Massey Ferguson

obavezno hidrauliku pregledaj,dali rade svi tasreri i potencijometri,na elektroniki da su svi prekidači ispravni mislim na prednju vuču blokadu diferencijala da nije nešta premošćavano dali radi polovljene brzima ako nije dynashift,sa desne strane ispod kabine je komp,proveri dalije poklopac dobro učvršćen da nije ulazilo blato i voda,kardan dali lako ukljičuje ako malo zvecka kada radi tonije nista opasno(mislim na kardan)i prednja vuča da nema luftau konusno tanjirastim zubčanicima,ako te još nešta interesuje pitaj
 
dobar dan vrlo moguće da je cena za prednji utovarivač ,inače što se tiče 3070 ima dve vrste menjača sa 16 i 32 brzine ja imam sa 32 i zadnje vreme hoće da zaglavi u 1 i 2 bez obzira dali je u spore ili brze odnosno A-B.
 
Dobar dan zelim
trenutno trazim traktor radi kupovine pa sam naleteo na MF 4270(milim da ima 116KS) i MF 4255 (96KS ili tako nesto). I jedan i drugi imaju oko 4000 radnih sati. Posto ovde ima dosta poznavalaca ovih taktora, da li bi neko mogao da mi kaze da li su ti modeli u redu i da li je ova satnica velika za takav jedan traktor. Iskren da budem trazim ovde po netu vec dva meseca i potpuno sam izludeo jer mi je citavo trziste jako nepregledno
Zahvaljujem se unapred
 
adamr
Stegni maticu na biraču brzina.Ne znam da li je kao kod mene ali je verovatno slično.
dyna%201.JPG
 
Gledao sam gde ima lufta i to je na samoj osovini koja izlazi iz menjača i ručice 4 brzine , i to kad se desi menjač ostaje u zadatoj brzini ručica ode mnogo više napred (kruta) nego sto bi trebalo i sve dok se sama ne vrati (olabavi) ne mogu da izbacim. Dali si mislio na br.21 za dotezanje?
 
Ako sam razumeo ta matica 36 se nalazi sa spoljašnje strane i deklu ne treba skidati , sutra ću pregledati na licu mesta. pozzz...

---------- Poruka napisana u 19:02 ---------- Prethodna poruka je at 18:52 ----------

u stvari vidim da treba skidati deklu a za to već mora da potražim nekoga ko to radi pozzz.
 
Nisi dobro razumeo ,nije matica pod br 36 nego je pod 36 birač ili tako nešto i njega u konus steže matica .Mora ta dekla da se skine da bi se matica dotegla.
 

Ovde se nalazi ta matica o kojoj govori Kiraj. Ne vidi se baš najbolje... Ona drži razdeljivač koji ne dozvoljava da menjač uhvati dve brzine u isto vreme.
Adamr, to što imaš lufta u ručici i prenosu do viljušaka nije problem, zato i postoji ovaj razdeljivač.
 
I kod mene je sličan problem svo vrijeme, sve funkcioniše i nikad ne iskače iz brzine , ali jednostavno u ručici ima previše lufta i kao predug hod pa ne upada lijepo ,pogotovo u 1. i 2. , nego na kraju hoda.Sad ja sam navikao pa ne smeta ali gdje bi mogao biti taj luft? Mislio sam da je na plastičnim kuglama svana(rb 8 i 27) pa sam ih nabavio ali nije tu.pokušao sam dotegnuti konusni vijak 52 ali onda je pretvrd mjenjač.
 
Zašto misliš da je hod predugačak? Probao si drugi traktor pa je tamo kraći?
To je sinhronizovan menjač, njegova viljuška se pomera nekoliko milimetara napred nazad i lako ide, viljuška može rukom da se ubaci u brzinu. Sve ostalo je do poluga (ručica menjača) koje su teške i dugačke, pa ti se čini da nisi dosta ubacio.
Uporedi ovaj utisak sa ubacivanjem nekog Torpeda (7506, 9006) u brzinu i zamisli kako bi ti delovalo ako bi ručica na Torpedu bila još duža i teža.
 

Mirno momak...
Neam svrhe da te ložim. Ima drva pa se naloži sam ::namigivanje::


1959 godine kada je Landini prestao proizvodit zastario poludizel motor, onda Massey Ferguson preuzeo tvornicu Landini i počeo praviti neke serije Landini " Massey Ferguson " u plavome pod nazivom Landini.


Jel treba još copy paste napravit ako ti nešto nije jasno ?
 
Nazad
Vrh