Massey Ferguson

Po licitacijama ih nakupci uzimaju za od 8000E-10000evra sa nekim manjim falinkama ali ipak ispravnim i radnim.Posle ih prodaju od 20000-25000 evra u zavisnosti od stanja u koje ih dovedu.
 
Znam da je raspon cena koji sam dao ogroman ali situacija je stvarno takva.
Što se tog modela tiče kod nas u kombinatu je bio okosnica proizvodnje i vrlo dobro se pokazao u svim radovima.
 
U selu ima 5 takvih traktora.Da rade i ne rade nešto posebno_Održava ih Derek ali problemi ne prestaju.Ove sve muči hidraulika,izgube volan pa se vrati pa odu senzori pa ovo pa ono.Ne sporim da nisu dobri ali ima i boljih za te pare.
 
Chteo bi da cujem misljenje onih koji poznaju MF traktore koja se serija bolje pokazala 3000 ili 6000. Konkretno me zanimaju modeli 3120 ili 6180.Hvala :ppozdrav:
 
Ja sam imao MF-a, seriju 3000, odnosno model 3050. Traktor je bio dobar što se tiče motora (Perkins) i hidraulike. Ali ga je stalno nešto zezala elektrika i mjenjač. Ili nije išao iz brzih u spore, ili kontra, dok se traktor nije ugrijao mjenjač je bio tvrd, a posle, kad je traktor postigao radnu temperaturo, nisu htjele da baš najbolje rade polovičke. Za popravak mjenjača sam dao 3000€, ali nije bilo ništa bolje osim polovičke. Tako da ja nisam bio zadovoljan sa njime. Koliko ja znam, serija 6000 je nasljednik serije 3000, a da li su nešto uradili sa mjenjačem to ne znam.
A treba i znati, da traktor nije bio nov, i da je za sobom več imao tisuču i tisuču radnih sati. Možda sam samo ja imao takvu nesreču,da sam naletio na takav traktor, jer znam da su neki sa njima vrlo zadovoljni.
 
Jedan drugar iz Sapca ima 5 masseya, pa mi je pricao za tog Dereka da je najaci u Srbiji sto se tice delova za MF. Taj drugar je prosle godine uzeo dva MF-a u PKB od 200 ks serije 81 rashodovana, jedan je bio kao zrtveno jagnje pa je skidano sa njega sve sto rikne na ovima. Kaze da mu treba oko 16000 evra da dovede jedan traktor u full stanje...
 
Jedan drugar iz Sapca ima 5 masseya, pa mi je pricao za tog Dereka da je najaci u Srbiji sto se tice delova za MF. Taj drugar je prosle godine uzeo dva MF-a u PKB od 200 ks serije 81 rashodovana, jedan je bio kao zrtveno jagnje pa je skidano sa njega sve sto rikne na ovima. Kaze da mu treba oko 16000 evra da dovede jedan traktor u full stanje...

Da se taj tvoj drug ne preziva Pavkovic?
 
Ista takva 4 traktora sa istog mesta su došla kod mene u selo.Jesu smešno plaćeni ali se ne isplati popravljati ih.Jedan je stigao godinu dana pre i za remont dato 15.000 eura ali ga Derek posećuje nešto često,stalno ga nešto zeza.
 
Pa jel se isplati ulagati 15-16k evra u remont traktora, posebno traktora dovedenih u takvo stanje (meni to zvuči kako totalno uništena mašina)?
 
Ne vredi ništa jer ti opet treba jedan takav pored da ga rasklapaš u delove i dobar elektroničar koji će malo pa malo imati posla.
 
Nazad
Vrh