Massey Ferguson

ma ja mislim da je prevrtac u svakom slucaju bolji ustedi se goriva ali to je naznatno ,ali zato na njivi nema ni sloga ,a ni razora ! nema veze dal je brdo il nije i dal je pacela mala ili velika.inace o mf traktorima sve naj vozio sam mf 35 mf tea 20 mf 575 i 3080 i verovali ili ne 3080 mi se naj vise svideo.
 
Massey 1132 sa vazdušnim hladjenjem koji je pominjan u ovoj temi ima Eicher motor. Ima šest turbo ventilatora za hladjenje, za svaki cilindar po jedan.
2qvf6nb.jpg

2uh3dk4.jpg

2lx4wp.jpg

2efp35s.jpg
 
Massey 1132 sa vazdušnim hladjenjem koji je pominjan u ovoj temi ima Eicher motor. Ima šest turbo ventilatora za hladjenje, za svaki cilindar po jedan.

Vrlo zanimljivo, rekao sam da garant ima neke veze sa Eicher-om, MF je imao blisku saradnju s njima, ali nisam znao da postoji MF traktor s njihovim motorom, do sada sam dosta po oglasima vidjao Eicher traktore koji izgledaju 100% isto kao MF traktori, samo su plavo-bijeli sa Eicher oznakama.

Evo njegovih karakteristika:

http://www.puddingsworld.com/Machinery/MF_Agricultural/mf_tractors/mf_1102_and_1132.htm

Evo uvećano za ovaj manji model:

MASSEY_FERGUSON_1132_1102_PAGE_13.JPG


Inače, vidio sam prije par godina ovo rješenje hladjenja na jednom Eicher Mammut traktoru (neka ogromna drevna traktorčina sa isto 6 klipova) i mogu reći da je daaaaleko bolje rješenje od onog koje imaju Deutz i LTZ traktori. Naime, ovdje svaki klip ima svoj ventilatori i dobija istu količinu svježeg vazduha, dok kod drugih postoji samo jedan ventilator i onaj kanal kojim se vazduh razvodi do klipova, medjutim na taj način nije moguće da svaki klip dobije isto hladjenje. Kod Eicher motora svaki ima svoje sopstveno hladjenje, što je daleko bolje. Imaš li molim te snimak na kojem se čuje kako radi, ovaj Mammut je zvučao vrlo neobično, kao da ima turbinu, ali ne jednu, već 6 komada, baš se čuje ono pištanje.
 
E upravo sam vam o tom traktoru ja pisao.Taj sam gledao da kupim kod Ćorića u Bašaidu i odustao čim sam video da je vazdušar.
 
Da, to je taj.
Ne mora on da je loš iako ima vazdušno hladjenje.

Zombie, nisam ga čuo kako radi.
 
Da, to je taj.
Ne mora on da je loš iako ima vazdušno hladjenje.

Zombie, nisam ga čuo kako radi.

Šteta, to bi stvarno vrijedilo čuti, vrlo neobičan zvuk ima. Eicher traktori se u Njemačkoj i danas smatraju vrlo dobrim i visoko su cijenjeni, a i cijene su im takve, modeli od npr 80-100KS sa početka 80-tih godina se kreću i preko 10.000E. Koliko sam ja čuo po njihovim forumima, Eicher motori su jako kvalitetni i dugotrajni, al kako se snaći za dijelove, to je već druga priča.

Bezite od te prve serije menjaci nisu se pokazali bas.Imao sam do prosle godine 1155 strvina ali slab menjac.

Pa ako 1155 i ovi gore 1102 i 1132 imaju iste ili slične mjenjače, onda se vlasnici 1102 i 1132 nemaju čega bojati. To što 1155 polomi mjenjač i nije čudo, s obzirom da ima ogroman V8 motor, a ovi 1102 i 1132 su ipak dosta slabiji. Dakle, ako je isti mjenjač, onda ga oni mogu teško polomiti.
 
Prošle godine kada sam ja bio tražio mi je 10000 eura stim da platim kad imam i koliko imam.Bio je suv kao barut sem na nekoj manžetni hidraulika gde je dobro curkao.Gume su mu bile baš solidne(prošle godine).
 
Ljudi sta mislite o MF 1134? Ima jedan kod mene u okolini i ceni ga 10500€ a kaze da ima 4000-5000sati. Mada lepo izgleda a ja cu sutra da ga vidim... Hvala unapred.
 
Imao slicnog 1155 i jedva prodao a kvare im se menjaci najvise.Moj prijatelj ima 1114 nemoze da nadje delove i stoji vec pola godine.Ako ne verujes pozovi mase prestavnistvo i pitaj za delove menjaca za tu prvu seriju.
 
Ima istine u tome.Poznaniku je na M.F-u 1014 otišao zupčanik u menjaču.Obijali su pragove prodavnica,predstavništva,uvoznika i na kraju su napravili u nekoj radionici po uzorku a traktor odmah prodali.
 
sta mislite o 3080 kakav je koje su cene kod nas i koje su mu bolne tacke

Koliko sam ja upoznat, svi MF serije 30xx imaju mnogo problematičnu hidrauliku. Svaki 30xx kojeg sam do sada vidio ili za koji sam čuo imao je ili ima probleme sa hidraulikom, valjda su nešto iskomplikovali sa elektro-hidrauličnim ventilima, pa je to mnogo osjetljivo, a ljud naravno ne paze, ne mijenjaju ulje kad treba pa to sve crkava kao ludo, a čujem i da nije jeftino za popraviti. Pazi, to je sve nešto što sam čuo, nemam ličnog iskustva s njima, ali gdje ima dima, ima i vatre. Niko nikada nije spomenuo ni motor, ni mjenjač ni ništa drugo sem te hidraulike. Ovdje ima ljudi koji ih posjeduju, pa će ti oni reći svoja iskustva, ipak je to iz prve ruke pa se može smatrati validnim. Ja sam samo čuo glasine.
 
MF iz te serije je odličan i pouzdan traktor.Problema oće da bude sa hidrauliko i mjenjačem ali uglavnom ništa stvarno ne "crkne" nego su to problemčići za koje dok ne upoznaš traktor neko može da ti uzme dobre pare ,a ako znaš o čemu se tu radi vidjećeš da su najčešće problemi ako ne mijenjaš redovno odgovarajuće ulje i originalni filter.Još češće može biti problemčić oko instalacije pogotovo kablova i džekova kojih dosta ima nezaštićeno u donjem dijelu pa oće neka grana ili sl da ih zezne.Otkad radim sa MF 3645 imao sam nekoliko puta problem za koji bi neko zvao servis i čekao da ga ošiša , a uvjek je bila sitnica i nikad ništa nije crklo.
 
Nazad
Vrh