Massey Ferguson

Evo moj danas položio još jedan koklokvijum. Spremio 150 dunuma od 11 do 5 h. u 6 parcela. Najveća 5 ha.
o37dx.jpg
2vcj0ue.jpg
2j5yp75.jpg
 
Kojom brzinom teraš i na koliko obrtaja,kolika je drljača?Koliko je 150 dunuma u hektarima?
 
Neznam da li se meni cini ili su ovi tragovi preduboki koji ostaju za drljacom. Ja mislim da se to moze srediti , sa jednom lakom drljacom , istom kao iza sejalice za psenicu. Samo da se postavi 1 red takvih zica iza ove drljace i onda ce teren biti mnogo ravniji.
 
Kojom brzinom teraš i na koliko obrtaja,kolika je drljača?Koliko je 150 dunuma u hektarima?
15 HA . Brzina je od 5 do 12 zavisi od situacije i dubine.Kada je spustim da onaj okvir pritisne na one drvene gredice e onda je strašni sud .V IDI SE KAKO ispod prednjih točkova izleće zemlja (šlajfa) Tako može vući oko 4-5 km na sat.i to sam retko radio jedino kad je trebalo negde poderati i poravnati brda. A kad samo malo podignem da okvir dignem sa gredica 10 cm traktor poleti ko da dobije još 100hp. odma ide brzina ili dve više + pover itd.Dragane@ Kanalići su zaista duboki još su veći u živo ali sam drugi put išao brže i pliće pa je bolje. Reče mi otac da sam možda mogao vezati lanac sa kraja na kraj pa bi on zatrpao kanaliće.:sta:
 
Za drljacu nemam reci , drljaca je strava.Resices ti kanalice sa jeftine pare siguran sam u to.
 
pozz svima zanima me dali mi moze neko reci kolko konja ima mf 3655 i kako se pokazao verovatno ste diskutovali o tom traktoru ali ko ce procitati 74 stranica :osmeh:
 
MF 3655 ima 155 ks pri 2200 obrtaja motora, a ovo ipak prelistajte jer nije red da drugi lista i traži za Vas.
 


---------- Poruka napisana u 16:15 ---------- Prethodna poruka je at 16:00 ----------


Masina spremna za kopanje i utovar zemlje.

---------- Poruka napisana u 16:22 ---------- Prethodna poruka je at 16:15 ----------


ili za ciscenje snega
 
Zasto si mu stavio ovu gumu pozadi daske , ja mislim da ona treba da se stavi sa prednje strane daske?
 
Nazad
Vrh