Massey Ferguson

Imam MF 6270 sve je u redu samo imam dva pitanja za clanove koji bolje poznaju MF. Ona mala rucica na volanu za napred-nazad kad ubacim za nazad traktor krece lepo lagano, kad ubacim napred traktor kao da malo trzne nije strasno ali se oseti.Probao sam i sa kvacilom isto trza.Dali tu moze nesto da se dosteluje ili ne ? Drugo, rucica od menjaca, pritisnem kvacilo i rucicu polako ubacujem u brzinu cuje se krcanje kao da ne odvaja kvacilo dovoljno a kada rucicu cimnem malo jace uleti u brzinu bez krcanja. Dali i ovde postoji mogucnost stelovanja kvacila ili su sinhroni u pitanju ili nesto trece , nedaj boze vece.:sta:

Nemam Masseya niti ih poznajem ali mislim da znam odgovor. Kod mene na New Hollandu ( kao i na svim drugim traktorima ) kada se to desava treba uraditi kalibraciju menjaca. Pregledaj uputstvo mozda su opisali kako se radi. Inace taj postupak kod mene traje 6-7 minuta i imam ga u uputstvu za traktor.
 
Nemam Masseya niti ih poznajem ali mislim da znam odgovor. Kod mene na New Hollandu ( kao i na svim drugim traktorima ) kada se to desava treba uraditi kalibraciju menjaca. Pregledaj uputstvo mozda su opisali kako se radi. Inace taj postupak kod mene traje 6-7 minuta i imam ga u uputstvu za traktor.

Hvala na pomoci , ali ja nemam nikakvu literaturu jer je traktor kupljen polovan.

- - - - - - - - - -

Nemam Masseya niti ih poznajem ali mislim da znam odgovor. Kod mene na New Hollandu ( kao i na svim drugim traktorima ) kada se to desava treba uraditi kalibraciju menjaca. Pregledaj uputstvo mozda su opisali kako se radi. Inace taj postupak kod mene traje 6-7 minuta i imam ga u uputstvu za traktor.

Mozes da opises tu kalibraciju menjaca u par recenica ako ti nije problem? Dali to moze da napravi svako ili treba neko strucno lice?
 
Ima li nekog ko zna koja je razlika izmedju MF i Perkinsa?? Dobio sam neku informaciju da se u mom okrugu prodaje neki Perkins od 110ks 1985 god. Jos nisam bio da ga vidim, ali receno mi je da skoro isti kao MF ali da ima neke razlike. Zna li neko koji bi to traktor mogao da bude ??
 
MF je traktor u koji je najčešće ugradjivan Perkins motor pa je neko vjerovatno mislio da se traktor zove tako. Nezna se koji je to traktor u pitanju , mogao bi biti MF a uglavnom Perkins je motor.
 
To znam da su ugradjivani Perkinsovi motori, ali receno mi je da je skoro isti kao MF ali ima nekih razlika. Verovatno si u pravu, sigurno je taj prodavac naglasio da ima Perkinsov motor pa je ovaj moj prijatelj pomislio da se tako zove traktor. Postoji li neki sajt gde mogu da vidim sve modele MF ?? Da vidim da nadjem koji bi mogao da bude taj od 110 ks.
 
evo i ja da se pridruzim u vasu grupu i da se pohvalim danas sam pazario mf 1014,al ga jos nisam doterao na carini je za dva dana idem po njega,ali ga nisam vozio jos uvek nek mi neko kaze nesto vise o njemu.
 
Neka je sa srećom . Kolko znam to je u stvari Landini trakor , tj bila je saradnja izmedju MFa i Landinia pa je tih godina uglavnom Landini pod svojim imenom i plavom bojom izbacivao nekoliko serija MFa , ali je i MF izbacio manju seriju Landini traktora u crvenoj boji a jedan od njih je i 1014. Kada budeš tražio dijelove možeš tražiti i za Landini. Po meni je ovo više Landini nego MF al provjeri dal je tako.
 
jeste mf-landini,sad sam gledao u katalogu isti je kao landini 10000 samo sto mu stavili nalepnicu mf i ofarbali ga u crveno ali mogu da vidim da lepo ide

- - - - - - - - - -

nemoguce da nema niko 1014 da mi kaze prednosti i mane dal sam se zajebo sto sam ga kupio ili ne
 
Poslednja izmena:
Kako da mi znamo dal si se za....o ,nemamo slike ni tona a neznamo ni koliko si platijo.:sta: Pozdrav
 
Kakve veze ima loža ? Nego stvarno ti perkinsi nebi trebali nimalo dimiti čak ni kad je teško . Da nije prljav filter vazduha , kod mene je tako bilo kad sam ga uzo.
 
Kakve veze ima loža ? Nego stvarno ti perkinsi nebi trebali nimalo dimiti čak ni kad je teško . Da nije prljav filter vazduha , kod mene je tako bilo kad sam ga uzo.
Ja ne poznajem tu seriju traktora da ne dime,prave trag za sobom niz celu duz...i to dali orali ili solo isli asfaltom...ali vuku kao mazge.ja sam gledao jednog,170 konja je bio,isao je kao mecava,ali si iznad kabine mogao dimiti meso...a te price filteri i slicno,teeesko...
 
Nazad
Vrh