Massey Ferguson

Cemu sluzi ova "sklopka" oznacena na slici?
29oj1ax.jpg
 
Slažem se ,ali se puno pravi drama oko ovih Masseya koliko su prešli i koji su to krševi što dodju sa zapada. Nije jadni traktor kriv što može preći 17000 I DA BI GA MI OVDE KUDILI KAD SE NEŠTO DESI ..Ako ste hodali mogli ste da vidite da ima traktora da padneš na **greška kakav je ali je i cena takva .Neki članovi su i kupili takve Masseye ali su i platili preko 20000 e. Ako prodavci uvuze ove od 6000 pa ih ovde cene 10000 ,nemoramo ih mi kupovati ,neka im stoje na tavanu.
Mislim da je nerealno očekivati da uzmeš traktor tih performansi za cenu jednog Zetora 7045 ili malo boljeg 577 dw. a da je prešao 5000. Trebalo bi uzeti nešto ovako pa onda govotiti o menjaču hidro pumpi ili ventilima.

http://www.pik.ba/artikal/8813687/massey-ferguson-6290/

Neko bi opet novog rusa umesto ovog za te pare ,i to trebapoštovati. Ipak je novo,i ti prrvi sedaš u njega.
 
Poslednja izmena:
sto se tice nove tipe imt utega na seriji 3000, mogu se stavljati bez prepravljanja jedino sto u tom slucaju drze samo za gornji zub. vise i drze se samo svojom tezinom te pocnu lupati ako traktor pocne skakati. isto tako je problem kod slepanja ili guranja prikolice prednjim krajem. nekoliko puta smo svukli komplet od 10 utega sa nosaca pri slepanju.
ovo ljeto smo to rijesili ovako:

ycsxh7gnque1ch1ws2.jpg


r7f69pj11tyhvxvweel.jpg


cijeli nosac se drzi na klinu te se sa dva sarafa na lijevoj i desnoj strani upire o original nosac tako da sve bude fiksno i za sada nema problema s tim sistemom.
 
evo i mi radili malo,hocemo da operemo menjac,hidrauliku,od opiljaka,i rezervoar
01.jpg
02.jpg
. Sutra idemo po ulje,filtere. jer ako vec sipamo novo ulje da bude cisto. :)
 
Dobra firma od koje si kupio samo bi bilo bolje da si uzeo od Walterscheid-a. Daleko su kvalitetnije, a Mikron je glavni uvoznik.
 
Poslednja izmena od urednika:
Nemacke kugle su skoro duplo skuplje od ovih italijanskih zato sam se odlucio za te, koristicu ih samo na plugu tako da mislim nece biti problema. Na filterima i ulju se nece stedeti! :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh