Massey Ferguson

MF 3060 juče krenuo sa njive i neće da prebaci u 3 brzinu,uopšte nema hoda prema 3.Vidim ne sija lampica od zeca a brzine su u zecu.
Ošamarim ručicu,i prebaci u kornjaču,ošamarim ponovo i neće da vrati u zeca.Pogledam dole žice,sve je ok.
Šta ću,ajd tako do kuće 8-9 km/h.
Do kuće popio svu vodu i naložio pola kutije duvana.Ostavim da se o'ladi pa ću danas pogledati.Danas isto tako.Ne radi lampica od zeca i crvena lampica( zubcanik) na instrument tabli uopšte se ne pali.
Proverim da li ima struje dole na davaču,ima.
Masa sija,druga buksna isto dobija struju kad se ošamari ručica,zasija kontrolna lampica.
Pogledam one osigurače ispred hladnjaka,srednji crko.Kad sam pokušao da ubacim drugi,zavarničilo,reko negde je kabal pročeš'o i ima kratak spoj.
Pregledao sam taj kabal,koji ide dole u autotronik,nigde nije nažuljan,u bužiru je i nidge ne vidim da je oštećen.Probam ponovo,osigurač nije zavarničio i sve radi.
Da li se "namestio"dok sam ga po malo povlačio da vidim gde ide,nem pojma.
Za sad radi,videćemo dokle.
 
@MOMOSARIC
Može se napraviti ta čaura spojnica ako ti je otišla.
Ako sam dobro razumeo, žlebovi na konusnom i pogonskom vratilu su dobri?
Pravio sam prije nekoliko godina tu čauru nekome..

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Radio prije 12g , i evo sad otislo. Cujem zvrnda putem iz osovine prednje vuce. Racunam spojnicka dobila lufta kao obicno ,kad ono pojeli se zubi na kroneru prednjeg mosta , a on je ujedno i konuski zupcanik iz komada .upolovili se bocno kroneri ,jos radi ali zvecka u voznji kad je iskljucena pr vuca , u tezem poslu ce prije ili kasnije srubiti... Prije 12g sam radio tako da sam rastavio , navario komplet osovinu okolo i onda majstor uradio kronere i okalio .
Evo trajalo je ,mozda je kumovala spojnicka koja bi mozda trebala biti meksa , da se trosi ona a ne ovo .
Novo ,zamjensko , konusni i tanjirasti me izadje iz Hr, kad vratim pdv oko 450e.
Dali je neko nesto tako rjesavao ? Da pokusam da varim zube i turpijam brusim bez skidanja glupo mi je ,vjerovatno bi i semering izgorio?
Neko pominje da napravim drugaciji spoj te osovine i sipke , al to mi isto djeluje komplikovano . Jedan mi kaze da je malo samo oblozio kronere tecnim metalom loktit , a i to mi nekako zvuci nemoguce .


Da a problem je da je otisli lezajevi kolijevke prednjeg mosta i onda razbija te nutove na vratilu malog konusnog, digni prednji kraj u zrak , polugu i drmaj , vjerojatno se klima kao babin zub

Crvene strelice su uzrok problema a tvoje plave su posledica problema
qcSfuPm.jpg
 
Poslednja izmena:
To sam isto radio tad prije nekih 12ak g. Bile tad preskupe originalne cahure ,a i da se prave od bronze . Majstor mi napravio od neke tvrde plastike . Rekao da ce trajati 5 do 10g , tako je i bilo . Vrijeme prolazi .
 
17fdf74ae6604b90d251843f98b6332c.jpg

Isto je bilo i na 4255 . Prednji most . Na strani gdje je izlaz čahura bez imalo lufta . Dok na ovoj strani brončana čahura pojedena , i već je krenulo jesti i čeličnu čahuru . Sreća pa su stavili po dvije čahure pa se nije trebalo ništa navarivati .


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
To sam isto radio tad prije nekih 12ak g. Bile tad preskupe originalne cahure ,a i da se prave od bronze . Majstor mi napravio od neke tvrde plastike . Rekao da ce trajati 5 do 10g , tako je i bilo . Vrijeme prolazi .
Nisi radio sa traktorom , te plasticne drze "kao pas jeza" inace. Navarivanje i obrada na glodalici je popravka ostalo je drzi vodu dok majstori ne odu.
 
Zato sto da si napravio kako treba ne bi ti otisli nutevi na konusnom zupcaniku za 200 sati , odnosno otisli bi za jedno 8000 sat, ili bi otisao na otpad sa citavim nutevima :)

A ti mjerio osobno i utvrdio da su u mjeri ili mjerio tvoj majstor koji popravlja plastikom :haha:
 
Poslednja izmena:
Sad sam gledao . Na satu mu 9750 sati. Uzo ga 2010 mislim , i bilo je 5500 sati . Moguce da je bio vracen ,po stanju mi izgledo vise kao 15000 sati.
To je radjeno nakon 2 g , tak da je otad vjerovatno uradio bar 3000.
A najiskrenije malo sam i zaboravio kako je tacno radjeno. Majstor nije ziv da ga pitam. Samo se sad sjecam da je radjeno na glodalici zadnji dio tj, dio sa kucista diferencijala kolijevke ,koja ide na njega i prednja . Sjecam se tacno da zbog necega nije radio neki pomak na glodalici pa ja rucno vrtio nesto nakon nekih prohoda ,nemam pojma.Nesto se ne sjecam da je most isao na glodalicu al mozda je taj prednji dio radjen onom prenosnom napravom. Plasticne cahure jesu , mozda i nisu na obe strane, mozda je na zadnjoj navarivano . Na jednoj jesu i plastika je bila neka " posebna" nije bilo ono meko. Bilo kako bilo nije to tako malo odradilo .
 
Navarivano ipak , a vjerojatno nije imao dovoljno veliku glodalicu ili nije znao da sa tom malom rijesi obradu pa je pretpostavimo radio samo jednu stranu ili obje a aksijalni zazor "specijalnom" plastikom 8-)
Posao gdje treba dosta sati mjerenja i namjestanja trapa na glodalici i 20 minuta efektivne obrade,
Pretpostavimo da je rijesio sve navarivanjem i obradom bez plastike ipak bi bilo "tvornicko resetovanje" i malo duzi rad.
 
To cemo na prednjoj vuci zimus natenane . Dotle ,primjetim da dynashift zeza , malo malo zasteka . Upali tri lampice ,koje u uputstvu kazu greska na rucici . Razvalim i vidim jedna zica iz ruckice pukla . E sad bice malo pipljivo uraditi ,viri samo malo zice iz rucke,ko sto se vidi na slici. Nebi otvarao , mehanizam , zanitovano , a bojim se da se raspadne . Nova nema kupiti zamjenska . Nepada mi napamet nista drugo nego lagano lemilicom otopiti izolaciju od ovog malo sto viri pa zalemiti za drugi dio i sta bog da ?



 
Може да се уради али делује да је гадно пипаво, ја би, то раставио лагано и онда лепо то одрадио.
 
To cemo na prednjoj vuci zimus natenane . Dotle ,primjetim da dynashift zeza , malo malo zasteka . Upali tri lampice ,koje u uputstvu kazu greska na rucici . Razvalim i vidim jedna zica iz ruckice pukla . E sad bice malo pipljivo uraditi ,viri samo malo zice iz rucke,ko sto se vidi na slici. Nebi otvarao , mehanizam , zanitovano , a bojim se da se raspadne . Nova nema kupiti zamjenska . Nepada mi napamet nista drugo nego lagano lemilicom otopiti izolaciju od ovog malo sto viri pa zalemiti za drugi dio i sta bog da ?



Može tako samo pazi da ne pregreješ to parče žice pa da se nešto unutra ne rascinuje i otkači. Vruća lemilica sa cinom,pasta na obe žice i samo na kratko spajanje da ne bi unutar plastike napravio cirkus.
 
Gledam po svetu, ima dosta traktora MF i to one jednostavnije mašine sa malo elektronike, e sad da li je to neka linija proizvodnje za siromašnija tržišta, verovatno da jeste ali svakako je održavanje i popravka mnogo jednostavnija i jeftinija.
Meni se to više sviđa od ovih novih napucanih i kad jedna sijalica zasija, odmah staje i zovi servis...
 
Nije tu jeftina popravka bez obzira kakav je a veći problem je što kod nas nema dobrih dijagnostičara za kvarove i majstora za popravke.
 
Pre 6-7 godina drugar kad je tragao za nekim 577 izleti mu mf 273 (za iste pare koje bi dao za 577) koji je tu negde sa 577 po karakteristikama, ima pomocno kvacilo, udobniji je i manje bucan naravno.
Vec kuka kako su delovi skupi, korpa kompletna nova 1000e a traktor star 40god.
Jbg, sve ima svoje.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Има један МФ 595 не изгледа лоше 6000е али му хидраулична пумпа не ради. Верујем да кошта ко добар Фергусончић чим се продаје тако. Баш синоћ га гледао у огласима и кажем оцу да га узмемо и уградимо(набуџимо) му спољну пумпу хидраулике, био би добар за орање, тањирање, припрему, и транспорт.
 
Nazad
Vrh