Massey Ferguson

sta se steluje na ovim ventilima
f3x26d.jpg
otm1vk.jpg
 
Verovatno za fino spustanje,zavisno od potreba i masina koje se koriste...ali to je samo moje misljenje.
 
Ako sam dobro zapamtio, skroz desno (gde ima + i- )je za štelovanje protoka ako radiš sa priključnom mašinom koja ima hidromotor.
Ako neko zna da prevede ,bio bih zahvalan.
 
danas sam pricao sa par drugara o rol presi u nic-co agrar,kazu da gubi pritisak u komori i da treba da se nasteluje protok ulja na traktoru.ja pitam zbog moje prese ako nekad pocne da gubi pritisak gde se to steluje.jedan mi rece tu negde nazad,a gde i kako pojma nemam
 
Ako sam dobro zapamtio, skroz desno (gde ima + i- )je za štelovanje protoka ako radiš sa priključnom mašinom koja ima hidromotor.
Ako neko zna da prevede ,bio bih zahvalan.

Evo šta kaže o tome:

- Kontrola protoka (ovo je bitno)

Uredjaj je namijenjen za rad sa priključcima koji zahtijevaju jako malu količinu ulja, za razna fina podešavanja ili za kontrolisanje brzine rada hidromotora. Takodje, moguće je obezbijediti da razni uredjaji simultano dobijaju dovoljnu količinu ulja (npr traktorske poluge i razni vanjski uredjaji".
 
To sa +- ste pogodili a ona 2 ventilcica kao stare slavine za vodu su ventili kojima se podesava razvodnik ili sekcija da li ce se koristiti za jednosmernog potrosaca ili za dvosmernog. Jako slican razvodnik je kod mene na Claasu.
 
Koja prikilica ima dva creva za kipovanje ?
Kod mene ,kipovanje radim na priključak koji je levo gore sa malom ručicom u kabini Prikolica ima jedno crevo.
nijedna to je samo primer.skroz levi prikljuci i mala rucica u kabini bi trebalo da je stalni protok tj.sluzi za prikljucke koji imaju svoje rucice za hidrauliku(komande).nisam znao da moze da sluzi za kipovanje

@kiraj HVALA
m67mt.jpg
 
Poslednja izmena od urednika:
Bubu da li mozes to malo bolje da mi objasnis ja imam tri para ventila i da li ima veze koji se za sta koristi
 
Ta nazovi 'slavinica' je da biras da li ces razvodnik koristiti kao dvosmerni ili kao jednosmerni a onaj potenciometar je za stelovanje protoka ulja samo na toj sekciji na kojoj je namontiran.
 
Ta nazovi 'slavinica' je da biras da li ces razvodnik koristiti kao dvosmerni ili kao jednosmerni a onaj potenciometar je za stelovanje protoka ulja samo na toj sekciji na kojoj je namontiran.
Par razvodnika gde je kako kažeš potenciometar nisam ni koristio.Drugi par koji ima slavinicu koristim za plug obrtač ili tanjiraču koji imaju po 2 creva.Kad kipujem koristim samo jedno crevo u isti razvodnik ali samo gornji (nisam probao donji) i funkcioniše kao što funkcioniše na MTZ traktore.Zato mislim da ta slavinica nema funkciju koju si naveo,ili ja ne razumem termin dvosmerni ili jednosmerni.
 
Izgleda da nisi razumeo termin. Sve fukcionise kako si naveo kod svih traktora kad koristis jednosmernog potrosaca na dvosmernom ventilu samo zato sto postoji sigurnosni ventil koji je obicno nastelovan da propusta na 160 bari. Slavinica sluzi da kad koristis jednosmerni potrosac (prikkljucak sa jednim crevom) ne dolazi do opterecenja u sistemu jer kad npr spustas prikolicu razvodnik koji nije 'nastelovan' na jednosmerni salje ulje u napramnu uticnicu i kad dodje do pritiska pri kojem reaguje sigurnosni ventil ventil propusta ulje. Kada je slavinica u ovom slucaju ulje koje je trebali biti poslato u taj prikljucak koji se nekoristi bude poslato nazad kao da je kroz povratni vod proslo.
 
bubu u kom polozaju treba da se nalazi slavina kada koristm dvosmernog potrosaca otvoreno ili zatvoreno
 
Nazad
Vrh