Massey Ferguson

Jedan semering prosecne velicine dodje od 70-140 eura,pa racunajte...jeste masa,jes sila,kabina tiha,udobna...ali...sve to kosta.
Ja bih te demantovao, dosta sam radio na mom masseyu jer ne volim kada mi prosipa ulje, semering na zadnjim poteznicama 2200 din. u prednjem planetarnom diferencijalu mali semering 2500 din, zadnje sam radio veliki semering u prednjem tocku 220x190 placen 6000, to su sve bili agco parts delovi, imao sam ponudu da mi donese covek iz Italije i mali i veliki semering prednjeg tocka za 50 eura, neka nemacka marka ali sam se odlucio za original kod Dereka, tako da pricaju ljudi svasta...

- - - - - - - - - -

Jedan semering prosecne velicine dodje od 70-140 eura,pa racunajte...jeste masa,jes sila,kabina tiha,udobna...ali...sve to kosta.
Ja bih te demantovao, dosta sam radio na mom masseyu jer ne volim kada mi prosipa ulje, semering na zadnjim poteznicama 2200 din. u prednjem planetarnom diferencijalu mali semering 2500 din, zadnje sam radio veliki semering u prednjem tocku 220x190 placen 6000, to su sve bili agco parts delovi, imao sam ponudu da mi donese covek iz Italije i mali i veliki semering prednjeg tocka za 50 eura, neka nemacka marka ali sam se odlucio za original kod Dereka, tako da pricaju ljudi svasta...

- - - - - - - - - -

Jedan semering prosecne velicine dodje od 70-140 eura,pa racunajte...jeste masa,jes sila,kabina tiha,udobna...ali...sve to kosta.
Ja bih te demantovao, dosta sam radio na mom masseyu jer ne volim kada mi prosipa ulje, semering na zadnjim poteznicama 2200 din. u prednjem planetarnom diferencijalu mali semering 2500 din, zadnje sam radio veliki semering u prednjem tocku 220x190 placen 6000, to su sve bili agco parts delovi, imao sam ponudu da mi donese covek iz Italije i mali i veliki semering prednjeg tocka za 50 eura, neka nemacka marka ali sam se odlucio za original kod Dereka, tako da pricaju ljudi svasta...
 
momo, podijeli nam svoje iskustvo da se mi sirotinja ne bojimo 30xx serije :osmeh:
 
Mozes ti da demantujes koliko hoces-pitano na vise mesta,derek,masferg,profi agrar...to su originali,ima zamena Granit malo jeftiniji.
 
Imam i ja masseya 3635 sa 580 r38 gumama a plug mi je 4x 45 i mogu ti reci da dok nisam namestio gume 460 r38 nisam mogao nikako da nastelujem plug kao sto recimo sad ore, uvek mi je gazio brazdu i ako mi sad recimo u oranju koliko toliko slaze plug u prolece kada spremam obavezno mi se poznaju brazde 4 pa 4, da ti ne pricam koliko mi traktor lakse ide u oranju

Ја на кејсу имам 480 гуме, рођак на свом 5140, 520 гуме, па ни један не оставља не сложено назад (ова плуга су 35цм захвата по глави, мој 4х35 његов 3х35). Готово да се не познаје склоп између прве и 4те главе....

Кум има 600 на свом 3125, па оре са 3х40 и све се то слаже супер у пролеће орање изгледа ко да га је неко подрљао пре зиме....Нешто ту код тебе не штима, када не можеш да подеси плуг ккао ваља....
 
Ја на кејсу имам 480 гуме, рођак на свом 5140, 520 гуме, па ни један не оставља не сложено назад (ова плуга су 35цм захвата по глави, мој 4х35 његов 3х35). Готово да се не познаје склоп између прве и 4те главе....

Кум има 600 на свом 3125, па оре са 3х40 и све се то слаже супер у пролеће орање изгледа ко да га је неко подрљао пре зиме....Нешто ту код тебе не штима, када не можеш да подеси плуг ккао ваља....
Znao sam, sigurno plug nije podesen kako valja, moram da potrazim savet na forumu...
 
70 evra je semering na ulaznom vratilu prednje vuce. Menjao sam ga pre 3 dana. Skup je zato sto je Corteco i ima dva zaptivajuca prstena inace standardne dimenzije.

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
momo, podijeli nam svoje iskustvo da se mi sirotinja ne bojimo 30xx serije :osmeh:

Vec si mogao i sam da nadjes , u HR ih ima malo vise pa evo ti link od foruma, nacices i sam svaki drugi nesto kuka ,imas i slike nekih lomova.

Problem je vecinom u tome da su traktori serije 30xx izraubovani vani, nalickani i prodavani ovdje, "novi" vlasnici ocekuju da ce to raditi kao novo:) a da je odrzavanje kao za IMT ili Belarusa:).

Pogledaj malo komentare za 3080 , on je izgleda dosta brojan i ima dobrih i losih traktora , tocnije sa ishabanom prednjom vucom i mjenjacima , i onih ocuvanih, inace motori su im odlicni, sad kod kupovine sto ti se zalomi:)

Da ne zaboravim , kod kupovine pogledaj prednji trap , odnosno kolijevku, potrebno je dignuti u zrak, ako ima lufta vecinom i mali zupcanik od KT trpi a znaci da je i traktor radio i da ga nije vozila baba malo do ducana i nazad:)

Zamalo zaboravih i ovi problemi u mjenjacu sa izbijanjem matice , nastali su problemi sa trosenjem lezaja i nastajanja aksijalnih lufteva, treba malo ozbiljniji zahvat a ne samo "zategni nazad maticu i kirneruj" , treba smanjiti aksijalne lufteve a to je posao za alatnicara ili strojobravara , a ne mehanicara , ovako problem samo guras pod tepih i ubrzano habas zupcanike:)

http://poljoprivredni-forum.com/forumdisplay.php?f=152


 
Poslednja izmena:
Ja sto sam gledao massey-e, kod nas svi su bili izrobovani(izradjeni). A I ostali traktori, teski je naci dobar traktor. I svi ocekujemo da kupimo dobar traktor za male pare. A toga nema, ili je retkost. Ne moze se kupiti Massey 3080, 91,92 godiste za 9000-10000e, pa da se ne kvari I da sluzi. Bolje tada dati, 3000-4000e vise. Naprimer kupiti ga 13000e, pa posle biti miran jedno 2000-3000 radnih sati.
 
Ma uzmes jeftiniji... komplet ga pretreses i radis bez briga da li ce u sezoni nesto zveknuti. Kao sto kaze Pocerina. Nek te izadje i 13000 ali u odnosu na rusa 105ks znate i sami udobnost i kicma ima da bude zahvalna. E da semerinzi nisu toliko preskupi. Pred sezonu oranja smo radili na prednjoj vuci,2800 komad. Ali kod dereka agco parts.
 
Ljudi, jel znate vi kako ode u Massey-a 2000e? Pa nije to IMT ili Rus. Pa da se komplet pretrese sa 2000e. Dovoljno da mu hidraulika zeza, pa da ode I vise od 2000e, za menjac da ne pricam.
I obicno ti od 9000-10000, imaju lose zadnje gume.

Takvu traktori su krsine, i na svaku 200-300 sati krece nesto drugo. Oni sa zapada su glupi, pa su prodali Massey-a od 100ks za 5000e. Takvi Massey se kupuju za 4000-6000e, po Francuskoj. I ti obicno sa kvarom. Jedan doterao Deutz-a kao mog od gore, prodao ga za 10000e. Ja ga pitam zasto toliko malo. On kaze pa ja ga uzeo za 4000e, rastavljenog, popravio sam I prodao.
 
Pa meni je otislo ja mislim oko 7500-8000 da ga komplet sredim. Ali ovo je 190 ks. Ali to sam znao pre kupovine da ce me kostati da bi bio tip-top.
 
Najbolje bi bilo da se pretrese polako ali sigurno....danas hidraulik kada se opet nesto para skupi prednja vuca i td...odredis prioritet i polako....nije moranje da mu sad odradis veliki servis nego precesljaj i skupljaj parice i polako ali sigurno i obavezno strucni majstor a ne neki ko misli da zna ali nije siguran....
 
Pa meni je otislo ja mislim oko 7500-8000 da ga komplet sredim. Ali ovo je 190 ks. Ali to sam znao pre kupovine da ce me kostati da bi bio tip-top.

A koliko si dao za njega? I koliko im je tada bila cena, da je dobro stanje? Da nisi uzeo od onog iz Grocke? Sto se reklamira na polovnimautomobilima automobilima.
 
Neki ljudi po forumu lupaju ko otvoren prozor i to sve na osnovu čula kazala.Kvare se i Kejsovi sa 1000 sati Newholandi isvi drugu a da neće Masej od 28 -25 godina sa 8000 ili više sati.Masej ako ima lufta u čaurama prednjeg mosta odlaze spojnice prednje vuče i nutovi na osovini i nutovi osovini konusnog zubčanika i to se reši lako
 
Nazad
Vrh