imam još fore da razmislim pa ako naleti nešto dobro da se pazari...
 
@ Shale, @ grunt, @ bojcetic

U apsolutno istoj priči sam i ja, s' tim da sam ja to planirao ipak za godinu ili dve, osim ukoliko ne uleti neki baš povoljan i dobar primerak, ili neko ne pritera malo Viktorijance pa mi plate mojih 5 vagona kukuruza...:osmeh:

Razum me tera da prvenstveno gledam 552 ili 820, srce me vuče ka 577, ali MF bih ipak najviše voleo, (s tim što je on i najmanje verovatan prvenstveno zbog nemogućnosti kupovine proverenog i sigurnog primerka, a i cene).

Kupite vi pre mene, pa da imam od koga i ja savete traziti! :osmeh:
 
Ja koliko sam čitao po forumu, nema nešto puno nezadovoljnih korisnika, ali predpostavljam da ovi manji modeli su radili relativno lakše poslove, tako da bi trebali biti očuvaniji, ali naći nekog proverenog uvoznika (ali danas se svi bave uvozom), tako da samo netreba žuriti... Ja sam čak razmišljao da prodam 577 pa da kupim ovog 3060 ili da ga dam u zamenu uz doplatu... Al otom potom, nije mi oglavu, videću da u toku godine rešim nešto...
 
Ја за мој тражио 10.000 и нисам могао добити ту суму па сам зато одустао јер знам да толико вреди.
 
Ae jedno pitanje,evo sad gledam maseje na oglasima,i vidim na jednom gume izlizane nemaju uopste saru a pise da ima 4000 rs :sta: na njemu su verovatno gume boljeg kvaliteta,pa me zanima koliko rs treba da bi se gume izlizale da bi bile spremne za zamenu??? Kod mene su gume napravile ko zna koliko rs (samo od generalke pre 4 godine traktor je napravio 3 600 rs u svim poslovima od oranja do spartanja,a da ne pricam da su gume na njemu otprilike 8 god pa su u solidnom stanju a u pitanju je TRAYAL)... Znam da to dosta zavisi od poslova koje je traktor radio pa do nacina na koji je vozen i sl,ali otprilike moze da se nadje neki prosek na koliko su gume spremne za zamenu... Pitam ovo jer kod mene je sat na staroom traktoru do generalke bio u kvaru pa nisam nikad gledao na rs
 
Ma svi kad dodju ovamo u srbiju imaju 4000 radnih sati bez obzira na gume .. Moj skolski drug je kupio 3080 letos i njegov ima 4000r a gume sve 4 zamenio ovaj sto ga uvezo i jos se svadja samnom da je to tacan broj radnih sati a iz aviona se vidi da je traktor ofarban,u kabini dosta los,kompljuter mu ne radi,dimi ko blesav,na haubi sve teckice od ulja ili cega vec kad ga terao u tanjiranje... A pre neki dan vidim majstore oko njega rasturaju nesto neznam sta,pa ga posle probali... Platio ga ako ne laze 14000 evra.. Ima jos jedan 3080 kod mene u selu kupljen pre 4 godine i kad poceo da radi covek sa njim crkne prednja vuca nacisto sve zivo i za opravku mu je trebalo malo jace od 3000 evra po njegovoj prici,i covek kaze da nije mogao da ga popravi do ove godine zbog delova a naj vise finansiski,sad ga tek popravio posle 3 godine na panjevima kod mehanicara,i evo ga isto kod majstora a traktor opet oko 4000r a u kabini ne pitaj te kakav je podrpan,a boju da ne pominjem.. Isto placen oko 12000-13000 evra.. Ovo je istina ziva i mogu da dokazem,da ne pricam letos u susednom selu isto 3080 prednja vuca zveknula isto oko 2000 evra popravka,a u petrovcu na mlavi isto masej malo novije generacije isto iskljucio covek prednju i vozi tako kaze necu vise da ulazem a nece ga niko bez prednje da ga kupi.. Ko ne veruje nek dodje da ga vodim kod ljudi da se sam raspita... :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh