Massey Ferguson

@slavko l može malo detalja, koliko to ispadne para, koliko ima h. Pretpostavljam da je bara njegova.
 
evo ovako,dao sam rakovicu i doplatio sam 8000evra. Na satu pise da ima 5909 radnih casova ali ima dosta vise sigurno jer se vidi po gumama. jeste bara je njegova kocione cilindre moram da kupim i jos par sitnica. Tamo posle nove godine cemo da menjamo ulje u hidraulici,menjacu, sve nove filtere. Ulozicu sigurno jos 3000 evra i nadam se da ce da me sluzi. Gume ce valjda da prezive sezonu ako sve bude kako treba 2014 ce dobiti nove.
 
Imas jos jednu stvar sto nisi naveo, ustvari jos 3 stvari, spremac-t.drljaca + tanjiraca-gruber + plug :ppozdrav:
Ako ti rakovica bila 130ks to je jos 50ks viska za stare prikljucke.
 
dobra masina,u stvari odlicana.....svaka cast......necu da stavljam u oglase ali ako je neko gleda da kupi neki traktor MF od 130-150 ks moze da pogleda ima ovde blizu mene jedan 8140 koji je na prodaju a kod ovog ne radi nista....necu nista da hvalim,samo znam da je na prodaju...
 
dragan kovacev ---Imas jos jednu stvar sto nisi naveo, ustvari jos 3 stvari, spremac-t.drljaca + tanjiraca-gruber + plug :ppozdrav:
Ako ti rakovica bila 130ks to je jos 50ks viska za stare prikljucke.

Nemam problem sa tim. spremac mi je 6 metara,netreba mi veci jer sam sa rakovicom vukao 5m tako sto sam skinuo po pola metra sa strane S opruge a sad cu samo da ih vratim,slikacu ga sutra,mislim da mi netreba veci,jer ipak hocu da ide brzo kroz zemlju a ne da se kilavi. Kad je plug u pitanju prodacu moj imt,i doplaticu odredjenu svotu novca za polovni. Kad je tanjiraca u pitanju ona mi netreba jer imam rusa za nju(koristim tecinu). Samo plug kasnije i to je to (nadam se ):ppozdrav:
 
nisam imao pojma,jel u oglasima?
kako tvoj 3095,prosle god sam ga dosta gledao u radu......... :osmeh:
 
Danas mi dodje covek sto j e kupio ovaj traktor zimus ,a ja isao sa njime kao (majstor) da malo pregledam.Prvi problem je taj sto nemogu naci br. motora a krenuo je u registraciju .Motor je VALMET 620 .
Druga stvar na sto se zali je ta da mu se pojavilo kada dize poluge i dodju do kraja motor dobijeoptrecenje i padne za 100 obrtaja. Tek kad vrati prekidac na sredinu opterecenje nstane.Ako neko nesto zna ,da pomognemo.
2ahh404.jpg
 
Gledao na tracktordata-180,na agriaffaries svi stavili 200. U ponekim oglasima kaze da ima 220 ks sto nema sanse.
 
stvarno je na vidnom mjestu. Nisu ga nasli pa su verovatno kao sto kazes u probleemu sada.
 
Ako ga nema može biti samo namjerno obrušen i zafarban a ja im sa takvim traktorom ne bi bio u koži. Tu je nešto očigledno sumnjivo i sasvim je moguće da je traktor ili ukraden ili mu je nešto muljano oko samog motora. Ima li papire sa carine ili nešto od dokumenata koji su došli uz traktor? Carina treba da provjeri broj motora ali to često ne urade zato što je u većini zapadnih zemalja broj motora praktično nevažan jer se motor smatra potrošnim sklopom pa se u dokumente upisuje samo broj šasije. Kada sam ja kupio Hurlimana imao sam taj problem, carina nigdje nije upisala broj motora iako je jasno utisnu u blok i na pločicu montiranu u kabini pa je morao da se radi neki atest no to je sve platio prodavac traktora.
 
Majstor Spasoje .Letos je komšija imao ovaj problem na MF 6180.
Ako je hidraulika kao kod 6180 ili 3120 onda probaj .
1.Pogledaj da li je stegnut šraf(M12) što drži poluge.
8smotqg3sm1x471b41.jpg
[/URL]
2.Odvrni čep gde se sipa ulje u menjač i hidraulikui pogledaj (koliko možeš da vidiš) u gornji desni ugao.Videćeš nešto u obliku polumeseca gde naleže neki cuculj .Kad dižeš poluge polumesec treba da gura cuculj .
3.Spolja taj cuculj ,izgleda ovako.

ugvzgxxx8g8aadeu2jat.jpg
[/URL]

gv3bma8w6iv8gc3jwb.jpg
[/URL]
Pošto ima kontramaticu ,on se šteluje da bi unutra pravilno nalegao na onaj polumesec.
Nije stručno objašnjenje ,ali ne umem bolje.
 
Nazad
Vrh