Massey Ferguson

Evo ovako izgleda
w2ipns.jpg
 
Stvarno su zanimljivi MF-ovi:sta:

Svaki ima neki posebni dodatak,ovo oko start spreja me jako začudilo,pa koliko sam shvatio taj sprej nije baš nešto dobar za motor,više štete neg koristi zadaje,a možda se i varam??

Al kad pogledam da MF to ima tvornički ugrađeno što se vidi po ovome prekidaču,valjda su ti traktori išli za neke hladne krajeve ili tako nešto??
 
Takve sprejeve su imali i džondiri još 76-78 kad su stigli kod nas u kombinat.I baš zbog tog spreja jedan je veoma brzo završio.Pijana glava mu došla glave.
 
to se po porudžbini naručivalo,a i obično su u hladne krajeve išli ovi sa start sprejom,ja sam pre imao 3070 kupio ga u DE on je imao grejač,a ovaj sad je iz Švajcarske,pa verujem tamo je stalno sneg a hladno, a što se tiče spreja tu baš treba biti pametan,pipneš ga malo a ne da držiš dok radilica neizleti kroz auspuh
 
A kakva je situacija sto se tice hidraulike i menjaca kod npr. 3120,3125,3..., 90 i neko godiste, posto sam slusao razne price kako crkavaju, da im je jako skupo odrzavanje i zamena delova kad crknu i slicno, jer sam se razmisljao o uzimanju jedne takve masine
 
jeftinije je održavanje Maseya od JD ili Fendta,a menjači su osetljivi mora da se dobro pazi,ima ih 4 vrste,mislim na menjače,i svi će garantujem da služe ako se pazi i održava čisto ulje u njima
 
dyna je najbolji,al dobri su i ovi,ma prosto probas traktor jel prima lepo sve brzina,dal nece slucjano da iskace iz neke,i naravno probas ga u voznji dal se slucajno necuje menjac da pisti,zvizdi ili nedaj Boze melje nesto
 
Nazad
Vrh