Massey Ferguson

cveja po- pokusacemo da operemo odavde sta mozemo samo sa vrucom vodom bocne reduktore ,jer se na njihovom dnu sve necistoce taloze iz komplet ulja. Svo sam ulje ispustio,i iz reduktora i iz jos 2 cepa od kojih je jedan kod kvacila(morao sam da skidam prenosnik prednje vuce) . a za menjac mi jedan majstor predlaze da uzmem 100 litara ulja i da kad ga sklopimo sipam,vozim par dana da to ulje pokupi sta moze od necistoca,a zatim da ga ispustim i sipam novo naravno uz sve nove filtere. sad da li je to bacanje para (za duplu kupovinu ulja )?
 
Morao bi više puta po 100l. teško je da od prve sve pokupi.::namigivanje:: Većina prljavštine nakon ispuštanja ostane na dnu menjača i duferencijala okolo rupa za ispuštanje. Uzmeš krpu i obrišeš ako ima.
 
Ja isto tako mislim jer kad se ubace novi filteri oni su zato tu da pokupe necistocu,a ne sad ja dva puta da dajem po 300evra samo za ulje. zavlacio sam ruku i nema mnogo opiljaka,sutra nesmem da radim praznik je,sve ove dane nerade radnje ,pizdim da ga sto pre zavrsim dok je toplo.
 
Kao prvo sta ce ti majstor kada menjas ulje u menjacu. To moze da uradi i malo dete,osim toga imas u uputsvu o teh odrzavanju traktora objasnjenje na kojim se cepovima ispusta ulje i u njima ne vidim da treba da se skiga poklopac sa strane i da treba da ispiras menjac:haha:
 
Imate isto marsseya pa znate iz iskustva ? ja sam pozvao majstora da mi mozda da neki savet koji cu da prihvatim ili mozda i necu,jer nemam upustvo za teh odrzavanje traktora.
 
Da imam masseya vec 5 god.Imao sam 3645 njega sam vozio 1200 mh sada imam 3635 vec skoro 1000 sati. Za sve te masseye vazi pravilo da im se na 10 000 sati radi servis menjaca i to puno kosta ali mnogo vise kosta ako se ne uradi. Ulje i filter ulja u menjacu se menjaju na 1000 mh ali se za taj servis na skidaju nikakvi poklopci menjaca,neces tu nista videti
 
To bi isto bilo kao kada hoces da doduvas gumu a za tu operaciju skines felnu. Ako imate bilo kakvu buku u menjacu,ako vam pumpa za ulje ne proizvodi dovoljno pritiska mozete zameniti ulje ali to vam nece resiti problem. Ako vec menjate ulje vozite traktor nekom vecom brzinom,pokusajte na taj naci da "podignete" opiljke, niposto nemojte ispirati menjac
 
Ako već hoćete da isperete mjenjač jeftinije i jednostavnije je da ispustiš ulje i naspeš naftu , pustiš malo da radi , ispustiš , možda još jednom da ponoviš . Naftu kasnije procijediš kroz krpu , i može da se koristi u nekom "skromnijem" potrošaču. Provjereno i nema problema , čak je zanimljivo da sve funkcioniše na naftu i hidraulika ??

(Da se ogradim , ne dajem savjet , provjerite još , al eto ja sam tako radio i nije bilo problema )
 
Slazem se sa slavkom tj i ja najvise volim kad kupim neku alatku da je procesljam od a do s i znam sta treba zameniti ili sta ce uskoro stradati,a ujedno i upoznam masinu.Da se razumemo ko kupi traktor od 200ks kao sto je slavkov taj ga nije kupio za prskanje i bacanje vestaka.Taj ga je kupio da ga upregne dobro i nije sigurno napravio 1000 ili 4000rs nego mnogo vise...slavko mislim da je losa solucija voda,pogotovo topla jer se zavuce na neka mesta gde ulje ne moze onda ce korodirati i mozda napraviti veci problem.Vidim iz tvojih postova kako odrzavas masine i znam da ces mu pretresti ceo menjac u nekoj blizoj buducnosti i tad ces ga oprati detaljno a,sad bih uradio po savetu Momosaric samo nafta ili nafta pomesana sa benzinom.To ce ga lepo oprati a nece dozvoliti da korodira.
 
Ja volim kad kupim neku polovnu masinu da je pretresem,a ne da me nesto iznenadi na njivi... Zamislite da mrcina stane negde u brazdi,bile bi to muke da se dotera do dvorista.
 
Danas isprobani novi izvodi hidraulike na Masseyu koje sam promenio jer na njemu nisu bili na nabadanje. Brze podize na ler gasu nego Torpedo sa pola gasa...Evo koje slike moje kombinacije
21jp347.jpg
33escgw.jpg
 
Nazad
Vrh