Massey Ferguson

Pa napiso sam , imam donju poteznicu na automatskoj kuki , kada se okrene kuka onda je poteznica , a ovu stavljam gdje ide toplink.
Da dodam da je kod mene ravnica pošto znam na šta misliš.
 
Poslednja izmena:
Massey danas položio prvi kolokvijum. Odvezao 20 tona kuk. PREŠAO 65 Km.
28mgtom.jpg


---------- Poruka napisana u 20:38 ---------- Prethodna poruka je at 14:04 ----------

MOMOSARIC@ Zašto si prepravljao pufer od IMT-a (sekao i vario na onoj slici ) kod mene štima sve orginal samobi trebalo rupe na puferu probušiti da budu kao i ove rupe od toplinga . E onda ostaje pitanje koliko se sme vući na toplingu . Ovako gledajući u Mysseya je ovo čvrsza veza i nema neke opruge niti mehanizma tako da mi se čini da se smije ovde kačiti...
20j4oci.jpg
 
Poslednja izmena:
Nisam kupio za sada nista . Sad sam u potrazi za nečim za spremanje a plug na leto .Bogami kažeš nije puno ,ali danas sam vukao kuk. kod DOO Branka i ono malo brdašce pre Arizone pa da vidiš kako malaksava moarao sam mu ponuditi manju brzinu.:ppozdrav:
 
danas sam vukao kuk. kod DOO Branka i ono malo brdašce pre Arizone pa da vidiš kako malaksava moarao sam mu ponuditi manju brzinu.:ppozdrav:

manju brzinu? sa 20t? izgleda da stvarno nema brda kod vas..
vukao sam 10t psenice sa 3080 pa sam u brdu razmisljao hoce li u prvoj prepolovljenoj brzini moci izvuci prikolicu.

sto se poteznica tice, zasto ih ne stavljate dolje na one nosace ispod nosaca toplinga?
na 3050 sam imao preradjenu kamionsku poteznicu. mogla se kopcati i gore na nosac toplinga, i dolje gdje pretpostavljam da ide originalna poteznica. vanjska sirina poteznice je odgovarala za kopcanje na doljnje nosace, a s nutarnje strane poteznice su bile pikse tako da odgovara i gore na mjesto toplinga.
inace je uvijek bila dolje postavljena.
 
Ova mi bila pri ruci. Mogu se naći kod nas 40 -50 KM to ti je malo više od 150 kn.Zetorova npr . je min. 100 KM. jeste da je ona dosta jača , ovo ti dodje kao neki pufer.I ja ću nastojati da nabavim nešto za one prave vertikalne nosače tako i Bog zapoveda.
 
varirala je kolicina zemlje, najvise je bilo cca 50kj.

bio je kod nas nekih 5god. prvo je napravljena polugeneralka. zatim su kvacilo i kocnica propadali ali nikako se nije mogao otkloniti problem dok nismo slucajno nasli pod haubom kod same kabine lajtung da pusta ulje. zuljao je o nesto i napravila se rupa. zatim nije htio ni u jednu brzinu. ona famozna matica se odsarafila ali srecom nije bilo velki kvar. cini mi se da je samo jedan sinkron mjenjan. i lose je palio po zimi. dok sada 3080 pali kao mina :osmeh:

inace je traktor bio super. mal, okretan, mali potrosac,velik izbor brzina (32x32), relativno udoban. jedino sto je bio francuz-30kmh i ipak mu fali konja za svoju tezinu. mogao je povuci i napraviti posla ali je bio malo trom.
vukao je 3br 12" okretac, olt tof 33 tanjuracu i jos stosta ali sve su to preveliki strojevi za njega.
 
Dali bi neko od članova koji poseduju 3080 ili sičan mode mogao da mi slika kako su postavleni gasni amortizeri na vratima otvora krova(šibera) kupio sam danas nove ali mi nije jasno kako daih postavim jer kod mene nema ih upšte i moguće da nisu ovi što sam kupio orginal ali bi probao daih upesujem
 
Danas massey položio matematiku (oranje) sa jednom poštenom 8 (osam) ocenom. Ako ovako nastavi da se ponaša mozda ce do godine i da diplomira.Uzorao 3ha. @milos bota@ Evo imam ja te amortizere na šiberu .Ako si na to moslio.
waghgz.jpg
msiq1e.jpg
Gde ću kupiti ove dugačke nalepnice na poklopcima motora? Dali je neko kupovao negde?
 
Poslednja izmena:
@spasoje , pa logično u MF predstavništvu poručiš , gdje drugo. Možeš li i zamisliti da neko drži prodaju dijelova za traktore i da nabavi naljepnicu MASSEY FERGUSON 3095 , i čeka tebe da dodješ da kupiš.
 
svaka čast spasoje dobar mf kakvi su ti prvi utisci kolko ti je potrošio goriva i kolko si ga platio ,a primetio sam da imamo istu strukturu zemlje nema gore zemlje za obradu ni bolje za kukuruz
 
Platio 11000 e. i znaš da sam radio menjač znači +1000 e. Gazda mi prodao pod 3ha. ALI MISLIM da nema više od 2.6 -2.7 ha .Potrošio manje od 30 l po ha.Njivu nemoguće izmeriti ,jedino sa sejačicom kad budem sejao.Evo da još kažem da sam napravio drugu veću grešku u životu od kad radim sa mašinama a imam puno godina.Prva je bila prije 15 god. sa Kombajnom i ovo sada kad sam orao sa Masseye-m. Brat i sin bili malo palili i otišli i pred kraj posla stade traktor . Ja se već skočanjio . Neće ni makac . Menjač radi sve radi ali ne miče . Sidjem dole i vidim ,korov i šiblje skinulo stopicu sa el. mg.ventila (zec kornjača). Ja se načetveronožim izmedju nogostopa i desnog točka i samo što sam nabio stopicu traktor ušteka u deliću sekunde i podje mi se penjati na ledja sa velikim točkom.ali se u istom momentu i ugasi . Dobro me je nagazio i isprljo. Hoće daragi Bog da je radio na leru i da je plug bio u zemlji ali sada kad vratim film sećam se da su obe ruke refleksno pale na zemlju u brazdu čim je točak dodirnuo ledja tako da je bio u nekoj laganoj brzini nebi se izvukao...
 
Nazad
Vrh