Massey Ferguson

To pitam zato jer na ovi slikama u katalogu se vidi mnostvo alata (MF) Od raznih krivih kljuceva , špiceva pa do oni ajmo reci tuljaka za centriranje (Lamela spojnicka) itd.Dali se snopovi vade prema napred ili nazad?Nadam s eda cu napraviti nesto sa strane i da do toga nece ni doci.
 
Snopovi idu napred kada se razvuče traktor i skine druk ležaj sa sve sistemom.Najbolje bi bilo da ne dođe do toga i da je samo pomešao brzine ili nešto zaglavio unutra.Ja na žalost nemam ni jednu sliku samog čina rasklapanja ali nije komplikovano,prost je jako.
 
tačno je da oko 50l iscuri,ali ima tu e elektronike pre cepanja da se raskači,a treba je znati posle i vratiti,a i kabina treba da se odigne 7cm pre nego se počne izvlačiti. ima tu lepih peripetija,ja sam sad u prijateljskim odnosima sa jednim majstorom iz Laćarka koji radi u MASFERAGRO iz NS,čovek je čudo za seriju 3,6 i 8
 
Na ovom je sva elektronika i inastalacija raskačena na džekove,ništa nije sečeno niti kidano.Kabina nije odizana već samo potkajlovan zadnji trap da se ne prevrne.
 
Ovaj moj ima 4 brzine zec konjaca to je 8 i AiB NA REDUKTORU TO JE 16 + POVER ZNACI 16 +16 . Kako onda onaj sa 32 mora imati jos nesto ????:sta:
 
Menjač sa 32 brzine je dynashift,ima 4 brzine ,zec ili kornjača + se svaka brzina menja bez kvačila u 4 ranga A,B,C,D.
 
tačno je da oko 50l iscuri,ali ima tu e elektronike pre cepanja da se raskači,a treba je znati posle i vratiti,a i kabina treba da se odigne 7cm pre nego se počne izvlačiti. ima tu lepih peripetija,ja sam sad u prijateljskim odnosima sa jednim majstorom iz Laćarka koji radi u MASFERAGRO iz NS,čovek je čudo za seriju 3,6 i 8
ko god ima maseja tome je majstor kucni prijatelj:haha:
 
Teško je naći delove za starije modele jer ih jednostavno nema ni na lageru ni u proizvodnji.Može neko da donese polovne sa nekog tamo otpada ali tu treba imati čoveka.Kako bi naši strugari imali posla da nema tih zapadnih traktora i mašina.
 
Lampica se pali pod opterećenjem - oranjem, postepeno počinje da treperi pa kroz desetak sekundi konstantno svetli i to tek nakon što traktor postigne radnu temperaturu. Na leru se lampica ugasi kao i u transportu.
@miroslav k - nisam te dobro skontao na koji indikator misliš. Lampica je indikator, zar ne?
 
Kvar je pronadjen....

2vjc31u.jpg


eneae.jpg


28l52sg.jpg


23tp6ib.jpg
 
Nazad
Vrh