Massey Ferguson

Ima još traktora te snage novih za te pare.
 
Da li neko ima ili zna nešto pobliže da mi kaže o MF 390. U mom selu je letos jedan došao 1996. god, plaćen oko 13000, i vlasnik je orao sa njim cele jeseni bez većih problema. Danas mi je rekao da ima 12 brzina, 90 ks, i da je jako zadovoljan jer ima jako malo elektronike, tj. menjač je automatika, nema dinu, ali je upravljanje hidraulikom potpuno mehaničko, što je čini mi se Ok za održavanje, mada mislim da češće bude problem u menjaču nego u hidraulici. Evo nekih snimaka tog traktora, pa me zanima koje su bitne razlike u odnosu na recimo 3080 ili 3090.

http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=FAv-BZEshPw&feature=endscreen
http://www.youtube.com/watch?v=fhtykdaILtM
 
razlika je upravo to navedeno. nema elektronike. mjenjac nije nikakva automatika nego klasicni sinkronizirani mjenjac sa mehanickim reverzerom kraj volana.
serija 30xx ima ukljucivanje prakticki svega preko struje i hidraulike dok je kod ovih serija sve mehanicko. mislim da nemaju nista zajednicko osim motora.
link sa tehnickim podacima: http://www.konedata.net/Traktorit/MF342.htm
inace jako zgodni traktori. rado bi i sam jednog takvoga parkirao u dvoristu..
 
Pa koliko vidim ovo je četvorocilindrični motor i nema kao što on reče 90 KS, nego 80, traktor izgleda masivno, to što ima skoro sve komande mehaničke to mu je samo plus s obzirom da je to polovan traktor, samo nisam siguran da je 80 Ks dovoljno za ozbiljnije poslove s njim, pogotovu što nema 6 cilindara. Inače ih kod nas ima jako malo, svi uvoze 30xx seriju, a ovog skoro i da nema, ne znam zašto.
 
Da li neko zna gde bi mogao naci prednji utovarivac za massey-a 3080, ranije sam nalazio po oglasima, polovan, nov! Kako se krece cena polovnih? Jos jedno pitanje vidim da u Agro panonci imaju orginal za Ruse, da li moze da se taj isti stavi na masseya ili cak oni od kineza, tj YTO! Hvala
 
Da li se model 390 loše pokazao pa ga nema kod nas po oglasima ili je nešto drugo u pitanju, ili je pak obratno pa ga niko ne nudi na prodaju

A što se tiče prednjeg utovarivača, pogledaj na recimo POLOVNI AUTOMOBILI ili nekom sličnom , tamo uvek ima po 20 tak MF raznih serija a nekoliko ima na sebi i to što tebi treba, probaj da kupiš samo prednji utvarivač bez traktora, mislim da će prodavci pristati, pogotovu što ide zima traktori se slabo prodaju pa bolje da uzme nešto para nego ništa.Ne moraš da se ograničiš samo na MF, mislim da se hvata od još nekog traktora.
 
Poslednja izmena:
Nasao sam na polovnim automobilima samo jednog maseya sa prednjim utovarivacem iz krusevca, juce zvao coveka nesto se nejavlja na telefon, ako neko zna gde ima da se kupi nek javi! Hvala
 
Nasao sam na polovnim automobilima samo jednog maseya sa prednjim utovarivacem iz krusevca, juce zvao coveka nesto se nejavlja na telefon, ako neko zna gde ima da se kupi nek javi! Hvala

Da to nije u dvoriste stigao i neki masej :osmeh:

- - - - - - - - - -

Koliko realno vredi jedan 3080 preko 1990.godista kompletno ispravan i kako su se pokazali ovi traktori ?
 
A ne nije, pa ni ovi nemaju sta da rade :spavam: !!! Evo mojih iskustava sa masseyom 3080, burazer ima konkretno taj model, uvezen iz Francuske, placen tacno 10000 evra pre 1.5 god, posle toga je farban 700 evra, prednja vuca nije radila 1000-1200 evra (delovi, majstor) dosao je sa losim gumama, tj istrosenim! Traktor je jako dobar, kabina tiha, nema buke, udoban, trobrazni plug u nasem ataru ne oseti, 3,7 m setvospremac vuce lako, dosta brz, nije veliki potrosac, i posle 6000 moto casova, motor nepije ulje, menjac jako dobar, precizan.... Problema je bilo sa prednjom vucom, nije hteo da je ukljuci, neki ventili ili sta vec ali i to je sad sredjeno, jednom nije hteo da digne setvospremac, neka zica ispod kabine se otkacila inace nikakvih vecih problema nije bilo! Ja ga konkretno nisam uzeo zato sto su me ljudi naplasili da su jako skupi delovi za njega.......
 
MOj zet je proletos kupio MF 3080, platio ga je cini mi se 15500 evra... Traktor odlicno izgleda, ima sve 4 nove gume... A od kvarova dosada otisla korpa i lamela, izmesao gorivo i ulje, otisli neki semerinzi na pumpi visokog pritiska i ne radi rucna.... A sve ostalo je za sada ok, traktor je bas tih u kabini, udoban....
 
Auu Worm
a ja bio zagrejan za tvog torpeda

stari clan

@ Pocerina

Za te pare ima on dosta falinki.
 
Auu Worm
a ja bio zagrejan za tvog torpeda

.

Steta sto ga nisi pazario jer je bio bas utegnut samo sto je morao da otputuje jer hocemo da uzmemo nesto novije ,a i cale je vec stariji i problematican mu je bio ulazak u torpeda a u poslednje vreme ga je on vise vozao jer sam ja u BGu radim pa mu ipak treba nesto udobnije i zgodnije
 
Koliko realno vredi jedan 3080 preko 1990.godista kompletno ispravan i kako su se pokazali ovi traktori ?

Ја имамо 3080 неких 5 година и задовољан сам са њим. Код мене су лошије гуме откад сам га купио, али иде и тако. Не ради ми оно Шифт дугме, мада за њим нисам ни имао потребе. Ове године сам га ставио у огласе и пошто нисам успео да га продам, вероватно ћу га оставити себи и променити му гуме и дотерати шта треба. Хтео сам да га продам јер сам узео новог Руса од 136 коња па ми овај не треба толико и лакше би се дисало када бих га продао. И ако је старији од руса 20 година, он је за Руса појам за конфор у раду. Мали ниво буке у кабини, окретан, брз и јако мали потрошач.
 
Nazad
Vrh