Massey Ferguson

Kad gledaš odozada prema naprijed,s desne strane ispod stepenica na bloku je "odzračnik" kojo stisneš šarafcigerom..nemogu naći sliku trenutno.
 
Ja takođe malo podignem obrtaje i pumpam kvačilo pola minute, radi normalno posle toga.
Što je hladnije, pre ispusti kvačilo

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Kod komšije MF 3060 zamenjen cilindar kvačila,jer je curio.
Stavljen nov proletos,traktor nije radio skoro ništa.Kad sam ga upalio pre par dana,izgubio kvačilo skroz.Druko sam ga oko 5 minuta,pa je nekako dobio kvačilo,da može da de ubaci u brzinu,ali je i dalje mekano. Otišli do njive,ponovo izgubio,pa ponovo drukaj da nadođe.Da li ima negde da se izluftira?
Ko sto ti je komer rekao. Treba da bude plasticni poklopac ,cep ,na odzracniku ,cak mi se cini plave boje
 
Nema stelovanja
Kvacilo je hidraulicno , u stvari aktiviranje kvacila je hidraulicno . Jedino pedalo da steluje , ili sjediste da odmakne ,ako je dugacak covjek. Pardon ,visok.
 
Upalis traktor izadjes stisnes ovo dugme u sredinu sravcigerom
Prvo podje normalno ulje par sekundi pa tek onda vazduh,kad izadje vazduh to je to
ae7fc2c8ae56cef785c8fd825369854a.jpg


Sent from my moto e(7) plus using Tapatalk
 
Juče u toku oranja,pred kraj dana,počne da mi se pali lampica od indikatora zaprljanosti filtera hidraulike.Ne sija,povremeno trepće.To se dešava kad okrećem na ovratini,na malim obrtajima.Čim udjem u brazdu,sve ok.
Jutros zamenim filter,odem da nastavim oranje i posle sat vremena počinje ponovo da trepće!
Da li je pumpa oslabila?
U zadnjih 6-7 meseci,kad npr. hoću naglo da smotam,na leru,osetim da je traktoru teško i upali se na sekund ona crvena lampica sa zubčanikom.To se ne dešava na većim obrtajima.
 
Poslednja izmena:
Jesi li pogledao u taj filter sto si skinuo da nema opiljaka?
Takvi su simptomi i kad su potrosene ferode na kocionim diskovima i dospeju u filter
Kad traktor odstoji bude ok neko vreme a kasnije pocne da svetli lampica kad se napuni

Sent from my moto e(7) plus using Tapatalk
 
Bilo je opiljaka jako malo i sitni su.U filteru je ulje crno,a kad pogledam na meraču žuto.
 
MF 3060
Danas sam ga ugrej'o ,or'o oko 45 min.Majstor je izmerio pritisak.
120 bara kad ne pokrećem volan i hidrauliku.Kad dižem poluge i motam volan,pritisak pada na 80 bara.Normalan je 180-190 bara.
Sutra menjamo pumpu hidraulike.
 
Nazad
Vrh