Massey Ferguson

Može i na tom rusu nešto zvekniti ali je bar pod garancijom.A i delovi su jeftini.Kod rodjaka sekli 952 nov ,otišao neki ležaj unutra u menjaču ,nemaš šta vidjeti...Moj MF 30 90 ,do sada se nije pokazao kao potrošač.Od ovih traktora koje sam ja promenio od 1978 g.,kada bi uzorao 1 hektar i izmerio potrošnju ,možda bi jedino Štore 402 bio namji potrošač od njega .
 
Poštovane kolege, drugar ima problem sa MF3650 pre neki dan u vožnji mu se desilo da istera svo ulje iz menjača na lamelu i korpu (ali bukvalno za nekih 5 minuta)...:sta: Koliko mi je on objasnio da kada je radio lamelu video je neka creva iz menjača, trbao bi nam katalog delova od traktora ako neko ima da pogledamo kako to izgleda unutra pre nego sto pristupi rasklapanju kada malo otopli... Unapred Hvala..:ppozdrav:
 
Povoljne gume na linku gore , šteta što nisu radijalne.
@Gajicmilorad , vjerovatno na dovodnom crijevu za cilindar kvačila , sad nemogu naći katalog nikako , pokušaću večeras , ili vidi sa članom kiraj on uvjek ima te friške linkove kataloga . Jel Dynashift ? Najvjerovatnije ti polovljenje ne gine.
 

Na žalost ne umem da izvučem katalog iz programa.
Ako hoćeš da instaliraš ceo program ima ga na više mesta za skidanje.

Poznavaoci računara ,kako može da se izvuče posebno katalog iz programa (MF Epsilon) u PDF formatu ?
Ovo pitam zato, što mi je jedan Ukrainac iz ovog programa(Epsilon) izvukao katalog za MF 3120.
 
Gospodo procitao sam ovu temu bio sam zagrejan za MF tu negde do 90ks,ali kad sam sve ovo procitao odustajem definitivno su delovi jako ozbiljan problem.Nedaj boze da nesto izda u sezoni mozes se slikati.Bez obzira na to mislim da su vrhunski traktori mozda u neko dogledno vreme i kupim nesto ali za sad odustajem:ppozdrav:
 
konkretno, kakav je sa menjacom ima li nekih mana slabosti isl

- - - - - - - - - -



menjac, hidraulika, motor isl

Moj menjac je 16*16 i zasad nisam imao problema,takodje ni sa hidraulikom(skoro sam zamenio filter i ulje) motor je Perkins 1006.6T ima snage dovoljno,tih ,udoban......

E sad sve zavisi od toga na kakav naletis kako je odrzavan i koliko imas srece
 
lamela je sinter znači da je urade oko 150 evra. filter vazduha oko 4000 din, hladnjak pa druže nije to Ruja pa da propiša posle 5 godina. Nezaboravi da je Masey strani traktor kao i Fendt,Case...
 
Ma druze znam ja da je masey strani i to nije problem ali takodje znam da je to plovan traktor kod kog mozes svasta ocekivati ako se razumemo?kao i kod svakog drugog polovnog,kupis traktor i moras biti spreman na sve.Ali ovo je potrosni materijal za koji postoji mogucnost da ce da zataji,jeste zapadni ali nije vecan...
 
Sto se motora tice nabavis sve za dan,perkins a mnogo tih sitnica pase od IMT-a,AC pumpa ,cevi,filteri Frad........
Lamela necrkava svake godine ko kod nekih traktora..........
 
Imam jedno pitanje,u pitanju je Massey Ferguson 3060,zadnje gume 16.9-34, a prve 13.6-24. E sad posto su mi prve gume za mijenjanja, a imam nove gume 13.0.-24,smijem li njih da stavim, zadnje gume imaju oko 85% sare. Hvala. Pozz
 
Nazad
Vrh