Massey Ferguson

Mi pricamo o Massey koji kosta 9000e, a ne za neki traktor koji ima lufta u caurama. Kada budes video sta stize od gore, pa vidis par rastavljenog kamiona na traktoru, onda mozes nesto pricati.
To su jednostavno izradjeni traktori koji imaju preko 20000 radnih sati I treba mnogo para za remont.
 
Izasao je kad je kupljen ja mislim oko 21000.. ali sam dao rakovicu u 135 u zamenu. To je bilo pre 2 godine. Da od onog iz Grocke. Tad je bila ta neka cena. Sad im je pala dosta. A da ih donose u ne ispravne to je apsolutno tacno.
 
Pogledaj onaj kod corica 3125 taj je radjen...a i znam majstore koji su ga radili i odradjen je kako treba.
 
Ja sto sam gledao massey-e, kod nas svi su bili izrobovani(izradjeni). A I ostali traktori, teski je naci dobar traktor. I svi ocekujemo da kupimo dobar traktor za male pare. A toga nema, ili je retkost. Ne moze se kupiti Massey 3080, 91,92 godiste za 9000-10000e, pa da se ne kvari I da sluzi. Bolje tada dati, 3000-4000e vise. Naprimer kupiti ga 13000e, pa posle biti miran jedno 2000-3000 radnih sati.
A sta ako razmisljanjem tako kupim taj do 13 000e a on gori od onoog od 8000,me izadje umesti 13 000,17 000,a kod mene je nov rus sa subvencijom 13 000e,820,doduse prosle godine,za ovu i sl ne znam kako ce ici..pa sta mi je pametnije macka u dzaku od 15 000e,il nov od 13 000.
 
Pa ja bi pre kupio Novog Rus-a za 13000. Iako ih nesto ne volim. Ali 13000e je bas malo.
 
Људи моји, овде се полемише о половњацима и да је боље купити некг старог израубованог уместо НОВОГ Руса. Ја сам увек за ново, јер је ново ново, а ово све што узимамо је мачка у џаку. Може се налетети на трактро који ће ти радити без проблема пар година, али се увек мора очекивати отказ било чега, јер су то истеране машине.

Када сам вагао између новог руса од 130кс или половног узео сам полован трактор јер сам за разлику у цени узео и плуг и тањирачу. Да ли је удобнији кејс од руса, па вероватно да јесте, јер нисам радио у русу, већ сам их овак отерао. Ја сам са мојим кејсом задовољан али увек има то АЛИ, много је већа вероватноћа отказа код њега, него код новог руса, а да не пирчамо колко делови коштају за кејса, а колко за руса...

Свака машина има век трајања са фабричким деловима и када полако почињу да отказују, странци их се решавају, тако што их или терају код свог дилера па мењају уз доплату (што велика већина ради), а ти дилери продају нама те половњаке, тј. нашим препродавцима који те успут малко одеру.

Мој зет је имао масеја 3085, а за три године колко је био код њега, а када га је узео био је у доличном стању на око, орг фарба, ништа дирано на њему, радио је прве године генералку, друге године му је отказала хидро пумпа, а треће је отказ брзина на мењачу (масеј је био 1995 годиште имао је динашифт). Радио је са њим око 60кј земље а поред њега је имао 560 као и два 539, који су радили већину површинских радова, од сејања, прскања док је он искључиво орао и спремирао (није радио са грубером нити са тањирачом). 3 отказа за три године...на крају га је средио и продао и сад тера САМЕ код кога је имао прве године проблем са хидрауликом, за сада после поправке исте ради одлично без кварова...

Док је рецимо кум купио 3125 и дан данас ради ко швајцарац, а ради око 60кј плус услуге са њим (транспор зрна до силоса, грубирање вуче хуђиков грубер са 10 радних тела који је предвиђен за тракторе од 200кс, сетвоспремитрања). У ствари имао је једини квар на цилиндру од квачила, јер је пуштао уље, па је то замењено са новим...једини квар а ради код њега већ 6 година....

Што би се рекло убо је правог...
 
Ko o cemu, ti o kumu I Massey-u. :)
Meni se jako svidjaju ti 3125.
Jel se secas onog 6170, sto smo gledali. Kakva je ono krsina bila....
 
Ima i kod mene u selu jedan 3125, vkasnik s njim radi oko 30 ha zemlje, za sada ga sluzi odlicno. Kod njega je 4-5 godina

Послато са GT-S5570 користећи Тапаток 2
 
Па нормално да ћу о куму и његовом масеју, када је човек убо доброг половњака и направио пар хиљада сати на њему за ових 6 година. Значи не причам напамет и рекла казала или сам прочитао ту и тамо. Већ лично знам какво је стање тог трактора када је купљен био и сада после тих 6 година..

Да сећам се оног 6170, рекао сам ти да бежиш од њега чим сам га протерао. Само ми жао што њега нисмо терали да видимо како ради са прикључцима, мислим да би пропишао мајчино млеко на ауспух, када би се ваљано разгрејао...
 
Ima i kod mene u selu jedan 3125, vkasnik s njim radi oko 30 ha zemlje, za sada ga sluzi odlicno. Kod njega je 4-5 godina

Послато са GT-S5570 користећи Тапаток 2

Jel to ozbiljno:haha:. Jel napravio sa njim 200 sati do sad :) Moj otac i djed napravili na malom fergi za 5 godina vise od 5000rs, proizvodnja prije 70-tih.
 
I taj Rus koji se kupi nov verujem da ce raditi 4000rs najmanje bez kvarova, a to je kod prosecnog domacina 8-10 godina, sto znaci da je miran za taj period. Nakon toga ga moze bez problema prodati za upola novca koliko je placen, cak i skuplje od toga. I kada se doda da je na nov traktor dobio povracaj on je svega par hiljada evra u minusu a imao je pouzdan traktor sa kojim je radio 10g.
 
Kakav je model 4255 jel ima neko takav traktor kakve su mu mane i na sta treba obratiti paznju prilikom kupovine
 
Ja имам од 2009.год, МФ3120 динашифт ,купио сам га са 10.000 радних сати из Француске, он је 1993. год произведен. радим 50 ха земље, са њим орем, вучем тањирачу и сетвоспремач а од прошле године сам му наместио и предњи утоваривач. До сада сам му мењао само уље и филтере и једном ампулу за притисак уља. Када сам га купио отказао ми је компјутер за хидраулику али сам га ја покварио грешком. Поправио ми неки човек негде од Шапца, послао сам му брзом поштом. Задовољан сам.
Мислим да наши препродавци смањују радне сате пре продаје, јер мој трактор је изгледао доста боље са 10.000 рч него неки са 5.000 рч.
 
@ JovanG Koliko je radnih sati napravio kod tebe?
To je ono sto ja kazem, oni dovoze traktore sa preko 15000 radnih sati.
Ja sam gledao traktore 2003-04 godiste, a ono groblje.
 
Kakav je model 4255 jel ima neko takav traktor kakve su mu mane i na sta treba obratiti paznju prilikom kupovine

Dva poznata "problema" su prvi da ima kvacilo tako napravljeno da je druk lezaj u stalnom kontaktu s korpom na kvacilu i stalno se okrece. zna zaribati lezaj, i poderati pracne na korpi ako se na vrijeme ne primjeti.

Drugi problem je kad propadnu nosaci kabine, hidraulik se podize i vise nego je to pozeljno pa hoce puci poklopac hidraulika. Ko zna da mu je kabina "potonula" ne dize rucku do kraja i nema problema. Na ovo posebno pazi.


Inace gledaj kako se salta reverzer (ako ga ima) i ako ide tesko to moze znaciti da je kvacilo pri kraju. Rucka mjenjaca ako ima lufta, tu su se pojele caure u polugama i to se vrlo jednostavno napravi i zamjeni i onda salta kao i prvog dana.

Kolega ima 4255 s 12+12 mjenjacem s mehanickim reverzerom i na njemu je natukao 4000 sati uz minimalne probleme. Vuce s njim 3x14" plug samo tako. Radio je s RD i sijacicom 2.5m i s kompletnim utezima naprijed ga je i dalje ljuljalo u radu ali radio je. Jako okretan, brz, udoban traktor.
 
Nazad
Vrh