Massey Ferguson

Najvjerovatnije kod tebe nije nikakav kvar unutar mjenjača , tako liči . pokušaj par stvari : pokušaj otkriti koji senzor je zaslužan za signaliziranje "zaprljanosti" filtera , i u uputstvu dali ta lampica signalizira možda još nešto drugo . Ako saznaš provjeri na neki način taj senzor ili ga izlažiraj nekako . Dalje vidi dali su lampice od dynashifta jasno upaljene ili blago i žmirkaju , opiši kako to sam prebacuje dyna i da nisu upaljene nekad više lampica odjednom. Najbolje bi bilo da u radioničkom uputstvu nadješ dio koji opisuje samo testiranje dynashifta" i kako se uključuje taj mod . Obično se , bar na seriji 3600 ispod volana na ploči kod druge centrale (neznam kako se tačno zove ) nalaze tzv mostići i li neka vrsta prekidača i kad se on prebaci u "test mod" onda možeš pomoću upaljenih lampica vidjeti koju grešku prijavljuje . Znači naći radioničko uputstvo i čitati malo , nije svemirska nauka . Možda može pomoći i samo raskopčavanje na kratko vrijeme ventila od dynashifta , možda čak skidanje klema sa akumulatora (možda nema nikakve veze al neće škoditi )
 
pozdrav, na svom maseju 6170 sam posle par saveta zamenio ulje i filtere hidraulike ponovo,medjutim traktor i delje ne gasi lampicu za zaprljanost filtera i sam prebacuje dynashift,zatim kad ga ubacim u brzinu on nece da krene,zatim ga ugasim i upalim on krene jedva,znate li sta bi mogolo biti? pozdrav :))

Evo ti servisno uputstvo pa malo prelistaj, možda ima nešto o tome

773. Servisno uputstvo za Massey Ferguson traktore serije 6100-6190.pdf 83.6 MB
https://mega.co.nz/#!JkViwYCb!YSjFukbu1FaYLq6NqrEq5GTKUNptbQwSvufHAtOge4g
 
Imam problem sa menjacem na mf3060 16+16 i to nece da primi A brzine tj krci i nemoze da usalta.Moja pretpostavka da je siunhron ili zupcanik.Sta da prvo otvaram i dali mose bez dizanjka kabine da se nesto uradi?
 
kabina se dize kada cepas traktor, Skidas menjac. a ti bolje prvo pogledaj sa desne strane imas poklopac gde su dve viljuske poroveri prvo da se nije jedna razjela pa zato zeza nece da ubaci
 
@mirkokopaonik@Traktor se mora zaustaviti kada hoćete u A range jer je on spor u odnosu na B range.To je klasično uzubljivanje ,samo što ulje pokreće viljušku a vi dajete impuls kad povučete ručicu levo (preme sebi) Ako je traktor zaustavljen a kvačilo odvaja znači da sve stoji i nema teorije da nešto krči kada ide u A range. Proveri kvačilo.Kod mene isto zagrči kada idem iz B u A a traktor se kreće.
 
Poslednja izmena:
Moj menjac ima dve palice leba palica 1.2.3.4 i na samaranje kornjaca zec.desna palica b-a napred b-a nazad .Meni neradi A ni napred ni nazad nemogu da ubacim uopste.
 
Moj menjac ima dve palice leba palica 1.2.3.4 i na samaranje kornjaca zec.desna palica b-a napred b-a nazad .Meni neradi A ni napred ni nazad nemogu da ubacim uopste.
Meni se desilo da nije mogaoda ubaci zato što je zaglavila poluga ispod kabine,zato prvo probaj ispod na ulazu u menjač da nije zaglavila poluga.Ja sam je morao doštelovati po visini da bi išla lako.
 
Na poklopc sa prednje strane ima veliki vijak kao čep. Fata ključ 19. Odvi ga 2 kruga pa pokošaj .Ako neće opet u A odvi još jedan pa pokušaj ponovo.Dali ručica neće u A poziciju nikako da se preseli ili hoće pa kada ubaciš napred ili nazad neće traktor da se kreće...
 
Podstaknut slikama i pisanjem Nikole iz indjije i ja sam kontrolisao tu cauru na mom traktoru. Caura koja se nalazi kod izvoda iz menjaca nema lufta ni malo a prednja ima malo lufta-zazora. Mogu da je okrecem rukom levo-desno. Razmisljajuci kako da joj produzim zivot dosao sam na ideju da iskljucim kocenje prednjim tockovima. Dali je moguce da se nesto iskljuci da se prednja vuca nebi ukljucivala prilikom svakog kocenja ? Cemu sluzi hidraulicno crevo koje ide pored kardana za prednju vucu i ulazi u prednji diferencijal?
 
traktor02.jpg


Da li neko ima iskustava sa ovim traktorima? Da li mozda znate neki kontakt da pitam za cenu posto ovaj telefon sa sajt uzelagri nije dobar?
 
Moj zet već nekoliko godina ima Uzel 240, dosta manji traktor od ovog sa slike. Sasvim je zadovoljan sa njim, nije imao nikakvih problema.
 
Pre neki dan sam pazario jos jednog maseja MF 260.
Zanali neko nesto ovom traktoru ima li negde katalog ili neki sajt gde ga mogu skinuti
 
Imam ja uputstvo za korištenje MF 275, ako može da pomogne?

082. Uputstvo za korištenje traktora Massey Ferguson 275.pdf 13.5 MB
https://mega.co.nz/#!slUDBYhZ!HWNbBWeFCCMaxz8sqpOsknrEIDgIp-mFWqFoff3Iz34
 
Nazad
Vrh