Massey Ferguson

Ovde ima vise dugmica (i potenciometara), kao EHR terminal samo sto ovde svako dugme ima istu funkciju.. :)

Sorry za off topic!
 
Auuu kakva furuna.
Koliko ovaj Massey ima sati rada?
Da li je ulje uopšte menjano?
:osmeh:spavam:{{
 
iako je malo veci, dosta je pregledan za medjuredne operacije, pogotovo ovaj sa kosom maskom. Takav od 105 ks max 112 ks, 5455 Dyna 4 dodje 52.500 + pdv ... ja sam gledao najmanjeg iz te serije 5420, 80 ks, al ne zna tacno cene, od nedelje ce javiti
 
zavisi za sta ti treba, ja na Stayr-u imam rang koji nikad ni ne koristim, to su one jako spore ...
 
Što više brzina to bolje, to je moje mišljenje. Znam dvojicu kolega koji imaju MF iz serije 5400 i sami kažu da im je malo brzina te da je razmak između brzina mogo biti manji. Nekad trebaš špricat, bacat gnojivo... recimo 8 km/h, a ti imaš brzinu 7 km/h (što ti je sporije) ili 9-10 km/h (što je opet brzo) pa ti onda fali ta brzina između. Ili oreš pa vidiš da ti traktor ima snage za brzinu više, ti ga "prepoloviš" il prešaltaš brzinu, a on onda ide na knap jer je "prevelik" razmak između brzina.
 
A,B,C,D rang i u svakoj po 4 brzine bez kvacila saltanje + u sklopu reverzera u svakoj brzini imas jos po 4 ubrzanja - usporenja .... Bećarina pusta da li oni imaju Dyna menjace na njima? skinuo sam sa sajta massey file pdf i vidi se lepo grafikon na kome je prikazan odnos rang i brzina km/h, ne vidim bas neku razliku izmedju nekih, al ako oni tako kazu onda ok, oni najbolje znaju posto rade sa njima
 
moja greska ...„Dyna-4“ 16V/16R ... odgledaj snimak na 3:30, nerazumem sta mu dodje to kad pomera reverzer u + i - ?
 
spasoje jel proradio mf
Nazalost nije jos.Četiri dana sam bio u brazdi i po celi dan pokusavam da skontam kako to radi i sta se moglo desiti. A navece gledam ove seme. Jutros sam dosao na ideju da cimam motor na radilici u nazad i brat je uspio da vrati veliku rucicu iz B napred u neutral (sredinu) . Sada kada upalim motor mogu da pustim kvačilo a da se motor ne ugusi . Rucica menjaca nece iz druge brzine iako smo digli zadnji tocak i snazno drmali napred nazad i pokusavali da izbacimo ali nema sanse. Ostaje jos iza Slave da se skida poklopac sa strane i da se pokusa ODGLAVITI MADA ME NE SLOBODI SITUACIJA . Neznam kada skinem poklopac sta cu videti i sta se tu moze intervenisati ..Badžo je elektronicar i sredio je plocu sto sam prebio osposobio sve lampice pregledao sve napone ocistio sve elektro ventile i odredio koje je koji ( prednji most, spera, kardan , zec kornjaca. a sto se tice menjaca on je cista mehanika...
 
A,B,C,D rang i u svakoj po 4 brzine bez kvacila saltanje + u sklopu reverzera u svakoj brzini imas jos po 4 ubrzanja - usporenja .... Bećarina pusta da li oni imaju Dyna menjace na njima? skinuo sam sa sajta massey file pdf i vidi se lepo grafikon na kome je prikazan odnos rang i brzina km/h, ne vidim bas neku razliku izmedju nekih, al ako oni tako kazu onda ok, oni najbolje znaju posto rade sa njima

Da imaju taj mjenjač 16x16. Uglavnom bolje je imat na raspolaganju više brzina nego manje jer onda lakše možeš nać onu odgovarajuću jer imaš veći izbor.
 
Spasoje kada skinete poklopac sa strane sve mu je tu na dohvat ruke samo je veoma nezgodno i da kažem teško vratiti ga nazad jer se obe ručice zupče zajedno pa će biti malo mučenja.Po meni on je pomešao brzine.
 
Matic@ Dali znas kolika mi treba kanta za ulje? Dali se skida poklopac sa sve polugama saltacama ili poluge treba prvo svuci sa osovinica ? Ulje ide na analizu da vidimo kakvo je i staje ...Naj cudnje je sto se nesreca desila pri ler voznji u drugoj brzini i ponom anjslagu .Ako si rasklapao menjac ..sta je neophodno od spec alata?
 
Rasklapao sam onaj veći model.Ispuštano je u odsečeno bure oko 50-ak litara nije bilo više.Poluge se svuku sa osovinica(ovde su bile povezane nekim gumenim manžetnama koje smo samo svukli) i pomere u stranu da ne smetaju i onda skinete poklopac.Od alata ništa specijalno,standardni ključevi su odradili posao.Ne znam da li ima i sa druge strane poklopac da vam olakša vraćanje ovog sa šaltačima.Ovaj nije imao na drugoj strani.
 
Nazad
Vrh