Massey Ferguson

Viljuskar , al ja nabrzinu sklepao produzetke vila od neke sasije , a nisam skidao ni most ni hladnjak . Pretpostavljam da polovina na viljuskaru ima kozda i 2t , a udaljenamu pm . Tu je i bager, u opciji ,da nanese , a imam i mini platforme sa tockicima za terete , pa da postavim hrastove fosne , te tockice i da drze zadnji dio motora kad budem spajao . Mozda i sutra . Vidjecemo . Ima i betonirana supa , al zauzeta je necim drugim , a planirano je bilo da duze stoji dok vidim koji tip je kvacila pa dok stigne , a da se prodje jeftinije ...
 
Kiraj jel imas jos radionicko uputstvo ili savob87 ili neko? Nemo ga naci. Zanima me jel ima sta navedeno oko mjera dubine zamajca kod montaze kvacila. Nesto mi sumnjivo.Kad se stegne nova korpa nesto mi mnogo potone sesir , fakticki se skroz isprave ona pera .
 
Момо, мани пиштољ кад нешто витално затежеш, завртали амортизер за главчину. После неколико километара осетим да нешто није у реду, проверим кад оно није довољно стегнуто!!! Остали штафови стегнути, шта се овде десило ко зна.
 
Koliko ste skinuli zamajac kad ste ga ravnali, toliko moras skinuti vanjski dio zamajca gdje nalijeze korpa..
 
To je jasno , samo traktor je star ,ima preko 20k radni sati i pretpostavljam da je zamajac ravnan vise puta pa dali je otislo iz nekih dimenzija mislio sam. Nije , na papiru koji dodje uz Luk kvacilo , sto sam stavio sliku , pise 34mm dubina i jeste tako . Spojio sam danas traktor , al ostavio sam za drugi put spajanje crijeva ,instalacije ,ozracivanje kvacila ... Dosadilo mi ,nek stoji malo ,dok se ne pozelim sarafanja pa cu nastaviti
 
Jel moze neko misljenje o 6140 modelu?
Kakav je dynaShift, da li je pouzdan, naleteh na par videa na YT gde su ljudi imali problema sa njim.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Isto me interesuje za model 6245...
Da li ima neke mane i slicno, razmisljam o kupovini trakrtora oko 90ks.
O MF ne znam mnogo...

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
MF6180 dynashift

Imam slučaj kad u nekim situacijama pustim kvačilo a traktor "čudno" kreće/trza ili nece da krene pa opet ide bez greske koji dan

Jel ima mogućnost da se premere pritisci ulja na menjaču/lamelicama?
 
Neka od pumpi manicno radi...a pritisci mogu da se mere-mi smo izvukli od dopremne pumpe manometar u kabinu.
 
Evo ga jos jedan na remontu, malo je priplanuo al nista strasno
e368bb2eadc61d5367abdf57243df10c.jpg
d5b5a541ac9dfb8c1c02c14c815c1b54.jpg
3726743b85fd4e5368cf3d7c2c941a5f.jpg
c7aac7baa35881a1b2526dd502ecac72.jpg
c77feb74f8836abea1d4ce871e279964.jpg


Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Pozdrav, da li može da se šteluje lamela na seriji 3000 i kako? Traktor je 3080, drugar ga je pazario pre par dana i kaže da mu odvaja visoko

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Kod komšije MF 3060 zamenjen cilindar kvačila,jer je curio.
Stavljen nov proletos,traktor nije radio skoro ništa.Kad sam ga upalio pre par dana,izgubio kvačilo skroz.Druko sam ga oko 5 minuta,pa je nekako dobio kvačilo,da može da de ubaci u brzinu,ali je i dalje mekano. Otišli do njive,ponovo izgubio,pa ponovo drukaj da nadođe.Da li ima negde da se izluftira?
 
Nazad
Vrh