Massey Ferguson

To je to. pozicija 5 ide kroz poziciju 24.Onda to sve ide kroz razdeljivac 16 Na 5 ima sitni navoj. Na 5 se navrne 23, Kod mene se odvrnuo23 i ovo se sve rasklopio i olabavilo .Inace je to sve na osovini zajedno sa vijuskama.. E sad ovo nije mozda lose sto predlazu .Kada to satavim kapnuti onaj lepak na navoj poz.5 i onda lagano dotegnuti 23 .Nazalost nemam orginalnog kljuca pa cu morati dotezati majzlom (lagano) i mozda ako malo izadje navoja malo ga kirnovati za svaki slucaj. Cena pogonskog zupcanika 21zub druga brzina 800 e. a ovog dole sirega sto nosi sinhrone za zivo cudo jeftiniji i kosta 370 e.
 
Ne bih ti preporučio da udaras majzlom, možda se radi o nekom krutom čeliku, može da pukne. Napravi ključ po mjeri, par komada jače pločevine i neka šipka i eto viljuškastog ključa. Bolje uložiti malo truda nego da majzlom oštetiš nešto.
 
Ne ide vilasti kljuc ide specijalni sa kukom nesto kao otvarac za pivo.Navrh tog kljuca se zakaci nesto kao kantar i doteze se na meru. Gledao to na slikama. RatkoPa @ Navoj je plitak jako mozda malo deblji od dobre dlake a navrtka siroka oko 2,5 mm, Tako jedino ako su ga praviti od volframa ili titana smeo bi da ga stezem rocanglama.
 
Meni se ovaj moj sto sam kupio naj vise svidio a birao sam puno a svi su bili 1000 do 2000 gore dole.Evo nekih od njih .
11sdn3c.jpg
33vk7z7.jpg
2colbpc.jpg
hukges.jpg
v5cum8.jpg
Itako dalje .Sad kad gledam ove slike sve mi se cini da je neki drugi bolji:haha:
 
Nesto zuji u menjacu i inace 2000 skuplji ali ja nebi gledao u 2000 i meni je bio prvi izbor.Bio lohn deere isto 3050 bolji od ovoga i skuplji za 1000 sire gume i dobre ko bog .I ja i sin odlucimom za njega i zovemo ujutro bio poned. a on prodao u subotu u sloveniju a ja onda nisam htio ni ovog sa celavim gumama..:ppozdrav:

---------- Poruka napisana u 19:09 ---------- Prethodna poruka je at 19:06 ----------

Neznam koja mu je realna ali ovaj 3115 ti moze doci u dvoriste za 12000 e sad sto zuji u menjacu:sta:
 
Ne ide vilasti kljuc ide specijalni sa kukom nesto kao otvarac za pivo.Navrh tog kljuca se zakaci nesto kao kantar i doteze se na meru. Gledao to na slikama. RatkoPa @ Navoj je plitak jako mozda malo deblji od dobre dlake a navrtka siroka oko 2,5 mm, Tako jedino ako su ga praviti od volframa ili titana smeo bi da ga stezem rocanglama.

Znam kakav je to ključ, njime se stežu okrugle navrtke sa rupama, nisam pažljivo gledao slike jbga. Uzmi kakve dobre rosange i pritegni (al laaaaagano) , ako ikako možeš nemoj da udaraš majzlom, vidiš i sam kako je tanka. Zaista je vrlo loše rješenje to što nema nikakve mogućnosti da se navrtka zaštiti od samoodvijanja, pa mogli su to napraviti na desetak načina.
 
Ja zaista nista slicno nisam video. Mogli su ga malo ozbiljnije napraviti.Menjac je inace jako lep i dobar . Veoma je smisljeno konstruisan .lezajevi su gusti i blizu zupcanika tako da nigde nema velikih prepusta tj. razmaka izmedju lezajeva jer bi se u ovom mom slucaju muzda smotala i osovina ili nedaj boze pukla a to bi bilo ::novac::
 
Vjerovatno zbog necega nisu ili je osiguravan sa ljepilom .aneko je skidao :sta:pa nije to uradio kako treba:ppozdrav:
 
Slažem se sa mišljenjem da je to nekad skidano i nije montirano kako treba. Pošto nije predvidjeno nikakvo mehaničko rješenje da se spriječi odvijanje navrtke logično je da je morala biti zaštićena lijepkom, s obzirom da se radi o ozbiljnom traktoru i ozbiljnom proizvodjaču, a sa slika se vidi da je mjenjač dobro konstruisan, baš kao što Spasoje kaže. Neko je to nekad skidao, ko zna zašto i samo ju je pritegao a nije stavio lijepak ("dobri" majstori često zaborave takve beznačajne sitnice...). S obzirom na vibracije, cimanja, prskanje ulja na sve strane, ona se morala nekad odviti sama od sebe, to je bilo samo pitanje vremena. Dobro je očisti navoj nekim odmaščivaćem, stavi lijepak i nježno pritegni. Jesi li obratio pažnju na zavrtnje koji drže poklopac mjenjača, na njima je moralo biti traga ranijeg odvijanja? Alati slabijeg kvaliteta ne "hvataju" zavrtnje ili navrtke kako treba pa uvijek dodje do oštećenja ivica koja posle mogu da služe kao dokaz ranijih intervencija. Prijatelj iz sela je prošle godine imao problem sa Zetor 4711, kupio ga je u Bijeljini kod vrlo poznatog prodavca, dotjerao kući, radio neke sitnice s njim i posle nekog vremena primijetio da odnekud curi hidraulično ulje. Povuci-potegni, otkrije da ulje izlazi iz spoja bloka hidraulike i kućišta diferencijala. Prvo je pomislio da je zaptivka oštećena pa je pokušao da pritegne - zaprepastio se kada je vidio da je pola matica sasvim labavno, jednostavno ih je neko samo onako navrnuo rukom. I sam kaže, imao je sreće da nije podigao neki veći teret jer je mogao potpuno da pokida pola traktora.
 
Meni nesto tu nije jasno .Ako je jedan zupcanik od 350 do 1000 e. samo ih u menjacu ima 8 plus sinhroni sa konusnim cahurama itd zatim zec kornjaca isto sinhronizovano . Napred A B rang 4 kom + napred nazad 3kom .Pa ljudi moji smo zupcanici u menjacu bi bili 15000 bez osovina lezajeva viljuski itd .Meni ispada da bi ova traktor u deloma kostao jedan milijon.:haha:Zombie @ skidano skoro .Beli silikon ispod poklopca . nekome pomesao brzine i resio da proda . Ovi na zapadu i sam znas nevole kad ih masina handri oni odma kupe novo

---------- Poruka napisana u 19:49 ---------- Prethodna poruka je at 19:42 ----------

Da li neko poseduje Masseya 3630?da mi kaze nesto vise o tom modelu,koju su mu mane?da li ima elektronike...
Ima elektronikeza volju:haha:
 
Ima motor kao moj samo turbo .1987 DO 1990 . Ja sam nastojao da uzmem sa tim motorom .Klip 98.47mm.iMAS MASSEYE sa motorom 1000.6 klip 100mm, pumpa horizontalna(rotaciona) a ne vertikalno kao na s46 Znaci motor iz 142 zmaja stima na taj trasktor U njega je motor kao na IMT 5136 samo Perkins.
http://www.konedata.net/Traktorit/traktorit.htm

www.konedata.net/Traktorit/traktorit.htm Evo citaj ovde sve

 
Ratko jesi li ovo koristio , dosta mi ide u prodavnici autodijelova ,dobar zaptivač a ponekad za nepovjerovati riješi i dihtung glave ,inače skoro svi ABRO proizvodi su dobri:

ABRO-SUPER-SEAL-Copper-Reinforced-Liquid-Glass-2592_image.jpg
 
Sutra idemo po zupcanike. Ali jos ne kontam zasto ih toliko cene. Danas cuo pricu od starog vozaca Neke sezdesete godine kupovale se Skode kamioni .Jeftini kamioni A a delovi da se ubijes . Albanci kupili 200 kamiona i sve uredno . Nakon dve godine ide trgovacki putnik iz Skode u Firmu u Albaniji da vidi zasto ovi ne narucuju delove ta odrzavanje i popravke .Ista je video? Ovi 100 kamiona registrovali a 100 raspakovali odkabine do slaufa i sve sortirali i magacionisali. Kad sta treba samo montiras Kaze ovaj trgovac e Vi ste nas jedini nategli . :haha:
 
Nazad
Vrh