Massey Ferguson

Nemora se obavezno rastavljati, endoskopska kamera se može uvući maltene u svaki ugao transmisije.
Slažem se da se uzrok stvaranja ovakvog špona mora pronaći.

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Ovo je iz menjača ili u krajnjem slučaju diferencijal.Postoji li neki poklopac na kućištu menjača da može da se virne malo u njega? Na velikom Imt-je ispod kućišta hidraulika bio otvor odakle se video KT par i tu mu se i zazor podešavao. Možda i tu može nešto da se vidi.
 
Ima poklopac na menjaču ,treba malo vremena da se skine.Na njemu je mehanizam od birača brzina i reverzer .Probaćemo prvo da zavirimo u zadnji deo ,pošto je sumnja usmerena na kardan.
 
Nemora se obavezno rastavljati, endoskopska kamera se može uvući maltene u svaki ugao transmisije.
Slažem se da se uzrok stvaranja ovakvog špona mora pronaći.

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
Juče je smo probali da vidimo sa kamerom.Zadnji deo kardana i diferencijal nema ništa sumnjivo.
U vezi komadića metala .Kao da su od gusa ,neki imaju i crvenkastu boju kojom je ofarbano kućište menjača ,diferencijala.Ne liče da su od nečega što je cementirano
 
Да нису ивице одливака па отпале? То би била најбоља комбинација.
Posle ovog tvog posta sam pogledao slike koje imam od komšijinog MF 6180.Slikano je kada je radio menjač.
Naiđem na ovo.
Ovde je deo odlivka i farbe otpao.

A ovde se farba "podklobučila" a uzrok je verovatno rđa.
 
Poslednja izmena:
Moj 3095 je malo poceo da brljavi kad ga samaram da prebaci u spore, treba mi jedno 5min da ga samaram da bi prebacio, verovatno onaj dole senzor me zeza?
 
Na kamionu ctf je umeo zezati zimi, nece odmah da prebaci kad ga "osamarim" mislim da je susac bio problem, na toplom vremenu radio super, trebalo bi da je slican princip..

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Tak je i kod mene,lampica prebaci al s stvarnosti ne.
I to nekad odmah prebaci,nekad par puta moram "samarat"..
Ima lijeka za to?
 
Da , pisali smo vise puta ovde o tome . To u stvari nije ventil , nego elektromagnetni aktuator , jer ne radi preko hidraulike , nego solenoid kad dobije napon , njegovo jezgro je klip koji se pomjeri i gurne viljusku . Prvo mozda provjeriti dali je solenoid ok . Provjeriti dzek koji dolazi na solenoid na okruglom bocnom deklu gdje ulaze rucice mjenjanjaca , mozda zamijeniti drugi solenoid , spulu ako ima , ako je i dalje isto , onda skinuti bocni okrugli poklopac i sve ce ti biti jasno kad uocis princip rada . Rijesi se to .
 
Nazad
Vrh