Massey Ferguson

Moze li neko nesto da mi kaze o Masseyu 3080 ? Prednosti i mane... Juce smo gledali jednog i ozbiljno se zainteresovali pa bih da cujem sta imate da kazete.... Traktor je 91 godiste, u extra stanju, 115 ks, cini mi se da na njemu pise autoshift ili tako nesto...
 
Sve što važi za 3060 i sve ostale iz serije 3xxx važi i za njeg. Osjetljiv mjenjač, dosta o tome može da ti kaže Spasoje, on je imao gadnu havariju i osjetljiva hidraulika (ne loša već osjetljiva, hoće dobro održavanje). Elektronika zna da pravi probleme, ima jako mnogo toga pisano ovdje na temi o tom problemu.
 
Moze li neko nesto da mi kaze o Masseyu 3080 ? Prednosti i mane... Juce smo gledali jednog i ozbiljno se zainteresovali pa bih da cujem sta imate da kazete.... Traktor je 91 godiste, u extra stanju, 115 ks, cini mi se da na njemu pise autoshift ili tako nesto...
3080 ima 100ks,6cilindra Perkins motor.
Prednosti:eek:kretan,udoban,mali potrošač,pouzdan motor,
Mane;elektronika( problem je što se nezna kako je prije održavana).
 
I moje mišljenje , sve te serije 3 MFa kasnih 80ih i ranih 90ih imaju osjetljive mjenjače to da , ali elektronika i hidraulika to se nikako nebih složio . Koga je elektronika zeznula , a da to nije bio neki banalan i lako (jeftino) rješiv problem.
Složio bi se i da je mali potrošač i kabina je jedna od najuobnijih i najtiših iz tih godina , stvarno se čovjek malo umori nakon rada , al da je okretan i neznam baš , sa JDom se tu nemože porediti .
 
Okretnost tj. anšlag možeš podešavati.Jeste mali potrošač .Kvarova može biti kao na svakom drugom ali su mu delovi poskupi.Kod mene je recimo puno okretniji od zetor 6045 iako je puno veći.
 
I moje mišljenje , sve te serije 3 MFa kasnih 80ih i ranih 90ih imaju osjetljive mjenjače to da , ali elektronika i hidraulika to se nikako nebih složio . Koga je elektronika zeznula , a da to nije bio neki banalan i lako (jeftino) rješiv problem.
Složio bi se i da je mali potrošač i kabina je jedna od najuobnijih i najtiših iz tih godina , stvarno se čovjek malo umori nakon rada , al da je okretan i neznam baš , sa JDom se tu nemože porediti .
Pod elektronikom smatram u kakvom su stanju žice,dali đekovi oksidirali pa je slabiji kontakt i odma neke opcije u traktoru ne rade,dali je netko prespajao žice i miljon stvari..
 
Nazad
Vrh