Massey Ferguson

Platio 11000 e. i znaš da sam radio menjač znači +1000 e. Gazda mi prodao pod 3ha. ALI MISLIM da nema više od 2.6 -2.7 ha .Potrošio manje od 30 l po ha.Njivu nemoguće izmeriti ,jedino sa sejačicom kad budem sejao.Evo da još kažem da sam napravio drugu veću grešku u životu od kad radim sa mašinama a imam puno godina.Prva je bila prije 15 god. sa Kombajnom i ovo sada kad sam orao sa Masseye-m. Brat i sin bili malo palili i otišli i pred kraj posla stade traktor . Ja se već skočanjio . Neće ni makac . Menjač radi sve radi ali ne miče . Sidjem dole i vidim ,korov i šiblje skinulo stopicu sa el. mg.ventila (zec kornjača). Ja se načetveronožim izmedju nogostopa i desnog točka i samo što sam nabio stopicu traktor ušteka u deliću sekunde i podje mi se penjati na ledja sa velikim točkom.ali se u istom momentu i ugasi . Dobro me je nagazio i isprljo. Hoće daragi Bog da je radio na leru i da je plug bio u zemlji ali sada kad vratim film sećam se da su obe ruke refleksno pale na zemlju u brazdu čim je točak dodirnuo ledja tako da je bio u nekoj laganoj brzini nebi se izvukao...


Davno sam rekao da Ti je bolje bilo da platiš oranje....Šalu na stranu, samo još jedan primer da "đavo nikada ne spava"....bitno je da ti nije ništa..:ppozdrav:
 
Koga ne mrzi neka pogleda ove lugove pa neka mi kaže svoje mišljenje koji su naj bolj za massey-a.30 90.http://www.pik.ba/artikal/2035351/plug-obrtac-rabe-werk http://www.pik.ba/artikal/1990801/-3-brazde-obrtac-plug/ http://www.pik.ba/artikal/2292892/prodajem-plug-lemken-opal-090-suplje-daske/ http://www.pik.ba/artikal/2273115/plug-krone-tri-brazde-prevrtac http://www.pik.ba/artikal/2785678/plug-vogel-noot Ovaj rešetkasti lemken mi je iskreno puno para . Šta mislite o ovome OTT dali ga neko poznaje . Nije skup . Ja se zagrejao za vogela ili krone.a.
 
Pravo da ti kažem ovaj OTT izgleda najbolje i najmasivnije od svih, kao da je za tenk pravljen. Na njemu mi jedino daske djeluju sumnjivo, imam osjećaj da su istrošene, vide se na par mjesta "lomovi" na njima, ne pravi lomovi već kao da su se na nekim mjestima malo krivile, obrati pažnju na slike. Gledao sam neke traktore kod ovog Bore što prodaje OTT i čovjek je potežak na prodaji i pregovorima. Lemken je previse novca za plug kojem su daske na 80% a znas i sam koliko kostaju nove resetkaste daske. Krone mi djeluje mnogo nizak, možda mi se i čini ali...
 
Gde me nadje. Taj mi je skup za sada . Ovaj krone može od 10 do 16 cola . Dali je meni malan ovaj l 950 . Do koliko se on može proširiti a da lepo slaže???:ppozdrav: @zombie@ Znam i ja Boru i slazem se za daske za OTT. Ne bih rekao da je krone nizi od vn -ta Malo slike varaju pošto je massey veliki...Fale mo predplu. ili deflektori inače je očuvan plug.
 
Za sta su ove cevi koje ulaze u plocu na koju se kaci toplink?
Probao sam da stavim pravljenu poteznicu od 560,svidja mi se kako stoji i uz male prepravke bi mi odgovarala,ali se bojim da neotkinem plocu i cevi na noj jer bi vukao tako jednoosovinku za rasturanje stajnjaka

11ifyx5.jpg

mczwoi.jpg
 
Ljudi interesu je me pitanje za seriju 3000 traktori od 80ks do 100ks vidim mogu se naci do 13.000 14.000 evra neki da je 90-godiste pa nadalje hteli bi da kupimo nesto pa razmatramo sve mogucnosti..
 
@Spasoje , strpi se desetak dana pa ću ti poslati slike mog regent 3br , odvezo sam ga kod najboljeg majstora ovde da ga remontuje ( uradi raonike , ispravi malo 2 glave, 2 daske kvalitetno okrpi , nije mi se isplatilo da kupujem original a u ove domaće nešto ne vjerujem. Bio je u lošijem stanju al ću ga spremiti ko za sebe i biće samo 900e fiksno . Meni je za 145ks ipak mali , tražiću neki 3+1 brazda .
Nema pretplužnjake ni deflektore ali ako oćeš za malo para . Trebalo bi da bude udešen da ide pod špagu.
 
Ljudi interesu je me pitanje za seriju 3000 traktori od 80ks do 100ks vidim mogu se naci do 13.000 14.000 evra neki da je 90-godiste pa nadalje hteli bi da kupimo nesto pa razmatramo sve mogucnosti..
Koje pitanje? Pročitaj ovu temu imaš dosta toga pogotovo iz početka. I ja sam tako kad sam kupovao.@ MOMO@ Dali je regent varijabilni . JESIL OVO TI.
 
Da to je taj plug , a dal je varijabilni , nebih reko , u stvari neznam (sramota) , ima onaj veliki vijak za podešavanje zahvata i rupe za zahvat prve brazde.
 
Ratko Pa@ Sad sam gledao u katalogu za ove cevčice. Ovaj pufer za topling je ujedno i nosač gornjeg sklopa gornjeg vratila a kroz ove cevčice prolazi ulje za podmazivanje tih sklopova. Tako gledajući možda nije dobro sa time se zezati . OPET KAD POGLEDAŠ SAMU KONSTRUKCIJU VIDI SE DA JE TO SVE JAKO I MASIVNO napravljeno . Kad mu ne škodi plug četverobrazni obrtač kji ga prosto propinje preko toplinga nebi trebao ni pufer da mu naškodi . I ja sa u nedoumici gde da kačim dvoosovinku...
 
. OPET KAD POGLEDAŠ SAMU KONSTRUKCIJU VIDI SE DA JE TO SVE JAKO I MASIVNO napravljeno . Kad mu ne škodi plug četverobrazni obrtač kji ga prosto propinje preko toplinga nebi trebao ni pufer da mu naškodi . I ja sa u nedoumici gde da kačim dvoosovinku...

Nisu iste sile pri ljuljanju pluga i pri polasku i kocenju sa kamionkom prikolicom,dovoljno je da samo malo budu otpusteni srafovi i etoti belaja.ja definitivno odustajem od kacenja poteznice tu,probacu da nastavim donji nosac................
 
Shvatam šta hoćeš da kažeš .Prikolica pravi udare pogotovo kad imamo malo lufta u klinoma a to je uvek.
 
Da li je neko na Maseju štelovao sajle koje otvaraju izvod za kipovanje ?

Ručicu ,koja je bliže sedištu ,koristim za kipovanje ili za okretanje pluga ,dizanje i spuštanje točkova na tanjirači ....
Do nedavno je imala IV položaja a sada samo III.
Pre ,
I skroz gore (daje ulje na gornji izvod)
II neutralno
III malo dole od neutralnog (mora da se drži ručica) daje ulje na donji izvod
IV skroz dole ,izvodi rasterećeni ,priključnice se lako utiču
Sada ,
nemam IV položaj ,tj kad gurnem ručicu skroz dole ,donji izvod gura ulje.
 
Na većoj ručici imam taj četvrti položaj i u njemu ostaje ručica , a i na manjoj ima taj položaj ali treba malo osjećajno da se nadje , ali šta je problem samo gurneš ručicu skroz dole i vratiš u sredinu i izvod je rasterećen .
Kod mene na izvodima imaju gumene kape i crijeva za odvodjenje ulja koje procuri , jes da su se malo poremetile ali dobro dodju . Sa tanjiračom uvjek nekako najviše ulja prospem , vjerovatno su joj utikači lošiji.
Inače jel se tu ručice šteluju kod izvoda?
 
Kod mene se isto gubi taj cetvrti polozaj ali kako god povuces rucicu cim je pustis vrati se u neutralni,tako da nevidim svrhu tog cetvrtog polozaja.
Kako da izvucem spojnice ako moram da drzim rucicu?
ja imam trecu posebno odvojenu rucicu koja ostaje u polozaju koji joj zadas ali ima samo tri polozaja(gornji-neutral-donji)
 
Nazad
Vrh