Massey Ferguson

Kako sluze . Dali su još te čivije na njima..?????
 
Kako sluze . Dali su još te čivije na njima..?????
28jw4k6.jpg
2n7pk7d.jpg
Jednom si napisao da je ovo da se igraš dok radiš:haha:Ako neko zna kako se nešto koristi od ovoga neka objasni .Ja sam provalio ova dva gore rpm. motora i rpm. kardana. Bitno je znati zadati nešto a to rade ova3 desno displeja . Na ovom donjem pise mislim Kontrola poluga ili podizanja ., Nisam siguran. @cikadaki@ Čestitam i da tedobro sluša.
 
Spasoje

U Rumi sam kupio za moj,ima covek prema stocnoj pijaci kad se skrene uvek stoji tu,rekao sam mu da je za mf i odma mi je dao te koje odgovaraju,nime me nista pitao znao je sam,a da i uzeo sam i jedne i druge,mada ove sa sesirima konstantno koristim jer imaju na sebi i svoje originalne osigurace sa lancicem,sto se tice kvaliteta super su,znam da je lik iz NS i da ima u ponudi sve komplet sto se tice caura i toplinga
 
Sad ili sam ja lud pa ne shvačam ili šta:sta:

Član spasoje ima na traktoru CAT 2,i kako on stavi u CAT 2 kugle kategorije 3???
Da nemam doma kugle dimenzija i 2 i 3 kategorije bilo mi jasno,ali ovo ne razumijem ništa...
Možda nisam dobro pročitao koji je tip kačenja na Spasojinom traktoru.Ako je kategorija 2 onda ovo što sam postavio nije za njega.

---------- Poruka napisana u 21:49 ---------- Prethodna poruka je at 21:46 ----------

Kako sluze . Dali su još te čivije na njima..?????
Služe dobro a i čivije su još na njima. Kupljene su u Sirigu.
 
Pojava od traktora..

Treba pazit da je elektronika ispravna i onda če traktor služit bez greške..
Po meni malo više obrati pažnju na menjač.Kako ubacuje ,izbacuje , menja brze spore , Dali nešto zuji ili grči itd, Elektronika se ipak lakše i jeftinije rešava . Sada čak i one module iz računara rešavaju a na kraju, novi računar nije kao ova moja dva zupcanika. Samo je jedan konus sinhrona 100e. i ako grci kad ideš u neku brzinu znaj da konus sinhrona ne vata zupčanik pre nego što stigne ovaj da uzubi. Samo što to nije problem osim što stvara neprijatnost pri šaltanju i malo šiljhi zupčanike. :ppozdrav:
 
Nema nikakve greske,kao da vozis auto ,apsolutno se nista ne cuje i lepo prima brzine spore i brze,ipak mislim da je dunashift menjac....imate ga na polovniautomobili.com
:sjasi:
 
Treba dobro zagrijat traktor,i kad se zagrije vidjet kako rade sve funkcije,volan smotat u jednu stranu pa u drugu pod ler gasom,nekih 700-800o/min..
Nebi se smjele nikakva lampice palit kada traktor radi na tako malim obrtajima,ako se plai narančasta lampica signalizira slab pritisak ulja u sistemu,znak da je slaba uljna pumpa i sve funkcije se počinju mjenjat na traktoru...pali se sama prednja vuča,mjenjač sam prebacuje brzine ako je dynashift a traktor stoji na mjestu...

---------- Poruka napisana u 23:36 ---------- Prethodna poruka je at 23:34 ----------

kako volvo neka buzevina 100%
Našao sam podatke da je motor:Valmet
 
kupi kugle kategorije 2-2 i to je to...

Kolega je sebi napravio i kugle 2-3 da vidite na sta to lici... Samo za sjetvospremac ih koristi, posto je stroj kategorije III i lakse mu bilo dvije kugle razbusiti nego prepravljati spremac
 
Ako neko zna kako se nešto koristi od ovoga neka objasni .Ja sam provalio ova dva gore rpm. motora i rpm. kardana. Bitno je znati zadati nešto a to rade ova3 desno displeja . Na ovom donjem pise mislim Kontrola poluga ili podizanja ., Nisam siguran.

tu je ukratko napisano sta imas na tom dislpeju:

datatronic.jpg


datatronic2.jpg


valjda se moze procitat? u svakom slucaju zanimljiva stvarcica..
 
Ako je iz Zabara obrati paznju na motor. Ja mislim da je malo "tanji"


mislis da nema 180 ks???
motor nema da duva,malo na auspuh izbacuje plav dim
nije cudno jer ima 8780 sati radnih

---------- Poruka napisana u 15:06 ---------- Prethodna poruka je at 15:04 ----------

Treba dobro zagrijat traktor,i kad se zagrije vidjet kako rade sve funkcije,volan smotat u jednu stranu pa u drugu pod ler gasom,nekih 700-800o/min..
Nebi se smjele nikakva lampice palit kada traktor radi na tako malim obrtajima,ako se plai narančasta lampica signalizira slab pritisak ulja u sistemu,znak da je slaba uljna pumpa i sve funkcije se počinju mjenjat na traktoru...pali se sama prednja vuča,mjenjač sam prebacuje brzine ako je dynashift a traktor stoji na mjestu...

---------- Poruka napisana u 23:36 ---------- Prethodna poruka je at 23:34 ----------


Našao sam podatke da je motor:Valmet

ne pali ni jednu lampicu,vozio ga danas 2 sata voznje i isprobao sve fukncije,samo kad kocim upli se zelena lampa za prednju vucu
 
Nazad
Vrh