Massey Ferguson

Traktor od člana "Jan"

više informacija nam moze dati on

x1yaz4.jpg
 
Ima isti takav MF u susjednom selu, ima 50-60 godina kako sam čuo, izgleda kao da je prošao 10 ratova a i dan-danas radi kao sat (tako čujem), inače radi na jaaaaaako teškom terenu, ova moja brda su ravnica spram toga gdje se to selo nalazi. Nazad ima 38" felge, za gume nisam siguran, 13-ke ili 15-ke, nisam ga izbliza zagledao.
 
Moje mišljenje a vi recite da sam lug:
Prednost starih traktora nad novim :
-jeftiniji,jednostavniji, jači prema ks , pouzdaniji,jednostavnije i jeftinije riješiti kvar,možeš ga posuditi kome oćeš, opuštenije radiš snjim , nežališ ga pa samim tim više uradi,blizu servis,..

Prednost novijih traktora nad starim:
-udobniji
 
Po meni novi imaju još niz prednosti. Manja potrošnja po jedinici uradjene površine ,zahvaljujući novim motorima većem izboru brzina menjaČA i kardana. MOMO ,@ Dobiješ dva stara za Masseya iako je i on poutego dobro.:ppozdrav:
 
... a najgori su ovi srednje stari i dobro izradjeni ko u mene .
Evo epilog zadnjih dana kod mene u komšiluku :
jedan Mf radi 15m pa se ugasi , još ga rade
jedan otišlo nešto u pr vuči , koštalo 3000km
jedan mf3120 otišlo nešto u mjenjaču (možda je ona matica kumovala) : dijelovi NS 12000km, ZG 11000km, otiće u Francusku da prodje sa 9000Km

da ne bude zabune šrafaju pred sjetvu i JD i Ruse i to većinom na njivi .

I mene je štrecnulo neki dan , osta bez kompl hidraulike , čak sam pumpu vadio al nije ni trebalo , samo dynashift izgleda ušteko 2 br odjednom , reset skidanjem klema i proradi (mislim da je kumovalo posudjivanje prikolice)
 
... a najgori su ovi srednje stari i dobro izradjeni ko u mene .
Evo epilog zadnjih dana kod mene u komšiluku :
jedan Mf radi 15m pa se ugasi , još ga rade
jedan otišlo nešto u pr vuči , koštalo 3000km
jedan mf3120 otišlo nešto u mjenjaču (možda je ona matica kumovala) : dijelovi NS 12000km, ZG 11000km, otiće u Francusku da prodje sa 9000Km

da ne bude zabune šrafaju pred sjetvu i JD i Ruse i to većinom na njivi .

I mene je štrecnulo neki dan , osta bez kompl hidraulike , čak sam pumpu vadio al nije ni trebalo , samo dynashift izgleda ušteko 2 br odjednom , reset skidanjem klema i proradi (mislim da je kumovalo posudjivanje prikolice)



Ti naši polovnjaci su svi isterani traktori (krševi)e sad neki je malo,bolji a neki malo gori,a kad malo pričaš sa ljudima koji su kupili nove mašine i dali od25000 do 35000 isto imaju problema.Sve u svemu šta god kupuješ taj dan moraš imati jako puno sreće.
 
Postoji i ono cuveno pravilo: "Sto su delovi jeftiniji vise se kvari". To je vazilo i za aute. Npr. nasi auti naspram Nemackih.
 
Nazad
Vrh