Massey Ferguson

Zamenjena danas pumpa.
Ostalo sutra da se vrati ulje,namesti točak i proba u brazdi.U najnižoj tački,nije bilo puno špena,ali je bilo nekog gustog taloga.
Na njemu je bila originalna pumpa.Stavljena polovna Bosh-ova,ispravna,koju je majstor imao u rezervi.Ako i ona bude brljavila,onda kupujem novu.
free screenshot software
 
Probao u brazdi,skoro isto.
Malo manje trepće i volan se malo lakše okreće na leru,ali nije to to.
Moraće ponovo skidanje.
Nova pumpa,novo ulje pa ćemo da vidimo.
 
Postoji testiranje pumpe, to ugrađivanje na blef nema nikakvog smisla. Čisto trošenje vremena.
Imaš i opciju servisiranja tvoje/ih pumpi kod ovih u Čačku ili nekih drugih..
Bilo kako bilo, probni sto će ti sve reći..
 
Probajte drugi senzor...majstori iz pkb-a rekose da je vrv do njega,jer pritisci miruju. kod nas isto zatreperi na delic sekunde samo u momentu dizanja neke teze masine,tipa gruber-ali manometar se ne pomera...u radu se ne javlja lampica.
 
Ko bi skinuo dobru pumpu sa trakrora
Momo jel ne moze biti ista pumpa kao na nekom drugom stroju koji je mozda zavrsio na otpadu iz nekog razloga...
Majstora generalno za hidrauliku slabo ima, ovi sto rade mehaniku samo znaju da menjaju pumpu, razvodnik, ventil i to je to, svaki kvar se dijagnostikuje sa nekim pretpostavkama i sto Mirosti rece radi se na blef.
Cak neki ni najobicniji manometar nece da nabave da bi mogli pritisak izmeriti.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Nismo merili pritisak od druge pumpe.Jutros sam nasuo ulje,vratio točak i probao.
Kum misli da mi možda na razvodniku,gde je prikačen plug, pušta ulje,jer nisam mogao da skinem creva dok je traktor radio na leru,tek kad sam ga ugasio!
@ Mirosti
Za 3 sata smo zamenili pumpu.
Koliko znam kod nas tu proveru na stolu neće niko da radi ili ne može.
Može neka preporuka za firmu iz Čačka ili neku drugu.
Pitao sam jednog hidrauličara da li može da se remontuje,kaže ne može.
 
Poslednja izmena:
U Čačku imaš MHS, a imaju i kojekakve firme po Trsteniku koji se tradicionalno bave hidraulikom.
Koliko sam upoznat, oni menjaju srce, tj. kućište, nove zupčanike, ležaje i zaptivanje i time bi pumpa trebala biti praktično nova.
Pozovi MHS pa proveri kako stoji situacija sa remontom i garancijom na to.
 
Kod nas već godinu dana hoće da pali lampicu za prljav filter dok je hladan a posle ugasi i radi ceo dan bez problema. Menjali smo ulje i filter ništa se nije promenilo isto se ponaša merili pritisak u praznom hodu na leru 120bar a kad diže tanjiraču zakuca na 200bar. Sve komande rade ali hoće da zasvetli šta može da bude ne znam jedino nismo probali da zamenimo senzor za zaprljan filter možda to prolupao. Filteri i posle 400rč bili relativno čisti možda malo tamniji od novog ali nikakve naslage i spen nismo našli.
 
Nazad
Vrh