Massey Ferguson

Danas, 11:18 #980
Attila M.
user-offline.png
Ovo je tema o Massey Ferguson traktorima a ne o filterima vazduha
 
Ko je postavio pitanje o filterima u ovoj temi?Da li je to bio AtTila M. ili neko drugi?Koliko ja vidim Attila M. je samo napisao odgovor na postavljeno pitanje, a vi gospodine ako ne pratite na času ne možete ovakav post da postavite.
 
nemam ni massey.-a ni suvi filter ali imam neki vakuummetar nalik ovom
images


e sad dali vredi staviti ga na tablu i pratiti podpritisak.
koje vrednosti on uopšte treba da bude ?
motor nije turbo a ima uljni filter
dali je vredno to pratiti ili jednostavno kao i dosad jednom godišnje promeniti ulje i oprati onu "travu"
 
Ako mi date malo vremena, iskopaću Vam taj podatak na koliki podpritisak se baždare indikatori zagušenja filtera. Znam da sam negde zapisao kritičnu vrednost kada je restrikcija vazduha najveća i počinje izuzetno negativno da utiče na rad motora.
Svakako se više isplati pratiti bilo kakav indikator za suvi filter nego gledati u pasulj kada je ulje prezasićeno prašinom (a već sam naveo da žičani umeci u mokrim filterima imaju najgoru sposobnost za filtraciju čestica. Morska trava je nešto bolja, ali pošto se ne može izduvati sva prašina nataložena duboko u njoj, motor će čak i nakon produvavanja takvog filtera morati da radi sa određenom restrikcijom vazduha).

Evo, sad ću da prevrnem beleške - samo malo strpljenja.

P.S. Čisto da budem siguran da sam razumeo: da li Vi želite da stavite potpuni suvi filter, ili da pratite zasićenje mokrog filtera?
Vakuummetrom se može pratiti samo zasićenje suvih filtera (od nano-vlakana ili te famozne morske trave) a zasićenost ulja se ne može tako lako pratiti. Možda bi i moglo praćenjem promene dielektrične konstante, no baždarenje takvog instrumenta em što nije naivna, em što ne bi garantovala neku naročitu tačnost. Zašto takav uređaj niko ne razvija je upravo taj razlog što je mokri filter svuda u svetu izbačen iz upotrebe. Još se samo Tafe i Belarus bakću sa njima - koliko sam ja upoznat.

Evo ovako: ti indikatori se baždare po standardu na 20, 25 i 30 inča vodenog stuba, što mu dođe 5, 6.2, 7.5 kPa respektivno.
Cummins za dizel motore bez turbokompresora preporučuje indikator baždaren na 5 kPa, a za dizel motore sa turbokompresorom one od 7.5 kPa.
 
Poslednja izmena:
mislio sam dali vredi staviti to na postojeći sistem sa uljnim filterom i morskom travom
i gde se on postavlja
 
Pa trebao bi biti posle filtera a pre uduva.Gde god da ga staviš na drugo mesto nema efekta.
 
Trebali bi proširiti proizvodnju start sprejova. Malo šale ne smeta u ovim hladnim danima. Svaki pali koji ima kompresiju nezavisno koje je prizvodnje.
 
Dok je motor oke pali on na minusu fino, npr: moja rakovica je prošle zime dobro palila al ije pritisak ulja uvijek bio u sredini u zelenom polju a sada je ispod zelenog polja jesenas ju je berač sredio samo tako previše je to njoj i evo šta se desi !
Sada na minusu svako 1. paljenje start sprej !
 
problem je što ovi motori sa ugradjenim start sprejom nemaju grejač,pa kad dodju baš hladni dani,zašto verglati dugo,stisneš dugme on ubaci sprej i nema dugog verglanja
 
Gde mu dođe to dugme .Na MF 3120 nisam primetio da ima išta za lakše paljenje.
 
Nazad
Vrh