Massey Ferguson

Ovu,
spojnica.jpg
[/URL][/
 
Nisam . IŠAO SAM NA OPCIJU DA TO SVE SATAVIM I PROVERIM. Sipao staro ulje . Dobro ga procedio .Dobio sam oko 45 litara .Nešto se prosulo nešto ostalo u posudama itd. Kada sam izmerio tačno na min. Ako bude sve u redu a izgleda da jeste onda ću ga malo u brazdu zagrejati i ispustiti. Prvo moram naći ulje. Sada došli ja i sin išli u selo kod dede i prešli oko 20 km. Sve radi ima grejanje u kabini za nepoverovati .Jedina zamerka je bila što mi ne isključuje prednju vuču nego kad ga baš ubrzaš a nekad neće ni kad ga do kraja cepneš a kada stisnem ono zeleno dugme gde je nacrtana prednja vuča onda se ugasi i kad opet usporiš ona se upali . Valda je to u redu... Još nešto , motor skoro i ne čuješ u kabini .Sasvim smo normalno razgovarali i slušali radio kao da smo u autu. Što reče neko jednom davno ovde na forumu."Kabina mu je prava perverzija"...
 
Kolika je to investicija sa onim velikim filterom? Smatraš li ti da ova naša Modriča 15w 40 nezadovoljava potrebnu specifikaciju?
 
samo filter ulja menjača i hidraulike je oko 90 eura + 60 litara ulja ,jasam sipo shell rimulu 15-40
 
Ne , ni jedno motorno 15w-40 , jedino te neke tzv "agro" verzije ulja. Specifikaciju ima sigurno shell donax td , taj mobil što reče kolega . Sigurno ima još neko al trebalo bi da ima onu mf specifikaciju. Za shell rimula nešto nisam siguran , da nije to za motor?

Spasoje jesili probo da staneš stisneš kočnicu ,pustiš pa onda isključiš pr vuču?
 
Upravu si Momo moja greška ,Rimulaje za motor a ja sam sipo shell Hardvela 15w 40 i u motor i u menjač
 
Nemam ja gde da nadjem ta ulja koja vi spominjete. Možda da neko naruči ili donese izvana..
 
Shell donax td u Banja luci , nešto oko 8 - 9 km litra vp cijena , pošto radim sa autodijelovima to dobijem po nabavnoj . Ako se odlučiš javi se , ili ako hoćeš pitaću u toj firmi koja uvozi koji im je najbliži kupac kod tebe pa da organizujemo.
 
Od Modričinih najbliži po sastavu je Traktol , ili INA Transhidrol , ali ipak nemaju MF specifikaciju. Grubo rečeno nije baš kvalitet na nivou.Jednom sam sipo traktol , sve radi ali činilo mi se da nije to to , pogotovo dok je hladan , i kao da nekako lijeno odradjuje neke radnje. Od tada shell donax.
 
Pa mislim da traktol ima viskozitet 80 i da je to naj losije ulje. Ja sam mislio na maxima 15 w40 jer ovo sto sam ja ispuštao iz menjača na massey-u daleko je odtraktola (dosta ređe)...KOja je viskoznost donax-a...???
 


---------- Poruka napisana u 23:38 ---------- Prethodna poruka je at 23:31 ----------

Sad bih jos pitao . Kakve kugle idu za 3090 na poluge ? Koliko mm. da tražim? Kada spustim spone do kraja ne spustese baš potpuno nego ostane onog sjajnog klipa iz cilindra dobrih 5-6 cm.. Dali je to u redu?
v5c1ex.jpg
Evo skoro je spreman . Još par sitnica. Inače konedata navodi da je ovaj model sa ovim pneumaticima visok 277cm a ovaj je daleko viši :sta:
 
Kugla ide CAT 2,ili kategorija 2,to su univerzalne kugle..


Dali si mislio na cilindre od hidraulike?
Kad se poluge do kraja spuste oni bi morali biti skroz uvučeni nutra..
 
Ja donosio od komšije sa fiata i kad stavim u masseyeva lezista ona ispadaju . On kaze kadodeš u rumu moras znati koliko mm. da trazis.Sad neznam . Mozda znaju ovi sto prodaju.A kad sam tovario čovek mi dade kugle i ja ih negde spusti i jeb.... ostadose tamo..I jos nesto . Kkva su vam iskustva sa kuglama sa šesirima ? Tamo izgleda ide i specijalna čivija???
 
Spasoje moras da znas da li je dvojka ili trojka . Trojka ide na traktore preko 100konja. Ako znas koje samo pozovi mog brata i on ce ti posalje sitijem.
 
Nije to pravilo da li ide 2ili 3. Zasto nije pravilo? Zato sto krajevi poteznija koje drze kugle oni se menjaju kao i sve ostalo sto je potrosni materijal. Pa je predhodni vlasnik mozda menjao po svom izboru.

---------- Poruka napisana u 00:16 ---------- Prethodna poruka je at 00:07 ----------

2ut68gp.jpg
1687ofk.jpg
 
Nazad
Vrh