Massey Ferguson

koja je razlika izmedju mf 5400 sa zakosenim poklopcom motora (haubom) koja se spusta skoro do farova i poklpcom motora koji je istog oblika kao na ostalim serijama ?Ima li neke razlike u motoru , ostalim delovim ili je samo u poklopcu motora ?
Post je spojen: [time]1297801914[/time]
_________________________________________________
14o55rk.jpg

2pr7br5.jpg
 
misim da je ocigledno da je pogled mnogo vise bolji na onom sto ima zakosenu masku i taj mi je ok i neka nova moda i skuplji je ali nemojte me drzati za rec.slica traktor je i kejs od 105 ks kako nevidis razliku jedan je tu oko 105 ks a drugi oko 130-150ks
 
@MARKANNO1 , neću baš detaljno da komentarišem ali bio sam i tamo i upravo je sva avantura sadržana u mom prethodnom postu . Mislim originalni dio je samo onaj koji ima znak AGCO ili MF na sebi .
 
Sumadinac-Gruzanin je napisao(la):
koja je razlika izmedju mf 5400 sa zakosenim poklopcom motora (haubom) koja se spusta skoro do farova i poklpcom motora koji je istog oblika kao na ostalim serijama ?Ima li neke razlike u motoru , ostalim delovim ili je samo u poklopcu motora ?
Post je spojen: [time]1297776714[/time]
_________________________________________________
14o55rk.jpg

2pr7br5.jpg
To je jdina razlika u nameni traktora.Sa kosom maskom su za zahtevne precizne operacije gde je bitna preglednost kao u obradi i prskanju povrca.A ovi sa normalnim maskama su uglavnom za ratarstvo.
 
Ovi sa zakošenom haubom su namjenjeni za rad sa utovarivačem zbog veče preglednosti naprijed,oni su manje snage i 4 cil.
Dok su ovi veči sa normalnom haubom jači i pretežno sa 6 cil.
 
Ima li neko 3060, valjaju li čemu? Jel istina da 30xx serija ima zajebanu hidrauliku? Našao sam jedan 1988. godište za nešto manje od 8000 evra, vrijedi li te pare? Kakvi su za odrzavanje?
 
ti za ovo vremena dok trazis sebi traktor, ces da prostudiras svakog prizvodjaca i model,bices upoznat sa svim manama i prednostima,pa se na kraju neces moci odluciti koji kupiti :D
 
Kazner je napisao(la):
ti za ovo vremena dok trazis sebi traktor, ces da prostudiras svakog prizvodjaca i model,bices upoznat sa svim manama i prednostima,pa se na kraju neces moci odluciti koji kupiti :D
ako ti se svidja kupuj ne razmisljaj mnogo,manji maseyi se tesko nalaze i brzo se prodaju :ppozdrav:
 
uzmi i utovarivac potreban je itekako.nemas ga pa mislis da ti netreba lepa je to alatka taj utovarivac vredi 2000-2500 evra
 
Ratko je napisao(la):
uzmi i utovarivac potreban je itekako.nemas ga pa mislis da ti netreba lepa je to alatka taj utovarivac vredi 2000-2500 evra

Nemam ja para za to jbga, daj boze da bi i traktor mogao kupiti. Nego, ovi 30xx su zahebani sa hidraulikom, neki dugmići i elektrohidraulični ventili koji vole da riknu, jelde?Tako sam čuo.
 
moja preporuka je kupuj u kompletu jer treba a i u dosta situacija ga mozes iskoristiti,ja sam skoro nabavio i namontiro i tad sam vidio koja milina raditi s njim,.cuvaj ledja i zdravlje jer i da ga kupis bez utov.ne bi mozda bila velika razlika u cijeni
Post je spojen: [time]1298876182[/time]
_________________________________________________
e jeste ima kamara nekih dugmica i prekidaca i el.ventila,a da je lijep jeste i meni se svidja
Post je spojen: [time]1298901455[/time]
_________________________________________________
a jesi li vidio ovaj,mislim da bi ti ovaj godio http://www.pik.ba/artikal/914116/steyer-traktor/
 
zombie_666 je napisao(la):
Ratko je napisao(la):
uzmi i utovarivac potreban je itekako.nemas ga pa mislis da ti netreba lepa je to alatka taj utovarivac vredi 2000-2500 evra

Nemam ja para za to jbga, daj boze da bi i traktor mogao kupiti. Nego, ovi 30xx su zahebani sa hidraulikom, neki dugmići i elektrohidraulični ventili koji vole da riknu, jelde?Tako sam čuo.
ja sa mf3125 nisam do sad imao problema,svaki traktor se kvari.kod masseya moras redovno da menjas ulje u menjacu a to mnogi nerade pa posle bude pokvarilo se lose napravljeno itd..
 
Kazner je napisao(la):
moja preporuka je kupuj u kompletu jer treba a i u dosta situacija ga mozes iskoristiti,ja sam skoro nabavio i namontiro i tad sam vidio koja milina raditi s njim,.cuvaj ledja i zdravlje jer i da ga kupis bez utov.ne bi mozda bila velika razlika u cijeni
Post je spojen: [time]1298825782[/time]
_________________________________________________
e jeste ima kamara nekih dugmica i prekidaca i el.ventila,a da je lijep jeste i meni se svidja
Post je spojen: [time]1298851055[/time]
_________________________________________________
a jesi li vidio ovaj,mislim da bi ti ovaj godio http://www.pik.ba/artikal/914116/steyer-traktor/

Mnogo je skuplji sa utovarivačem jbga. MA ne brinu mene dugmići i prekidači, al kad se to pokvari...

Gledao sam taj Steyr, al skupi dijelovi za njeg boze sacuvaj, da rikne nesto ma motoru moras odah traziti kakvo dobro i pouzdano drvo da se vjesas. Ma dok ja budem imao pare (jos ravno 30 dana) prodace se ovaj, a i otac kaze da nema sanse da ide do Tomislagrada da gleda traktor, to je bas mnogo daleko.

Costs
22.30 EUR
Toll 0.00 EUR | Petrol 22.30 EUR
Time
05h15
Distance
346 km
 
onda ne znam sta bi ti reko,znam da si sigurno vise inf.o tome sta je dobro sta skupo sta jeftino za odrzavanje i sta ti naj vise odgovara, :D,dosta sam pratio forum i vidio sam da si nabavio literature i inf.o traktorima tko da ti ne ce biti problem kad budes uzimo traktor
ne bi da budem ne kulturan ali me zanima ovo, Ma dok ja budem imao pare (jos ravno 30 dana)
 
Nazad
Vrh