Massey Ferguson

Mislim da se odseče i dugačko vratilo pošto ni tamo veruvatno nisu zubi dobri gledajući kakva je čaura (spojnica)tako da bi kompletan sklop bio zamenjen .Naravno veličina je ograničena samim tim što se ležaj navlači preko kronera,pa neznam dali bi moglo od Z.142 ali mislim da bi ona bila doživotno rešenje za ovaj slučaj.
 
Koliko si siguran? Jeli pričaš iz iskustva? Od nekih da tako kažem težih slučajeva od ovoga gde su opasnija opterećenja,zavario osovinu varijatora koja izlazi iz menjača na DF 1302 pukla tačno u ležaju. To je bio baš izazov i smelo.Naravno prvo otklonjen razlog pucanja.Zatim na Roto drljači iz reduktora bio debeli kroner a ja zavario tanki (standardni) i nosili ljudi sa 130 konja i nisu otkinuli. Ovo je tanko a velika brzina tako da to dođe kao "šala ,komika".:ppozdrav:
 
Da li neko na forumu ima Massey ferguson 1100. Traktor je iz 70-ih godina, ima 105 konja, u dobrom je stanju, moj prijatelj hoće da ga proda, crna bi bila oko 4500e. Šta mislite, da li da uzmem ili je mnogo para? Nema prednju vuču.
 
Poslednja izmena:
Da li neko na forumu ima Massey ferguson 1100. Traktor je iz 70-ih godina, ima 105 konja, u dobrom je stanju, moj prijatelj hoće da ga proda, crna bi bila oko 4500e. Šta mislite, da li da uzmem ili je mnogo para? Nema prednju vuču.
Pre par godina,kod nas lik je istog takvog masseya,oterao u otpad.
Jedini kvar na njemu je bila hidraulika.
 
Jedan majstor koji se između ostalog bavi i popravkom M.F traktora za pravljenje te čaure je čoveku uzeo 200 eura.
 
stiglo zimsko osveženje
zv8u4j.jpg
[/IMG]
 
Čaura nije posebno skupa čak ni kao nova, pogledaj ovdje

http://www.malpasonline.co.uk/SearchResults.aspx?ClassificationID=7688

a ova mislim da paše kod tebe:

http://www.malpasonline.co.uk/itm/F...plings/Coupler-4WD/74847#sthash.pxkVq0Hx.dpbs

a evo i konusno-tanjirastog (malo listaj nadole i naći ćeš ga), košta 575 funti ili 680 eura.

http://www.forge-services.co.uk/acatalog/Front_Axle_4WDMF.html
Konusno tanjirasti tj.ta osovina u mf agro kosta 2400 ili 2800€ u zavisnosti koja je
 
Samo par reči o nastradalom traktoru MF 3645.Varenjem tog dela ništa se neće postići jer u svakoj teškoj operaciji taj deo će ponovo pući. Kod nabavke novog ili polovnog tog dela mora se znati da li je konusno tanjirasti par sa 8/39 ili 9/44 zuba.Jeste da je skup ali preporučio bih da se uzme nov ili polovoan od MF jer zamene se nisu dobro pokazale.Sada su na jednom Fiat-u to radili i normalno pukao je pri nastavku oranja i opet rasklapanje prednje vuče i kupovina polovnog konusno tanjirastog para (polovnog) i ponovo montaža.Znači ruke se ponovo plaćaju.
Dobri su ovo traktori samo ih treba pravilno održavati, a normalno da se ovde piše samo o otkaima jer nema o čemu drugom da se piše jer idu bez problema jedino ljudi traže savet kada dodje do otkaza.
 
Ja u Maseye imam jako puno poverenja.Pa pratite samo jednog običnog maseya kod Kiraja.Koliko čovek radi zemlje i koje sve operacije,a iole ozbiljniji kvar nije imao.Tu je bitno samo u startu jednostavno naleteti na dobar i onda uz pravilno održavanje i naravno rukovanje budu oni extra dugotrajni i isplativi.
 
Nazad
Vrh