Massey Ferguson

A i ti sad trazis dlaku u jajetu covece dragi

Recimo da je zovu ojacana jer je svojevremeno na traktore tipa Belarus, Imt... ugradjivan taj dodatni cilindar(ili dva) spolja kako bi povecao podiznu moc onog glavnog.

Na Maseju su dva komada spolja alu uzevsi u obzir da su i jedini smatram da nema potrebe za tim prefiksom -spoljna...

No, eto uzmimo da je tvoj izraz pravi i mirna Bačka
 
Шта ћу кад сам такав...Увек тражим длаку у јајету:osmeh:

На крају крајева волим да ми се неке ствари појасне, како у будуће не би било неких проблема око терминологије...
 
Komsija ima 8110, 97 godiste, placen 19000 evra prije 4-5 godina. Koliko ja znam nije imao vecih kvarova.

ndo208.jpg


10r66hk.jpg
 
Hvala svima za ovo pojašnjenje.Znači moj ferguson nema ništa od toga! A kad ga je babo kupio novog u PSC Agroseme 1986,znao sam da ima neku skrivenu manu.Sad mi je sve jasno.Il ja dobro ne vidim ili u ovom delu Mačve blizu SM nema ni jedan takav.Pusto siroto tursko!
 
Da li je ovaj masej sa spremačem juče prošao kroz Bašaid ,ili je možda kupljen u Bašaidu ?
 
Jeste prošao je kupljen je u Novom Miloševu.
Interesuje me kolko bi trebalo da je težak teg napred na traktoru?
Jel ima negde na netu da se skine uputstvo ili katalog za ovaj traktor ili neko da objani ako ima volje kako je najbolje za menjač da se koristi i za hidroliku oni dugmići kako treba da budu podešeni za oranje, setvospremač.
 
Poslednja izmena:
Тежина тегова зависи од прикључне машине која се носи и њене тежине. Сам трактор је тежак скоро 6000кг, а фабрика је уграђивала по 10 тегова, тежине 35кг сваки (ако не грешим)
Не знам колики је тај тег напред, али нема потреба да се носи теже од 400кг јер нећеш радити са неким тећшким прикључним машинама, а и сам трактор има тежуно од скоро 6тона...

Тражио сам малко по нету шта људи кажу за те масеје 8110 и сви се углавном жале на његов мењач. Кажу да је наводно доста мекан и ако није вођено рачуна превише о њему да често страда...

- - - - - - - - - -

Иначе, Атил стварно је лепо очуван тај масеј.

Колики је захват тог спремача? рекао бих 6м одокативном методом
 
koliko ja znam broj tegova tj tezina se mijenja na osnovu prikljucne masine. e vjerovatno to covjeka i zanima. za koji masinu koliko kg naprijed da stavi.
 
То сам и ја написао да све зависи шта ће вући, али пошто има овај тег бетонски вероватно он њега не може никако да смањи у зависности од тога шта ће да носи...

за спремирање мислим да му неће требати, сем за орање или груберисање или пак тањирање, када му тај тег треба ма колко он имао тежине...јер без тегован напред неће искористити максимално предњу вучу...Ја сам се у то уверио када сам скинуо 300кг тегова и када сам теглио тањирачу...Није то био исти рад без њих, мада та килажа није нека, али доста значи...

ја сам мислио да због тањираче направи један носач, па да га накачим на предњу хидраулику, а на њега тегове од кејса и ИМТ имам их још 6 у резерви, то би било око 450кг, стим да је то померено још напред, па је притисак још већи на предњу осовину...
 
bila je slika na forumu, tako je neko za holanda napravio nosac i nakaco imt tegova.
 
Nazad
Vrh