Massey Ferguson

cicimoric je napisao(la):
Jedan moj poznanik je kupio novog brazilca od 120 ks i posle 2-3 godine ga je prodao jer je pojeo g.... sa njim
I taj je zavrsio u Opovu, i ista situacija...
 
Evo jednog pravog maseja 135 sa prednjom vucom.

20rw9w3.jpg
 
Ja do sada nisam naleteo na ovakve traktore. A ovaj nije na prodaju. Veruj mi da se i meni dopada.
 
ovaj je stariji i od mog IMT-533 ::namigivanje::
Post je spojen: [time]1300310414[/time]
_________________________________________________
šta ti je pa ti Brazilci se sklapaju tehnologijom koja je odavno zastarela
 
dragan82 je napisao(la):
Ja do sada nisam naleteo na ovakve traktore. A ovaj nije na prodaju. Veruj mi da se i meni dopada.
necu da vredjam niciji ukus, ali sta je tu lepo:haha:
ja takvih matorih drtina i krseva imam puno dvoriste i ne bi jos i tog dadao pa da mi ga zabadava daju...
 
Imao sam priliku voziti takav traktor i puno puta ga gledati u radu. Bez obzira na to što ima 110 ks daje dojam da ima puno više. Uglavnom jak i sposoban traktor.
 
Traktor je strava , nemam reci , ali kad vidim da vuce plug ravnjak , onda neznam sta da kazem. A jos ravnjak kupljen nov koliko mi se cini. Uzaludno potrosen novac.
 
Jest OF al , teren njive su takve da se ne isplati vuci prevrtac . Ovaj plug vuce Torpedo RX a masej vuce 4x30 neki poljski al zbog vremenskih prilika je verovatno bilo bolje tako
 
Kratke parcele ha ha ha , kratke i male a trazimo ucinak da izbacimo , i ko ima prevrtaca ore samo jednom stranom

Ја колико видим ова њива са слике није баш кратка а ни оне на брду у даљини.Колико уштеди горива кад иде са једног на други крај њиве у односу на мотање да поново уђе у бразнду на једној страни ?Пошто се видее трагови у трави да се враћао на почетак бразде.
 
Nazad
Vrh