Massey Ferguson

Otprilike ovako : Izgleda da se slavinica koristi kada je neki priključak kontrolisan hidraulikom i kada treba slobodno da pliva i prati konture terena , baš se tu kolko sam skonto bira dali da se ručica vraća u neutral ili da se pojavi taj četvrti položaj.
A onaj točkić red br 1 , se koristi kada je neki priključak koji treba manje protoka ulja , pa da ostane više protoka odredjeno za istovremeno dizanje poluga a manje za izvod ako tako namjestimo , isto tako tu se može odrediti brzina hidro motora ako je on priključen na izvod.
 
Već je član zombie@ prevodio ovo što i momosarić@.Ajd da i ja zakuvam . Šta je sad pa ovo.
4ghkdh.jpg
. Nešto je za gorivo ,ima 5-6 creva ulaze unutra ??:sta:
 
Ima li neko od clanova foruma iz Kikinde da poznaje ovaj traktor. Oglasi POLOVNI AUTOMOBILI ,Masej Ferguson 3630 br.oglasa 1944305.Interesuje me stanje traktora zasto se prodaje i tako to.Pisao sam mejl prodavcu a nejavlja se.
 
Da li je neko na Maseju štelovao sajle koje otvaraju izvod za kipovanje ?

Ručicu ,koja je bliže sedištu ,koristim za kipovanje ili za okretanje pluga ,dizanje i spuštanje točkova na tanjirači ....
Do nedavno je imala IV položaja a sada samo III.
Pre ,
I skroz gore (daje ulje na gornji izvod)
II neutralno
III malo dole od neutralnog (mora da se drži ručica) daje ulje na donji izvod
IV skroz dole ,izvodi rasterećeni ,priključnice se lako utiču
Sada ,
nemam IV položaj ,tj kad gurnem ručicu skroz dole ,donji izvod gura ulje.

Posle nekoliko sati čačkanja i probanja ,izvodi za kipovanje rade kako treba.Prvo je raskačena sajla a ventil za kipovanje je proban ručno .
Ustanovili smo da je on u redu.Posle smo nekoliko puta probali da naštelujemo sajlu ali bez uspeha,uvek je falio jedan položaj.Kad je skinuta maska ,gde su ručice za komandu videlo se da je problem tu.Jedan šraf je pukao a drugi je bio otpušten.Pri povlačenju ručice "kocka" kroz koju prolazi sajla se pomerala. Posle zamene puknutog šrafa i dotezanja popuštenog ,sve funkcioniše kako treba.
 
Trebalo bi negdje oko 20kmh da isključi . (naravno znaš da zelena lampica znači da je pr vuča uključena , pošto iz tvog posta liči da misliš da zel lampica znači isključeno)
 
Ima li neko od clanova foruma iz Kikinde da poznaje ovaj traktor. Oglasi POLOVNI AUTOMOBILI ,Masej Ferguson 3630 br.oglasa 1944305.Interesuje me stanje traktora zasto se prodaje i tako to.Pisao sam mejl prodavcu a nejavlja se.

Ako se ne varam taj traktor jei prosle godine bio u oglasima kod nekog iz Alibunara, kao u savrsenom stanju tek ga uvezao ali njemu ne odgovara treba mu veci i hteo da menja samnom za moju dugu devetku, kao treba mu za sejanje i slicno. meni je sve to bilo jako sumnjivo i odustao sam od toga, sad vidim da se isti traktor pojavio i u Kikindi, pretpostavljam da ga je covek kupio i kupio mu nove gume jer su kod prvog prodavca bile lose, necu da pricam sa sigurnoscu da traktor nevalja ali meni to izgleda jako sumnjivo, a i realno kad covek gleda ,zasto bi neko uzimao traktor za jednu sezonu pa da ga odma menja ako je u super stanju, opet ponavljam to je samo moje misljenje. A ako se nevaram dok je bio u Alibunaru mislim da mi je vlasnik rekao da su mu radili nesto prednju vucu
 
Moguće da se čovek bavi trgovinom .Išao sam sa komšijom,kod vlasnika tog traktora u Kikindi, da gledamo adapter za kukuruz i video sam traktor ali ga nisam zagledao.
 
Covek kaze da mu je uradio punu generalnu motora,da su izmenjani klipovi,klipnjace,radilica...ali i meni je sve jako sumljivo,nisam smeo da idem da ga gledam! :sjasi:
 
Realno kad covek sve pogleda, stavi samo sebe u tu poziciju, da imas traktor kom uradis generalnu, kupis nove gume po prici sve ostalo u ekstra stanju a kupio si ga pre pola godine, pa zasto bi ga neko uopste i prodavao :sta:
 
Nazad
Vrh