Massey Ferguson

Glavni razlog je taj stu je traktor ufatio dve brzine . To se jasno vidi na prvoj slici . Od silnog napona jer je motor terao menjac a radilo se o razlicitom broju zuba tj stepenu prenosa doslo je jakog naprezanja na ravne zupcanike od te dve brzine i nazalost pucanja zuba.Tamo gde ja pokazujem prstom je taj razdeljivac a iza njega je jedan hepek koji drzi vijak m 8 Taj razdeljivac kad god krene unutra oturi hepek jednom levo drugi put desno ( to su ovi skruz levo veliki sinhroni ) tj zec kornjaca. Kod toga razdeljivaca je doslo do odvrtanja padanja dole i saltaca je uzubila viljusku a da predhodnu nije izbacila . Ova 4 para u sredini to su te 4 brzine .Skroz desno u kucistu (nevidi se na slici ) su 1; gornja viljuska je za napred nazad 2; donja je za A,B reduktor . Svi koji imaju bilo kakve probleme sa saltanjem mogu to da rese vrlo jednostavno a kasno je kada se desi nesto ovako. Bolje spreciti nego leciti.:svinja:Znaci komplet menjac je cista mehanika osim powera.Naj zalosnije je to sto sada sledi rastavljanje creva Klime,, kcacila, kocnica, grejanja ,a to pi,,,da vise nenapravi da radi kako treba . Od ovo cetvoro bar dvoje ce da ufati zrak ili nesto slicno i da je...e . A sve je radilo ko doxa i nikad nije skidano.:osmeh:
 
Pozdrav svima .Neko vreme citam prepiske o Maseyu posto me isto zanima kupovina jenog polovnjaka dogodine .
Vidim svi se zale na menjace ,Ja licno ne bezim od opravki menjaca .Skoro sam mog volva 814 otvarao nista strasno .
Vise me brinu delovi mad sada ima strugara sto prave sve i svasta pa se nadam da ni oni nisu nepopravljivi .
Nego sta im je jos bolna tacka
 
Prodam ti svog al neces imati drugu brzinu x4 = 12 + powershyft = 24 pa djavolu bilo malo.
 
Spasoje , ako budeš odvajao viljuške sa poluga , pazi kada budeš vraćao , treba znati kako se stežu oni parovi vijaka sa konusnim vrhom koji drže viljuške. Ako znaš o čemu govorim znaćeš da je to bitno.
 
Otom potom . Sotra sam a verovatno i narednih dana u brazdi pa cu imati vremena da dobro razmislim sta da mu radim i kako da to resavam . Dali kvalitetno za sebe ili ce biti nesto slabajzerski pa na trziste ..Ako imate neke brojeve za delove bio bih vam zahvalan da mi posaljete pa da se informisem.
 
Evo uzroka zasto je doslo do kvara. Znaci odvrnula se ova podloska sa ovim zarezima sa ovod sitnug navoja i razdeljivac spao sa svoje cahure i posve se olabavijo i nije mogao da vrsi svoju funkciju . Posto su viljuske jako blizu tako su i zarezi jako blizu i polugica je veoma lako uhvatila obe viljuske . dA JE BIO 30 50 ILI 60 mozda bi zubi i izdrzali a posto je ovo motor sestak (100hp.) uspio je da otkine te zube .
34zmxsn.jpg
34zmxsn.jpg
c51li.jpg
 
Imam osjećaj da je to neko otvarao i nije znao kako se dotežu ti upareni vijci , to sam ti pomenu da paziš a kanda je neko već napravio takvu grešku.
Stari samouki majstori se često prave pametni , niko nikad nebi pročitao radioničko uputstvo.
Neke stvari mi uopšte nisu jasne inače ne za ovaj slučaj , nemam veze sa mehanikom ali zar nebi bilo logično da kada nešto kreneš da popravljaš , uzmeš uputstvo pa pročitaš pa ideš dalje. Nikad mi se još nije desilo da dodjem kod nekog majstora za bilo šta i kažem kakav je problem da on kaže da nezna odmah da sačekam da negdje pročita ili da nekog pita . Ne nego on odma zna ko iz rukava , e a na kraju...
To je valjda nešto do našeg mentaliteta.
 
Evo sad gledao katalog i za živo cudo ova podloska nema nikakvog osiguranja od samoodvrtanja . Ne preostaje mi nista drugo nego je doteci sa osecajem jer je ovaj navoj jako plitak a podloska uska mozda 2,5 mm.Da nebude zabune nije to podloska iako tako izgleda .Radi se o specijalnoj navvrtki
 
Poslednja izmena:
pzdrav moj savet ti je da zalepis nekim lako demontaznim lepkom za navoje ili brezone, LOKTITE.
Ja sam sam sa njima resavao dosta toga slicnog
Ako je to sto vidim na slici ,takva matica je imala osiguranje vidi se da je osiguravajuca .Verovatno se osigurac pohabao i ispao pa probaji da ga nadjes u ujlju sto si ispustio ili je menjac vec otvaran pa su zaboravili da je stave .
 
Samo obratite paznju na cvrstinu lepka.Imate ih u vise varijanti.Ako uzmete extra strong nema odvijanja matice vec lomljava svega sem matice.
 
Otvori tu stranicu u PDF-u, pritisni istovremen Crtl i PrtScn tastere na tastaturi, potom otvori Paint, pritisni Ctrl i V u isto vrijeme, idi na Save As, izaberi JPG kao format i daj neko ime, kao lokaciju izaberi Desktop. Potom idi na neki servis za upload, uploaduj, kopiraj IMG link i postavi ga ovdje, to je to. Druga opcija: Imas u svakom PDF readeru opciju da pravis snapshot, ikona izgleda kao fotoaparat. Klikni na ti ikonu, izaberi oblast koju hoces da "slikas", klikni desnim tasterom miša na selektovanu oblast i izaberi opciju "Copy selected graphics", potom otvori Paint, klikni desnim testerom miša na bijelu površinu i izaberi Paste ili jednostavno pritisni Ctrl i V u isto vrijeme te ponovi gore opisani postupak. Ako nemas tu opciju u PDF čitaču (mislim na Adobe Reader) klikni desnim tasterom miša negdje na gornju površinu prozora (negdje izmedju postojećih ikona) i izaberi "Basic Toolbar", ikona za snapshot alat se tu nalazi.
 
Kod nas je kidanje zuba na vreme sprečeno ,pošto je matica dotegnuta .Dva puta je uhvatio 2 brzine ali se nije silovalo ,nego je polako izubljen.

---------- Poruka napisana u 13:11 ---------- Prethodna poruka je at 12:02 ----------

Pokusao sam da ubacim sliku iz kataloga gde se vidi da nema nikakvog osiguranja ali nesto neznam to zvaditi iz Adobe;a i uploud_ovati u forum
Po katalogu od 3120 to izgleda ovako,ako sam dobro shvatio.:sta:
 
Nazad
Vrh