Massey Ferguson

Tako je kolega @Kinez, juce stiglo Massey, tako da sam i ja postao jedan od vlasnika MF-traktora (nadam se ponosni, videcemo) Evo i nekih slika za sada toliko :ppozdrav:
n5gdc7.jpg
xkrn84.jpg
2u9louw.jpg
v4m4hd.jpg
10xhhmw.jpg
30arzb9.jpg
2i6nh2w.jpg
 
16+16 Kombajner hidraulika je nameštena za oranje jedimo još treba malo pojačati kopiranje terena ne puno
 
Poslednja izmena:
Ima jedan kod mene 3095 i ima motor 1006 kao ja samo bez turba pa sam mislio da i 3090 ima takav. Nebitno, taj njegov motor radi predobro ma savrseno.

kombajner nek ti je sa srećom i nek te dobro sluzi! Vidim po detaljima (rucni gas i EHR) da je stariji od '91. godista. Napravi mu pravi servis i daj jos koju sliku motora i zadnjeg kraja
 

Indikatori oznaceni brojevima od 1-5 koji je od cega ? Ovaj pod br. 1 je iskljucen i samo stavljena kapa na njega a pod br.3 zice su odvojene i premostene. Sta bi se desilo ako zice vratim na mesto? Na slici se vide i 3 filtera, ovaj veliki beli je od hidraulike a ona dva sa uloscima su od
menjaca i serva . Koji je koji? Na tabli sa instrumentima kada dam kontakt sve sijalice sijaju, jedino sijalica od sporih brzina-puz ne sija u radu, kad prebacim u spore zeca ugasi a puza ne upali.
 
1 Zaprljanost filtera.
2 za slanje podataka u glavnu centralu u brzini menjača tj traktora.
3 neznam šta je (verovatno prekidač pritiska ulja. )
4 prekidač zec kornjača
5 neznam šta je ( prekidač od dyna shifta.)
 
Kiraj dali treba da se preradjuju* imt tegovi novi tip* da se postave na maseja, pozdrav
Verovatno ti je puno sanduče sa privatnim porukama,pa ne mogu da ti odgovorim na PP.
Tegovi su bili na traktoru kad je kupljen.Da li nešto treba da se prepravi ne znam ,verovatno da treba.Evo kako to izgleda .




 
Fino izgledaju ovi tegovi.Na prvoj slici se vidi kao neki "ključ" L Profil što se zavuče izmedju nosača i tegova. Neznam jeli to orginal ili je pravljeno.
 
Ako neko zna ,da mi kaže gde ovo pušta ulje ispod boš pumpe .Pojavilo se zadnji dan .Nikad nije bilo ni kapi tu ulja,i inače na cijelom motoru nema nigde .
2z70osm.jpg
 
Spasoje- Ja nemam Maseja ali imam isti takav motor u kombajnu (perkins) i kod mene je pustalo ulje na onom semeringu od osovine koji pogoni bos pumpu.. Skini taj lim pa ces videti,kod mene tu ima semering i osovina strci i verovatno na tu osovinu moze da se naknadno ugradi kompresor kao na IMT 5106..
:ppozdrav:
 
Ako to ima onda je dobra vijest. Gore bi bilo da je ispod pumpe ,moro bi je vaditi.
 
Nazad
Vrh