Massey Ferguson

Zasto felne na masejima pucaju?Pogledao sam par traktora iz oglasa i svakom su zadnje felne pocele da pucaju..Pojavio se jos jedan u oglasima i lepo se vidi na slikama i kad sam pozvao vlasnika potvrdio mi je da je zadnja desna felna pukla.
 
Tako napravite. Pucaju i DF kombajnima . Pucaju i na storetu 402 prednje a recimo na fergi nepucaju .ITD...
 
Otišao jedan zubčanik na donjem snopu menjača pa se još nakupilo stvari oko toga.Jako prost menjač,nema skoro ništa unutra.4 zubčanika na donjem i 4 na gornjem snopu i to je to.
 
Otišao jedan zubčanik na donjem snopu menjača pa se još nakupilo stvari oko toga.Jako prost menjač,nema skoro ništa unutra.4 zubčanika na donjem i 4 na gornjem snopu i to je to.

Otkud to, mislio sam da svi iz serije 3xxx imaju onaj zapetljani mjenjač sa hidrauličnim kontrolama? Komšija koji je nedavno kupio 3060 (12.000E) je posle samo par dana oranja imao ogromne probleme sa mjenjačem i hidraulikom, traktor je nekih 20 dana bio otvoren, čujem da je popravka bila strašno skupa. Imaš li neku sliku otvorenog mjenjača, baš bi volio to da vidim?
 
Mjenjač je jedno , dynashift je drugo , hidraulične kontrole su treće , elektronsko upravljanje hidraulične kontrole je četvrto itd...Kvar unutar mjenjača je najskuplji (al vidite da i to čovjek riješi) , ustvari najskuplje je "prepoloviti" traktor.
Ovo oko mjenjača , "struja" itd je p... dim.
 
Juce doterao masseya danas ga pokvario svojom krivicom. Naime nije radio obrtomjer a ja sam otvorio zadnju stranu table da vidim da nije nesto otkaceno ili sl. posto sam pretpostavio da to radi preko struje jer nema nikakve sajle. Kada sam dosao do dzeka pokusao sam da ga izvadim pa da malo ocistim itd .. Medjutim nece daizadje iako sam STISNUO ZAKACKU NA DZEKU iSTA se desi . Puce stampana ploca popreko i sad osim sata nerade lampe (punjenje , ulje i dole , p. kocnica i ona do nje neki kardani ) .Takodje neradi i pokazivac goriva(on nije pokazivao ni prije loma .)Sta je resenje..:sta:
 
Obrtomer dobija napajanje sa alternatora ,ona jedna papučica treba da je žica zelene boje ako nije menjno ja sam imao prekid kod kabine uspojevima zbog prljavštine. Treba elektronik kontakt sprej i očistiti. Ploču probaj zacinovati po pukotini verovatno pukla masa prema kon. sijalicama i obavezno proveri osigurače.Poz...
 
Nemam sliku otvorenog menjača,imao pa greškom obrisao.Popravka je mogla biti jeftinija(barem delovi)ali je vlasnik traktora neki specifičan čovek koji neće ni kako on hoće.
 
Taj mora da je Sremac :haha:. Inače gde ima delova za te modele pošto mi treba za neki "plavi" Massey.
 
Nazad
Vrh