Massey Ferguson

Ne mora se rasklapati.Skineš ovu deklu
dyna2.jpg


a iza nje imaš ovako

dyna5.JPG

dyna4.JPG
 
Vidi se na slikama koje sam postavio ocita razlika u sirini tj. jacini zupcanika u pojedinim stepenima prenosa. Po meni je puno bolje raditi teske poslove na ovim sirim sklopovima a pored toga su i blize lezajevima tj. osloncima.
 
Vidis na mojim slikama dva u sredini su jako uska zupcanika(druga i treca) .Onaj skruz desno prema motoru je dobar on je od prve a ovaj skroz levo je bas momacki odvaljen ima u njemu min3 do 3,5 cm. sirine i to je od cetvrte brzine...
 
Mislim da je ovaj dio u svih maseya sa 4 osnovne brzine isti. Naj vise se razlikuju u prednjem kucistu gde ovde izviruje jedan zupcanik malo se vidi desno . Tu je speed shyft i A.B rang i naravno napred nazad a u tebe je nesto sasvim drugo .To je moje misljenje koje sam stekao gledajuci slike raznih kataloga ali ne tvrdim 100%. Ovaj deo u sredini je cista klasika sa cetiri stepena prenosa sva cetiri sinhronizovana od kojih je levo prva vilica 1i 2 desno druga vilica 3i4 stepen prenosa. Kao da sam otvorio menjac bilo kojeg automobilasa 4 stepena prenosa,...
 
Kod mene su 1 i 2 desno, na palici za izbor brzina.Po tebi koju bi brzinu trebali koristiti u oranju ?
 
Kod mene ide levo napred prva nazad druga a desno napred treca nazad cetvrta . posto ipak nije isti raspored kao u teba ne bih ti znao reci . U ovom mom slucaju je zupcanik cetvrte naj siri.Ako imas ovo upustvo za seriju 3000 i 31oo mozes ubaciti slike 5A01.7 (16X16 to je kao umene menjac ) zatim , 5A01.3(DYNASHIFT tu se vidi drugi raspored i da su zupcanik 60 i 55 daleko siri to su prva i treca a da je od cetvrte jako ja ko uzak).E sad jeli kod tebe dyna to neznam.
 
Poslednja izmena:
Kod kiraja je kao kod mene dyna. Medjutim zanimljivo je da je kod mene ubjedjen sam 4. spora brža nego 1. brza , i takvih slučajeva ima još ovde kod mene , a ima i kod kojih je 4. sporija od 1.
Ja mogu orati ili 1. brzom (A, B ili ako je lakše C , rijetko D) , ili 3. sporom C ili D
Čini mi se da se u sporim malo (skoro neprimjetno ) čuje mjenjač , a u brzim ništa
 
imao sam 3050 iz 92. godine - francuz sa 30kmh getribom i 32x32 mjenjacem.
prva brzina je bila lijevo naprijed, druga normalno natrag. brzine su se preklapale, recimo u radnim brzinama je 3. puna bila brza od 4. prepolovljene i tako u svima.

sada imam 3080 iz 90. godine - uvoz njemacka. 40kmh getriba i 16x16 mjenjac.
kod njega je prva brzina desno natrag a druga naprijed ( nakon 2-3pokusaja saltanja prilikom probe smo shvatili da nesto nije uredu i pogledali shemu na mjenjacu
c085.gif
) te se na njemu brzine ne preklapaju kao na manjem kojega sam imao..
 
Kod mene ide levo napred prva nazad druga a desno napred treca nazad cetvrta . posto ipak nije isti raspored kao u teba ne bih ti znao reci . U ovom mom slucaju je zupcanik cetvrte naj siri.Ako imas ovo upustvo za seriju 3000 i 31oo mozes ubaciti slike 5A01.7 (16X16 to je kao umene menjac ) zatim , 5A01.3(DYNASHIFT tu se vidi drugi raspored i da su zupcanik 60 i 55 daleko siri to su prva i treca a da je od cetvrte jako ja ko uzak).E sad jeli kod tebe dyna to neznam.


 
Poslednja izmena:
Znaci Kiraj@ ako ti je dynashift onda pokusaj da izbegnes ovaj mali uski zupcanik ako je to naravno moguce za teske poslove . To je cetvrta i neverujem da ima 2cm. sirine..(56)pozicija...
 
Oranje radim u prvoj A ili B i jako retko C ,tanjirača i spremač ,druga B i C. Četvrtu koristim samo u transportu.
 
Vidis na mojim slikama dva u sredini su jako uska zupcanika(druga i treca) .Onaj skruz desno prema motoru je dobar on je od prve a ovaj skroz levo je bas momacki odvaljen ima u njemu min3 do 3,5 cm. sirine i to je od cetvrte brzine...








Koliko sa ja svatio (i kod mene na 3080 je isti menjač) najbolje je teže poslove raditi u 4 i 1
 
Tako ispada . To su ovi na gornjem vratilu a ovi na donjem sa sinhronima, interesantno, svi su siri od ovih gore .
 
Nazad
Vrh