Massey Ferguson

Naravno, EHR je smeće, bolja je mehanička kontrola hidraulike.
Naravno da ima sve potrebno, pa i plivajući položaj, kako mašine, tako i izlaza hidraulike.
To da ti trebaju i da ćeš koristiti samo standardne brzine, ne vidim logiku.

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Stvar je u tome da ja nemam velike prohtjeve - bitno mi je da je traktor jak za duboko oranje i za to mi treba nekoliko brzina. Smisao moje ideje je u tome da bi se trajnost mjenjača možda povećala (i smanjila vjerovatnoća za kvarove) time da bi se koristilo što je moguće manje opcija.
 
Ako ćeš štedeti traktor, u smislu da ne koristiš opcije da se delovi ne bi habali, na tom MF mogu biti mnogo skuplji delovi od IMT-a.
Ako ti već ne treba elektronika, zašto ne 5106? Ili Rus, ako je već pitanje održavanja traktora. Nijedan nema ehr, ni elektroniku, pritom su delovi jeftiniji i ima ih manje.

Ja imam 3630, popravka kontrolne jedinice je pre par godina bila 300 evra.
Desilo se da je traktor vraćen s njive u sporohodnim, jer je štap kukuruza otkinuo žicu sa elektroventila.

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Jednostavno loša ponuda. Rusa ima skroz malo i redom su uništeni. 5106 sam našao samo jedan a i on je bio bože sačuvaj. Ovamo u BiH/RS ponuda traktora je čista katastrofa.
 
Zavisi ko šta želi.Po meni EHR je odlična stvar.Dobro radi to i nije to baš toliko kvarljivo.Više treba obratiti pažnju na menjač.Moj je 32+32 ali za sad nisam imao problema.Menjač ako se nešto čuje treba odmah otvarati a ne čekati da se desi nešto veće.
 
Ako ćeš realno ti nećeš moći.Mislim nisi imao dodira s takvim traktorom i ne znaš na šta treba da obratiš pažnju.Moj ti je savet da provedeš nekog majstora za MF i nekog prijatelja koji ima takvog ili bar sličnog MF.Mada i to ti nije garancija da se neće ništa desiti ako ga kupiš.Ti bi trebalo da proveriš kako se ubacuje u brzinu,da li kvačilo dobro rastavlja,da proveriš prebacivanje u svim rangovima,da li radi polovljenje brzina,kako vuče pod teretom(odnosno da ne proklizava lamela),da slučajno ne izbacuje iz neke brzine u radu i td.Moraš ga dobro pregledati da bi bio bar donekle siguran da je to ono što tražiš.
 
Zagrij ga dobro.
Svaki je trom dok je hladan,pa da se ne zagrije imaš osjećaj da nema snage.
Ako kvačilo i kočnice ne propadaju dok je hladan to je veliki plus.
Isto tako dok je ulje hladno,teže ubacuje u brzinu,osjetiš to na ručici mjenjača.
Isto takp gledaj da nema u kabini neke prekidače kojima nije mjesto,tj da vidiš da je prepravljano nešto jer obično smrdi na brikanje kompjutera,a to ne želiš.
 
Zavisi ko šta želi.Po meni EHR je odlična stvar.Dobro radi to i nije to baš toliko kvarljivo.Više treba obratiti pažnju na menjač.Moj je 32+32 ali za sad nisam imao problema.Menjač ako se nešto čuje treba odmah otvarati a ne čekati da se desi nešto veće.
Комшо, шта радиш са толико брзина. Мени на ферги доста и 4+4, можда би било 6+6 таман. Мењач једноставнији, јефтинији за одржавање, теже се квари...
 
Комшо, шта радиш са толико брзина. Мени на ферги доста и 4+4, можда би било 6+6 таман. Мењач једноставнији, јефтинији за одржавање, теже се квари...
Ima kornjaču koju i ne koristim ali zato u zecu ima A i B po četiri brzine.
 
323532488-1150757158913472-5436580907564427845-n.jpg

Pozdrav ,
Dali neko moze da uslika gde tacno idu ove dve zice koje su pokidane a ne radi mi plivajuci hidraulik i lampice koje pokazuju gore-dole ?
Radi se o 36xx seriji !
Hvala .
 

p4vle

Hvala puno prijatelju na pomoci , isto je sve na 36xx seriji .



Hvala i drugima koji vole sitne posalice , ne zameram i to je korisno da znam da treba da operem iako je zica stavljena na cisto mesto da se vidi .
 
Ne znam kako je na tim traktore ali 3120 i 6180(verovatno i ostali iz ovih serija ) taj senzor imaju kod "ruke" hidraulika.Ako su ruke popuštene ,osovina može da živi ,dolazi do malog pomeranja u kućištu ,tada senzor ne može da radi pravilno
 
Nazad
Vrh