Massey Ferguson

Ratko ima raznih komentara tako da je Dr. Gruja u nedoumici u svakom slučaju vaše konstatacije i iskustva dobro bi mu došla ali iskrena. Imate ljidi koji su zaljubljeni u svoju mašinu i ako ima problema sa njom, kad ga pitaš kakvaje on kaže super a on nema šta nije radio na njoj. Što se tiče Maseja stvarno su lepi traktori ali sam i ja načuo da imaju problema sa elektronikom i menjačom (samo neki modeli).
 
Kad kupujes polovno sve ti je to macka u dzaku.Svi traktori koji rade se kvare(bilo kog proizvodjaca)
Treba da gledas opsto stanje,udobnost,ucinak pa po tome da odredjujes cenu nekog kvara dali je skupo ili jeftino a ne porediti traktor 40ks i traktor od 100ks po tome koliko kosta koji deo a svi znamo da se po ucinku nemogu porediti
Ja imam Masseya i case-a .Sa case-om sam naj..o,dva puta radio menjac
 
Poslednja izmena:
Dali se neko sece diskusije o elektronici i njenoj popravci. Bio je covek iz Šapca koji to radi i bilo je lepih diskusija ali to sad ne mogu da nadjem . Dali je to obrisano ili se mozda izgubilo u onom prelasku.:sta:
 
Danas vozio lagano . (malo probavao traktor) Znaci vozio sam na ler gasu ( druga A zec) i kada sam smotao pun levo da ga okrenem traktor se odjednom ugasi:sta: . Stisnem kvacilo upalim postam lagano gusise motor i ne ide . Rucica iz druge nece na ler a ni ona iz A nece nazad na ler . Traktor je na leru jer moze da se slepa bez stiskanja kvacila . Lagano smo ga cimali napred nazad ali nema sile da ga izbacis.Kad sam ga vokao sa traktorom u supu nazad osetise zujanje u transmisiji i takodje sam pokusavao da izbacim ali nema sile.Ako neko zna sta se moglo desiti neka mi pomogne .Kako je mogao u laganopj vožnji da ubaci negde i da ugusi motor a traktor mozes da guras nije u brzini? hvala unapred
 
30 90 Datatronik kupio u ponedeljak. Momo Saric nas clan isao u Bijeljinu i rekao navratiti kod mene oko 8h. da malo pogleda itd. posto on ima 3645 vecnekoliko g. Znaci kada sam ga ujutro izgonio isao sam kao sto sam vec opisao ali sada se secam da mi je bilo kao brzo i ne garantojem da nisam cackao neko od onih zelenih sa desne strane. Znaci mernjac zakovao u drugoj a desna je napred polozaj A a svetli zec . Sto je naj cudnije odvukao ga u garazu a rucice u brzini . Kada pustas kvacilo motor se gasi sto znaci da je nesto u pitanju sto motor prvo pokrece.
 
Evo slike
16a32h5.jpg

15je55.jpg
 
Kod spasoja je čisto mehanički kvar obe ručice su fizički zaglavili .
Spasoje vrati se na 52. stranu ove teme imaju i slike kada skineš dekl , i sl moglo bi biti tu neki problem.
Još sam primjetio da je neko zavario izlaznu polugu za ručicu mjenjača tamo gdje konusni vijak , možda je baš to problem što je neko zavario , možda da smanji luft.
 
Nazad
Vrh