Massey Ferguson

A sta ako razmisljanjem tako kupim taj do 13 000e a on gori od onoog od 8000,me izadje umesti 13 000,17 000,a kod mene je nov rus sa subvencijom 13 000e,820,doduse prosle godine,za ovu i sl ne znam kako ce ici..pa sta mi je pametnije macka u dzaku od 15 000e,il nov od 13 000.
Kolika je puna cena 820,cisto da uporedimo sa nasom cenom od 21900e. Malo sam izvan teme ali me zanimalo :osmeh:
 
влада88 сова ти је одговорио,43000,исти је заступник агропанонка али преко локалне фирме...прошле године је био 26000 марака са субвенцијом плус ако си у пдв.нов трактор је излазио доста јефтино,а и доста је трактора купљено нових,имт,раковца,тафе,беларуса,урусса нових,зетор мајора.доста је машина обновљено.
 
Dva poznata "problema" su prvi da ima kvacilo tako napravljeno da je druk lezaj u stalnom kontaktu s korpom na kvacilu i stalno se okrece. zna zaribati lezaj, i poderati pracne na korpi ako se na vrijeme ne primjeti.

Drugi problem je kad propadnu nosaci kabine, hidraulik se podize i vise nego je to pozeljno pa hoce puci poklopac hidraulika. Ko zna da mu je kabina "potonula" ne dize rucku do kraja i nema problema. Na ovo posebno pazi.


Inace gledaj kako se salta reverzer (ako ga ima) i ako ide tesko to moze znaciti da je kvacilo pri kraju. Rucka mjenjaca ako ima lufta, tu su se pojele caure u polugama i to se vrlo jednostavno napravi i zamjeni i onda salta kao i prvog dana.

Kolega ima 4255 s 12+12 mjenjacem s mehanickim reverzerom i na njemu je natukao 4000 sati uz minimalne probleme. Vuce s njim 3x14" plug samo tako. Radio je s RD i sijacicom 2.5m i s kompletnim utezima naprijed ga je i dalje ljuljalo u radu ali radio je. Jako okretan, brz, udoban traktor.
Reverzer je bese ona rucka sa leve strane koja sluzi za saltanje u rikverc tj napred?
 
Reverzer je bese ona rucka sa leve strane koja sluzi za saltanje u rikverc tj napred?

Tako je. Kolegin traktor ima mehanicki reverzer za koji se mora stiskati kvacilo i bas je glomazna rucka. Postoje mjenjace s elektro-hidraulicnim reverzerom koji se salta bez kvacila ali je taj traktor osjetno skuplji bio pa je on uzeo s mehanickim i sluzi ga jako dobro.

Poceo je reverzer zezati s ubacivanjem u rikverc i moralo ga se "nagovarati" da usalta ponekad i dok nisu skuzili da je druk lezaj zaribao i strugao po pracnama. Kad su popravili kvacilo, od jednom je i reverzer poceo raditi kao i prvog dana...
 
Koje ulje koristiti za motor a koji za menjač i hidroliku jer bivši vlasnik je svugde sipao isto ulje a trebalo bi promeniti svo ulje i filtere pa posle smo jedno vreme mirni. Sad u traktoru je Mobil agri super 15w40 sipano svugde. I interesuje me na kolko se naduvavaju gume jer sam na rusu zadnje duvao na 1.4 a prednje na 1.8 pa ako neko može da napiše.
 
Novo je novo,a polovno kako ko ubode.Tog stranca ako sredite da dodje do cene novog rusa biće odličan traktor,ali ne zaboravite da se na njemu već sve uvijalo,grejalo,habalo i teglilo tih 10-ak hiljada radnih sati.
A ono da će nov Rus bez problema stići do 4000 radnih sati, :haha: .
 
Koje ulje koristiti za motor a koji za menjač i hidroliku jer bivši vlasnik je svugde sipao isto ulje a trebalo bi promeniti svo ulje i filtere pa posle smo jedno vreme mirni. Sad u traktoru je Mobil agri super 15w40 sipano svugde. I interesuje me na kolko se naduvavaju gume jer sam na rusu zadnje duvao na 1.4 a prednje na 1.8 pa ako neko može da napiše.

Sipas ovo:
ENI MULTITECH JD/F 10W-30
Ide i u motor i u menjac.

Ja trenutno u motoru imam
ENI i-Sigma performance E7 15W-40

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Mi ga imamo . bilo je jedino Kvacilo ali sve pase od fergusona neznam sad tocno od kojeg modela tak da nije skupo kaj se tice . zadovoljni smo s traktorom. mehanički reverzer ima

- - - - - - - - - -

Dva poznata "problema" su prvi da ima kvacilo tako napravljeno da je druk lezaj u stalnom kontaktu s korpom na kvacilu i stalno se okrece. zna zaribati lezaj, i poderati pracne na korpi ako se na vrijeme ne primjeti.

Drugi problem je kad propadnu nosaci kabine, hidraulik se podize i vise nego je to pozeljno pa hoce puci poklopac hidraulika. Ko zna da mu je kabina "potonula" ne dize rucku do kraja i nema problema. Na ovo posebno pazi.


Inace gledaj kako se salta reverzer (ako ga ima) i ako ide tesko to moze znaciti da je kvacilo pri kraju. Rucka mjenjaca ako ima lufta, tu su se pojele caure u polugama i to se vrlo jednostavno napravi i zamjeni i onda salta kao i prvog dana.

Kolega ima 4255 s 12+12 mjenjacem s mehanickim reverzerom i na njemu je natukao 4000 sati uz minimalne probleme. Vuce s njim 3x14" plug samo tako. Radio je s RD i sijacicom 2.5m i s kompletnim utezima naprijed ga je i dalje ljuljalo u radu ali radio je. Jako okretan, brz, udoban traktor.

Naš je prešel 5000 sati . Ali ovo za nosaš kabine nije mi jasno na šta mislis pod propadne . Misliš na one gumene amortizere ili ?
 
Interesuje me na 8110 na koji šraf se ispušta voda iz bloka jer je dosta slab antifriz pa da promenim sve u traktoru.

- - - - - - - - - -

Niko ne zna gde se ipušta voda iz bloka?
 
Kod mene (nije taj model nego 3645) , voda se ispušta na mesingani vijak sa rupom koji liči na cigaretu npr i može se na njega navući malo crijevo . Prepoznatljiv je što je žut , mesing valjda , ako ti je to od pomoći.
 
Sa lijeve strane motora ispod hladnjaka ulja bi trebala biti dva cepa.Jedan je visi malo.Taj bi trebalo da bude za vodu.Tacnije na kraju bloka kod spoja mjenjaca i motora.Ako sam dobro ocjenio tip motora to bi trebao biti cep oznacen nas slici.
 
Dali neko mozda poseduje MF serju 4400? Ili je upoznat sa tim modelima kako su se pokazali, znam da je u njih ugradjivan SISU motor, ali hidraulika i menjac su mi totalna nepoznanica, slicni su Valtrinim modelima serije A.
 
Ako se desi kada ispustiš tečnost (kao meni ) da ostane bez grijanja kabine , onda se popneš na kabinu i kad se zagrije motor , ne gasiš ga , nego skineš crijevo gore koje ide na radijator , ili izlazi svejedno i ispustiš višak vazduha . Antifriz koji god .
 
Nazad
Vrh