Massey Ferguson

Po vasem misljenju koja je najzahvalnija serija maseja (ne bitna snaga)? Starije sa manje elektronike ili novije...
 
Kad sam nekad prije tražio nešto o MFu ,na nekoliko Engleskih foruma pominju kao najbolji model zadnjih 30g :MF3125,neznam zašto baš taj.Navodno se nisu proslavile serije 96-2002g ,serije 6... npr , sa elektronskim reverzerima .
Generalno se mora priznati da je kod svih mjenjač osjetljiv nakon duže expl. Primedbe na elektroniku i hidrauliku ne stoje.
 
jedno pitanje da li u srbiji postoji uvoznik novih traktora masej ferguson ako ima sajta negde da pogledam cene za rodjaka intresuje se za njih!?hvala svima na pomoci
 
U Veroni je bio na štandu za old-tajmere ali mislim da bi još uvek dobro poslužio, pogotovu što ima pogon na sva četri točka.
wvq1bt.jpg
 
Одакле су му извели предњу вучу? Имам такав са Перкинс мотором и још одлично служи, наравно без предње вуче.
 
Ovi stari MF (kao npr T20 i slični) nisu imali fabričku prednju vuču tj. nije je ugradjivao MF. Radile su to druge firme specijalizovane za razne modifikacije. Vidio sam na netu najmanje 4 ili 5 različitih prednjih vuča na ovim malim starim MF traktorima. Slična situacija kao kod County traktora, gdje su Engleskoj firmi County kao osnova služili američki Ford traktori. Nažalost nigdje nisam vidio odakle su tačno izveli prednju vuču, sve slike su slikane ovako sa strane pa se ne vidi dobro.
 
Nije mi palo na pamet da uslikam baš taj detalj a mogao sam i imao vremena. Mene je oduševilo kako izgleda funkcionalno i kompaktno. Bilo je još puno takvih i sličnih mašina, ali se plašim da već ne postanem dosadan njihovim izbacivanjem na forum.
 
Zoki samo napred za slikama i komentarima. Kod nas su oldtimeri u svetu jos prilicno u upotrebi :osmeh:
 
Ovaj prednji most mi liči na prednji diferencijal od uaza, doboši i poklopci sa strane na poluosovini. Samo da imamo sliku kako je stavljen izvod, ali jbg.
 
Trebam jedan savet. Koji bi MF odgovarao ovim karakteristikama. Godiste 80+, cena do 10000 eura, snaga 70-90ks, sto manje elektronike i sto preglednija kabina. Prednja vuca se podrazumeva. U principu nista ne znam o ovim traktorima a cuo sam da su se dosta dobro pokazali. Kolika je potrosnja na traktorima od oko 80 ks? Kakva je elektronika na modelima starijim od '95? Koliko kosta odrzavanje za njega i izlazak maistora sto se tice mehanike i elektronike? Ok to je dovoljno pitanja za sada. Unapred hvala.
 
Nazad
Vrh