Massey Ferguson

Ima i ko ih je doktorirao pa eventualna popravka dođe kao rutinska kontrola.
 
Mislim da ovde nećeš dobiti odgovor. Dobit ćeš ga nakon 3 god. exsploatacije. Tako sam i ja,sa svojim 3090.Uzmi i sve ovo pročitaj. Škrabali smo 3- 4 god valda ćeš nešto zaključiti.:ppozdrav:
 
Na ovoj temi se jako mnogo pisalo o tim modelima jer su na ovim prostorima dosta česti. Najviše pažnje posveti mjenjaču i hidraulici. Njih ljudi obično najgore održavaju pa dolazi do ozbiljnih i vrlo skupih problema.
 
Obratiti pažnju dobro ,jer ako naletiš na sve ispravno miran si dugo dugo.
 
Poslednja izmena:
Takav traktor je teško kupiti nekome ko nije majstor ili već par godina vlasnik takvog . To su relativno novi i nepoznati traktori kod nas .Mi koji ga exploatišem par godina puno više znamo nego kada smo ga kupovali.Čak ni majstori koji su experti za domaće i ostale poznate , neznaju šta da gledaju na njemu.A tek ovi što ih uvoze ,tek oni nemaju pojma pa uzimaju samo ono što je jeftino da je siguran da će ga uz malo šminke dobro udati.
 
Da spasije u pravu ste sto se tice ovoga,znam par svercera-uvoznika koji to lijepo usminkaju,ako ima neki sitan kvar oprave i to lijepo upakuju u onu pricu frisko uvezen iz svice,svabije ili austrije,imo je tamo sve servise,priloze neke papire od bog zna cega ako ih imaju, a nas covjek pojma nema sta gleda,sav radostan sto sebi uzima traktor,svercer radostan zaradio odlicne novce na nekoj budali,a sretni dobitnik ce da se uci na svojim mukama i da spominje dan kad je kupio traktor,.

vjeruj da sam vidio dosta uvezenih traktora prije kozmetickog stanja, i spremnih za prodaju i tako razmisljam ko li ce se usreciti kupovinom "krsa" zapakovanog u 2-3 kile friske metalik boje.
 
Evo par Maseya ne farbanih...
nzpnc7.jpg
 
Imao sam ljetos priliku da probam Massey Ferguson 590 1980. godište čini mi se, uvezen iz Holandije. Prodavac ga nije htio čak ni oprati od stare nataložene masnoće a o farbanju i lickanju da ne govorim. Da se tako izrazim, rijetko sam kada imao priliku da vidim i probam "iskrenije" vozilo od toga. Na njemu je sve bilo vidljivo i jasno, ništa nije bilo sakriveno ispod farbe. Da već tada nisam kupio Zetora, uzeo bih taj MF na licu mjesta jer mu nisam mogao naći nijdnu zamjerku nakon 3 sata pregledanja (komšija htio da ga kupi pa odustao jer mu je preveliki). Problem je u tome što se na takvo nešto jaaaaaaako rijetko može naići. Ajd kad se naidje na ofarbanu limariju, to može da se toleriše, ali ofarbani motor, mjenjač, prednja vuča...to je već problematično.
 
Nije to gazda vec trgovac, ima jos vise traktora 145 presa i 13 rolo balirki, da ne pominjem sitnu mehanizaciju! Ipak je tema massey, njegovi maseji nisu lickani, i kao sto se vidi pod supom su, onaj poslednji je 140ks i 10000 sa novim gumama,ali stari model!
 
Ovo neki pravi gazda kad ima 6 traktora, kad bih mogo da biram ja bi ovog renaulta uzeo

To nisu traktori,to je krs do krsa. Ispod tog renoa je fleka od ulja velika koliki je traktor,a i ostali su jos u gorem stanju,nekima cak i generalna treba. Kad sam video odma sam pobegao dok sam jos znao da pogodim vrata. To je kod nekog Mileta Ljubinog.
 
pozdrav, na svom maseju 6170 sam posle par saveta zamenio ulje i filtere hidraulike ponovo,medjutim traktor i delje ne gasi lampicu za zaprljanost filtera i sam prebacuje dynashift,zatim kad ga ubacim u brzinu on nece da krene,zatim ga ugasim i upalim on krene jedva,znate li sta bi mogolo biti? pozdrav :))
 
pritisak ulja u menjacu proveri po meni jer Dynasift bez pritiska ulja ne ide, neki ventilcic sigurnosni ili nesto sitno.prijatelj ima daic trktor 2005g zamenio ulje u hdraulici i filter jer nije teo da dize i nista dosli serviseri i samo promenili filter i stavili original i radi ko doksa .da nije i kod tebe neki noneim filter
evo princip rad http://youtu.be/AIgEC3QTR20
 
Nazad
Vrh