Massey Ferguson

To je traktor za koji se dva puta obradujes, kad ga kupis i kad ga prodas.Govorim ti iz iskustva!!!
 
@Kiraj@ To je bila i moja pretpostavka ,da je to to ,ali nemogu čoveku nešto savetovati ako nije sigurno. Možda je taj piljak ili kako kažeš cuculj promašio taj "excentar", a možda se jednostavno prekidač pokvario ili zaglavio zaprljao pa ne kontači i neće da sključi struju ventilu.
 
Kod mene na spojnicama dodju (sad ih više nemam sve , kad sam prao negdje sam ih zaturio) gumene kao manžetne sa crijevom u svakoj koje odvodi ulje koje se prolije dole .

@Spasoje šta se dešava kad na potenciometru smanji max visinu dizanja , jel opet guši motor na kraju ? Drugo da mu nisu prekratki graničnici za dizanje automatske kuke i poteznice za prikolicu ?
 
Nisam mu postavio ta pitanja. To za potenciometar .A kuke nema. Toliko valda znaju.On sada ore i radi tako što pre nego što digne do kraja on isključi prekidač na sredinu.Isto sam murekao da može prekidač držati dole a ditati na veliki potenciometar mada tad neće isključiti šperu ako je uključena.
 
evo ovako,dao sam rakovicu i doplatio sam 8000evra. Na satu pise da ima 5909 radnih casova ali ima dosta vise sigurno jer se vidi po gumama. jeste bara je njegova kocione cilindre moram da kupim i jos par sitnica. Tamo posle nove godine cemo da menjamo ulje u hidraulici,menjacu, sve nove filtere. Ulozicu sigurno jos 3000 evra i nadam se da ce da me sluzi. Gume ce valjda da prezive sezonu ako sve bude kako treba 2014 ce dobiti nove.
i curenje je pretpostavljam od izlaza kardana?obavezno proveri caure prednjeg mosta,jer to curenje je predznak da su caure gotove.jesu pucale felne zadnje na traktoru,kod njih je to cesto kao kod zmajevih kombajna?i klima ako ne radi,a 80% koji se prodaju je tako,racunaj na leto da se neces naraditi.proveri odmah ulje iz reduktora,posto je kod njih to slaba tacka,ako ima dosta opiljaka,remont ne gine.inace set gumica za mesto gde curi je 100 eura,a verovatno je i osovina zajedena.mnogo posla,ali uz celicnu volju i malo(vise) novaca da se dovesti u red sve kod njih,i za obicne smrtnike koji mogu samo da kupe polovan zapadni traktor,solidan traktor.neka je sa srecom.
 
A ima gore i senzor položaja (visine ) poluga . Uglavnom čini se kao da pokušava dalje da diže kad digne do kraja ? Inače dal je kod vas kao kod mene , kad digne na prekidač do max , pa se vrati prekidač na sredinu , na zeleno dugme može dići još par cm ?
 
Pa da ono žuto na tvojoj zadnjoj slici .Postoje još dva "senzora" na početku poluga dole , al oni služe za vučnu i ... kako ono se kaže silu , al oni služe za "plivajući "rad hidraulike i osjetljivost , a mislim da oni nemaju veze sa visinom dizanja.
 
Da .Traktor je fantastičan.Odradio je ogroman posao.Čovek radi 50 ha duvana + ko zna koliko ostalog.
Ispočetka se mao žalio na potrošnju jer je krenuo sa tanjiranjem ROTO DRLJAČE 2.5 I 3 M. oNDA JE OTIŠAO U DUBICU i uzeo drljaču 6m i odgovarajući plug i sad je potrošnja svedene na zadovoljavajuću.Bio je suv kao barut ,a imali smo i da biramo .
 
http://www.pik.ba/profil/miloradperic/
Ja ga nagovarao za ovaj ista cena. Takodje nema greške na prvi pregled ,ali je on izgleda nešto znao što ja nisam i odluči ovaj stariji model
24mewee.jpg
 
Poslednja izmena:
Da već sam onda navodio ovaj traktor 30 80 ali je 2 WD malo nezgodno ali šta ima veze. Da sam nešto parali pa ga uzeti .Ja ga malo palio onda i sve radi .Motor i menjač čisti ko apoteka.Kad bi ga isjeko u dijelove rasturio u oglase išlo bi ko alva. Iako im neki nalaze mane najviše se sada pazaruju posle zetora kod nas.

- - - - - - - - - -

Malo vjerovatno da je on nesto muljavio sa brojem.
P.S. Upuceno Spasoju.
Nikako moguće i ja mislim .Broj upisan u deklaraciji i fakturi ali ovaj što očitava ga nije našao.Gledajući ovo što je @zombie postavio kao da mo je br. na nekoj limenoj pločici pa je možda otpala.
 
Nazad
Vrh